واکنش فیف پرو به تهدید یوفا؛ جلوی پایمال شدن حق بازیکنان و محروم کردن آنها را می گیریم

به گزارش هنجس بلاگ، اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای (فیف پرو) به تهدید شدن بازیکنان 12 باشگاه بزرگی اروپایی که قرار است در سوپرلیگ اروپا شرکت کنند واکنش نشان داد.

واکنش فیف پرو به تهدید یوفا؛ جلوی پایمال شدن حق بازیکنان و محروم کردن آنها را می گیریم

به گزارش خبرنگاران، پس از آنکه اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) و رئیس آن الکساندر چفریناعلام کردند بازیکنان 12 تیمی که در سوپرلیگ اروپا شرکت خواهند کرد را از شرکت در همه تورنمنت های دیگر در سطح باشگاهی و ملی محروم خواهد کرد، اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای (فیف پرو) در برابر این تهدید موضع گرفت.

در بیانیه فیف پرو آمده است: تصمیمات اتخاذ شده برای بازیکنان و اتحادیه های متبوع آنها دغدغه های فراوانی به وجود آورده است و ذهن آنها را درگیر تأثیر این تصمیمات نه تنها روی ماهیت فرهنگی و ورزشی فوتبال بلکه به طور خاص نگران حرفه شان می کند. فوتبال برپایه میراث بی نظیر اجتماعی و فرهنگی اش بنا شده است که نه تنها رابطه ای بی همتا با هوادارانش به وجود می آورد بلکه قلپ تپنده ای دارد که آن را متفاوت از هر ورزشی دیگری آنها را در اقضی نقاط دنیا پراکنده کرده است. به همین دلیل برای حفظ این میراث، یک همکاری سالم و منسجم میان رقابت های داخلی و بین المللی حیاتی است. ظهور یک تورنمنت بدون توجه به این اصل، ممکن است ضربات غیرقابل جبرانی در پی داشته باشد. اینکه فوتبال اروپا به این مقطع دارای پتانسیل هرج و مرج رسیده است، بازتابی از یک مدیریت است که در آن برخی از بهره مندی از قدرت های نامتناسب لذت برده اند و بیشتر طرف های دیگر از جمله آنهایی که در قلب این ورزش هستند یعنی بازیکنان و هواداران به میزان زیادی نادیده گرفته شده اند. تهدید های صورت گرفت برای شکل گیری یک تورنمنت مجزا و امتیازات متعاقب آن برای اصلاح رقابت های فوتبال در اروپا، سال هاست که روی تصمیم گیری تأثیرگذار بوده است.

در ادامه بیانیه فیف پرو می خوانید: این تهدید ها جای مباحثات شفاف و فراگیر در خصوص فرصت های ایجاد اصلاحات در رقابت ها برای همه بازیکنان، هواداران، باشگاه ها، لیگ ها و فدراسیون ها را گرفته است. از بازیکنان هنوز هم به عنوان ابراز و اهرم فشار در این مذاکرات استفاده می شود که این شرایط برای فیف پرو، 64 اتحادیه ملی زیر مجموعه آن و 60 هزار فوتبالیستی که ما نماینده آنها هستیم غیرقابل قبول است. از این ما قویاً با هر نوع اقدام و تصمیم از سوی هر یک از طرفین که حقوق بازیکنان را پایمال کند، همچون محروم کردن آنها از بازی درتیم های ملی شان مقابله می کنیم. به صلاح بازیکنان و کل صنعت فوتبال است که ما به تعهد خود برای کار با تمام سهامداران در راستای اتخاذ تصمیماتی که از فوتبال در همه سطح حمایت کند و برطرف کننده نقص های قوانین فعلی این رشته ورزشی باشد، استواریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3006

به "واکنش فیف پرو به تهدید یوفا؛ جلوی پایمال شدن حق بازیکنان و محروم کردن آنها را می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فیف پرو به تهدید یوفا؛ جلوی پایمال شدن حق بازیکنان و محروم کردن آنها را می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید