موسوی: توسعه علم و فناوری در عرصه هوافضا حق قانونی ملت ایران است

به گزارش هنجس بلاگ، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به مواضع اخیر آمریکا با تأکید بر اینکه توسعه علم و فناوری به ویژه در حوزه هوافضا حق قانونی ملت ایران است، پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور را اقدامی صلح آمیز و در راستای سیاست های دفاعی جمهوری اسلامی ایران خواند.

موسوی: توسعه علم و فناوری در عرصه هوافضا حق قانونی ملت ایران است

به گزارش گروه بین الملل هنجس بلاگ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز پنج شنبه در واکنش به مواضع اخیر ایالات متحده آمریکا در خصوص پرتاب پیروز و غرور انگیز ماهواره نور به فضا، ضمن رد و تقبیح دخالت آن رژیم در امور داخلی ایران، پیشرفت های علمی و فناوری بویژه در حوزه هوافضا را حق ملت ایران دانست و خاطر نشان کرد قطعا اینگونه دخالت ها در عزم ملت ایران برای پیشرفت خللی ایجاد نخواهد کرد.

سید عباس موسوی همچنین تاکید کرد: هیچ قطعنامه ای ایران را از پرتاب ماهواره به فضا منع نمی کند و استناد آمریکا به قطعنامه 2231 قطعا بی جا و خلاف واقعیات است؛ طُرفه آنکه قطعنامه 2231 شورای امنیت قطعنامه ای است که رژیم آمریکا با خروج خود از برجام آنرا نقض کرده و همچنان دیگر کشورهای مستقل را برای نقض آن آشکارا تحت فشار قرار می دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با رد موضع آلمان در قبال پرتاب این ماهواره ایرانی گفت: وزارت امور خارجه آلمان در حالی درخصوص پرتاب ماهواره ساخته شده با تلاش مهندسان ایرانی ابراز نگرانی می کند که وزیر دفاع این کشور تصمیم خود برای خرید جنگنده با قابلیت حمل بمب هسته ای را رسانه ای کرده است. اینگونه سیاست های یک بام و دو هوا امنیت منطقه و اروپا و جهان را تهدید می کند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان توسعه علم و فناوری در عرصه هوا-فضا را حق قانونی ایران دانست و تاکید کرد: ماهواره نور با اهداف صلح آمیز و در راستای سیاست دفاعی ایران است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 723

به "موسوی: توسعه علم و فناوری در عرصه هوافضا حق قانونی ملت ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: توسعه علم و فناوری در عرصه هوافضا حق قانونی ملت ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید