نورشرق: امکان جذب شجاعیان به هیچ وجه برای استقلال وجود ندارد

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس کمیته شرایط بازیکنان درخصوص تقاضای باشگاه استقلال تهران نسبت به داریوش شجاعیان از فدراسیون فوتبال توضیحاتی را ارائه کرد.

نورشرق: امکان جذب شجاعیان به هیچ وجه برای استقلال وجود ندارد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جمشید نورشرق در این باره مطرح کرد: در ابتدا ضروری است این نکته را برای تنویر افکار عمومی روشن کنم که مقررات جابجایی فیفا و به تبع آن مقرراتی که در کشور ما جاری است درخصوص جذب یک بازیکن خارج از پنجره جابجایی، بسیار قاطع و غیر قابل انعطاف است. فقط یک استثنا بر اساس بند یک ماده 6 جابجایی در این مورد وجود دارد و آن این است که مدت قرارداد بازیکن قبل از اینکه پنجره جابجایی بسته گردد، به خاتمه رسیده باشد، که در آن صورت می توان آن بازیکن را پس از بسته شدن پنجره جابجایی نیز جذب کرد. در مورد آقای داریوش شجاعیان به این نکات باید توجه کرد:

قرارداد آقای شجاعیان با باشگاه استقلال برای سه فصل ورزشی منعقد شده و ما الان در فصل سوم هستیم که با توجه به شرایط ناشی از همه گیری ویروس کرونا که در تمام دنیا در حال حاضر حاکم است، فیفا شرایطی را مقرر کرد که به موجب آن فصل مسابقاتی هنوز به خاتمه نرسیده است، یعنی فصل فوتبالی که در شرایط عادی باید به خاتمه می رسید، در واقع تمدیده شده و ما هنوز در جریان ادامه فصلی هستیم که علی القاعده باید الان به خاتمه رسیده باشد. در نتیجه قرارداد آقای شجاعیان هنوز به خاتمه نرسیده است.

چون بازیکن نامبرده از سوی باشگاه، از لیست خارج شده است، قهراً کارت بازی وی ابطال شده و صدور کارت جدید منوط به ثبت مجدد وی در سیستم جابجایی است که آنهم در فرضی ممکن خواهد بود که پنجره ای باز بوده و این امکان را فراهم نماید. از سوی دیگر امکان گشایش مجدد و خارج از ضابطه پنجره جابجایی نیز به هیچ وجه وجود نداشته و همانطوریکه گفته شد وی مشمول استثناء موضوع بند یک ماده 6 جابجایی نشده و از آن مجوز نمی تواند استفاده کند.

وی افزود: گرچه این موضوع برای ارکان فدراسیون فوتبال از قبیل کمیته های امور بین الملل، تدوین و مقررات و کمیته شرایط بازیکنان روشن بود، ولی به منظور یاری به باشگاه و اینکه تردیدی در این خصوص باقی نماند، فدراسیون فوتبال استعلامی را از فیفا انجام داد و از فیفا سوال کرد در چنین شرایطی که باشگاه بازیکنی را از لیست خارج نموده باشد، با توجه به ظرفیتی که باشگاه برای جذب بازیکن دارد، آیا شرایط بازگرداندن این بازیکن فراهم است یا خیر؟ همانطور که پیش بینی می شد فیفا اعلام نمود یا باید در قالب بند یک ماده 6 جابجایی اقدام کنید یا اینکه با توجه به دستورالعملی که پس از شیوع ویروس کرونا ارائه شد از بازیکنان رده های سنی بهره ببرید. نکته دوم اینکه قبل از آغاز مسابقات در فصل جاری که به علت شیوع کرونا متوقف شده بود، کمیته جابجایی با اخذ مجوز از فیفا می توانست یک پنجره جابجاییی محدود را در این فاصله زمانی (گپ مربوط به کرونا) البته برای تمام باشگاه ها در نظر بگیرد که این موضوع یعنی گشایش پنجره جدید و استثنایی خارج از روال عادی برای تمام باشگاه ها، به لحاظ تبعات مختلف و اثراتی که بر جریان بازی ها ممکن بود ایجاد نماید، در آن موقع انجام نشد؛ بنابراین نه بر اساس بند یک ماده 6 جابجایی و نه بر اساس پاسخ صریحی که از فیفا گرفتیم امکان جذب داریوش شجاعیان به هیچ وجه برای باشگاه استقلال وجود ندارد.

نورشرق در خاتمه گفت: با توجه به مصدومیتی که برای آقای شجاعیان پیش آمده بوده اگر باشگاه در خارج نمودن این بازیکن از لیست، عجله نمی کرد و با اخذ نظریه پزشکی، کارت این بازیکن معتبر باقی می ماند، اکنون دارای کارت بازی معتبر بوده و می توانست برای باشگاه بازی کند. وقتی باشگاهی بازیکن را از لیست خارج می نماید، کارت بازیکن به طور خود به خود لغو و از درجه اعتبار ساقط می گردد، یعنی علیرغم اینکه این بازیکن با باشگاه قرارداد دارد، نمی تواند برای آن باشگاه بازی کند. در حقیقیت باشگاه تبعات تصمیم خود در مورد خارج از لیست قرار دادن این بازیکن را متحمل می گردد و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نهایت کوشش خود را در این زمینه و برای حل مشکل باشگاه انجام داد که در نهایت فیفا نیز با این موضوع موافقت نکرد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1448

به "نورشرق: امکان جذب شجاعیان به هیچ وجه برای استقلال وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نورشرق: امکان جذب شجاعیان به هیچ وجه برای استقلال وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید