ناسا برای طراحی ربات حفاری ماه درخواست یاری کرد

به گزارش هنجس بلاگ، اگر شما مهندس یا طراحی هستید که می توانید به ساخت رباتی به منظور حفاری در عمق کره ماه یاری کنید، شانس خود را برای شرکت در یک چالش ناسا آزمایش کنید.

ناسا برای طراحی ربات حفاری ماه درخواست یاری کرد

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از دیجیتال ترندز، ناسا رباتی را برای حفاری در ماه و نمونه برداری از عمق آن آماده خواهد نمود و برای ارتقای کیفیت آن خواهان همکاری و یاری هر فردی شده که در این زمینه تخصص دارد.

این ربات در دست طراحی RASSOR نام دارد و ناسا برای تکمیل بخشی از آن به نام ظرف سطلی خواهان یاری شده است. قرار است این بخش به جمع آوری و ذخیره سازی نمونه های خاک و سنگ ماه به شکلی ایمن اختصاص یابد. ظرف مذکور باید مجهز به سیلندرهایی به منظور حفظ ایمنی آن باشند.

ناسا هنوز پیروز نشده این سطل را به گونه ای طراحی کند که پس از پرشدن از سنگ و خاک خیلی سنگین نگردد. همچنین باید برای توزیع متوازن مواد داخل این سطل در هر شرایطی روشی تازه ابداع گردد تا از فشار بیش از حد به ربات جلوگیری گردد. بی نتیجه ماندن کوشش های ناسا در نهایت باعث شده تا این سازمان دست همکاری به سمت متخصصان خارج از خود دراز کند. ناسا بعد از دریافت طرح های مختلف، به پنج طرح برتر در مجموع جایزه ای 7000 دلاری اهدا می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 509

به "ناسا برای طراحی ربات حفاری ماه درخواست یاری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا برای طراحی ربات حفاری ماه درخواست یاری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید