همزمانی دو رویداد و دغدغه فدراسیون والیبال، داورزنی چه می کند؟

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، بازی های آسیایی 2022 سال آینده از 19 شهریور تا 3 مهرماه در حالی برگزار خواهد شد که رقابت های والیبال قهرمانی جهان در تاریخ 4 تا 20 شهریور سال 1401 انجام خواهد شد.

همزمانی دو رویداد و دغدغه فدراسیون والیبال، داورزنی چه می کند؟

تداخل دو رویداد مهم، چالش جدی برای فدراسیون والیبال خواهد بود که لزوم داشتن دو تیم ملی را می طلبد. برای داشتن این دو تیم فدراسیون باید برنامه ریزی درست و دقیقی داشته باشد تا بتواند به اهدافی که برای خودش تعریف کرده دست پیدا کند.

مدال بازی های آسیایی برای والیبال ایران بار فنی و کیفی در پی نخواهد داشت و تنها مدال آن به کاروان ایران در بازی های آسیایی کمک خواهد کرد اما حضور قدرتمند در مسابقات قهرمانی دنیا زمینه تحقق آرمان های فدراسیون را مهیا خواهد ساخت.

کاری که در دوره گذشته بازی های آسیایی احمد ضیایی در پی آن بود و تیم ب را تشکیل داد تا تیم اصلی راهی مسابقات قهرمان دنیا شود و تیم ب در بازی های آسیایی شرکت کند اما محمدرضا داورزنی، معاون وقت ورزش قهرمانی وزارت ورزش در اقدامی عجیب در رسانه ها خبر حضور تیم اصلی را در بازی های آسیایی بیان نمود!

در نهایت در حالی که اردوهای تیم ب زیر نظر سرمربی در حال برگزاری بود لغو و تصمیم بر آن شد تیم اصلی راهی هر دو رویداد شود. تیمی خسته از بازی های آسیایی راهی مسابقات دنیای شد تا ایران با 7 پله سقوط نسبت به دوره گذشته در جایگاه سیزدهمی قرار گیرد.

محمدرضا داورزنی این بار در مقام رئیس فدراسیون با چالش مهمی روبرو است و باید دید این بار چه تصمیمی برای حضور تیم ملی در مسابقات گرفته می شود. آیا والیبال ایران واقعاً در پی موفقیت در دنیا است یا همچنان در پی طلای آسیا است؟

محمود افشار دوست در مصاحبه با خبرنگاران در این مورد گفت: قطعاً باید دو تیم ملی تشکیل شود و فدراسیون نظر نهایی خود را اعلام کند که تیم ملی در بازی های آسیایی و قهرمانی دنیا با چه اهداف و برنامه هایی شرکت خواهد کرد. استراتژی سرمربی تیم ملی نیز باید گرفته شود. در نهایت با توجه به هم پوشانی مسابقات و قوانین، تصمیم نهایی هر چه سریع تر اعلام شود. هر چه سریع تر باید تصمیمات جدی گرفته شود. بهتر است که فدراسیون اهداف، استراتژی و انتظاراتش را در هر مسابقه معین کند. باید هر چه سریع تر معین تکلیف صورت گیرد در غیر این صورت والیبال ملی متضرر خواهد شد.

اکبر نائینی در مصاحبه با خبرنگاران درباره تداخل مسابقات بازی های آسیایی و قهرمانی دنیا گفت: تیم های قدرتمند آسیایی برنامه ریزی های اصلی خود را برای حضور در رقابت های دنیای انجام می دهند. تیمی مانند ژاپن تمایل دارد در مسابقات دنیای، قدرتمند شرکت کند و احتمالاً برای آنها تداخل بازی های آسیایی و دنیای مهم نیست چرا که تیم اصلی خود را به مسابقات قهرمانی دنیا اعزام خواهند کرد. والیبال ایران نیز باید چنین نگاهی داشته باشد.

وی تاکید کرد: زمانی که می خواهیم جزو 4 تیم برتر دنیا باشیم نباید بازی های آسیایی برایمان مهمتر از رقابت های قهرمانی دنیا باشد مگر اینکه فدراسیون همانند گذشته در پی توجیه شکست های احتمالی در مسابقات قهرمانی دنیا باشد و این گونه بخواهد با قهرمانی در بازی های آسیایی، آن را نادیده بگیرد. مسابقات آسیایی در دنیا سطح پائینی دارد و قهرمانی در این رقابت ها ارزشی ندارد. منطقی است که باید دو تیم ملی با دو سرمربی مجزا تشکیل دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3656

به "همزمانی دو رویداد و دغدغه فدراسیون والیبال، داورزنی چه می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزمانی دو رویداد و دغدغه فدراسیون والیبال، داورزنی چه می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید