نقش اخلاق والدین بر سلامت روان بچه ها

به گزارش هنجس بلاگ، آموزش مباحث اخلاقی به وسیله گنجینه اطلاعاتی اصیل مانند کتاب و کلاس های روانشناختی، والدین را توانمند می نماید و باعث می گردد از دوران کودکی، این موضوع را در فرزند خود نهادینه نمایند و نقش مؤثری در بهبود کیفیت زندگی کودک داشته باشند.

نقش اخلاق والدین بر سلامت روان بچه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس ، اهورا کاوسی روانشناس بالینی درباره موضوع اخلاق و سلامت روان اظهارداشت: هر فردی به طور کلی 5 احتیاج اصلی دارد و هر رفتاری که از خودش نشان می دهد، برای رفع کردن این احتیاجهاست که گاهی سازنده و گاهی هم نامؤثر و غیر سازنده است.

وی با بیان اینکه این احتیاجها به ترتیب بقا، عشق و احساس تعلق، قدرت، آزادی و تفریح و سرگرمی است، گفت: معمولا برای رفع کردن این احتیاجها 3 مدل رفتار از جمله سازمان یافته، نیمه سازمان یافته و خلاقانه توسط افراد صورت می گیرد.

این روانشناس بالینی ادامه داد: افراد از زمانی که یاد می گیرند برای رفع کردن احتیاجهای اساسی راه های اخلاقی بکارگیرند، خواسته های آنها به شکل قانون مدارتر و اساسی پیش می رود. در واقع گذشتگان هم این موضوع را آموختند و تمدن از همان زمان آغاز به شکل گیری کرد.

وی با اشاره به اینکه دین نقش بسیار پررنگ و موثری در معقوله ایجاد اخلاق داشته است، اضافه کرد شعر و فلسفه نیز افراد را به سمت و سوی اخلاق مداری سوق می دهد و با تقویت خردمندی می توان در افراد ارزش های انسانی و اخلاقی را تقویت کرد.

وی با اشاره به اینکه با بهره مندی از موضوع اخلاق می توانیم نقش موثری در تربیت بهتر فرزندان ایفا کنیم گفت: آموزش مباحث اخلاقی به وسیله گنجینه اطلاعاتی اصیل مانند کتاب و کلاس های روانشناختی، والدین را توانمند می نماید و باعث می گردد که از دوران کودکی، این موضوع را در فرزند خود نهادینه نمایند و نقش مؤثری در بهبود کیفیت زندگی کودک داشته باشند.

کاوسی با تأکید بر نقش اخلاق والدین بر سلامت روان بچه ها گفت: والدین خوش خلق و اهل مطالعه در این عصر اطلاعات و محرک های آموزشی کاذب فرزندان بسیار سالم تری به لحاظ روحی دارند و نباید از نقش اخلاق در جامعه غافل ماند چرا که با استفاده از این موضوع می توان سلامت روان بچه ها را تضمین کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2447

به "نقش اخلاق والدین بر سلامت روان بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش اخلاق والدین بر سلامت روان بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید