شرایط ارتباط با صنعت در دانشگاه نفت چگونه است؟

به گزارش هنجس بلاگ، معاون پژوهشی دانشگاه نفت درباره ارتباط دانشگاه نفت با صنعت توضیحاتی را ارائه کرد.

شرایط ارتباط با صنعت در دانشگاه نفت چگونه است؟

مسیبی بهبانی معاون پژوهشی دانشگاه صنعت نفت در گفت وگو با خبرنگاران، درباره ارتباط میان دانشگاه و صنعت گفت: ماموریت دانشگاه صنعت نفت ارتباط با صنعت است.

او اضافه نمود: دانشگاه صنعت نفت در سال 1318 بعد از دانشگاه تهران در آبان آغاز به کار کرد و در نهایت و به مرور زمان به دانشگاه تبدیل شد.

مسیبی بهبانی توضیح داد: دانشگاه صنعت نفت تنها دانشگاهی است که سیستم آموزشی آن به زبان انگلیسی است، یعنی تمام فعالیت های این دانشگاه، پروژه ها، آموزش ها، امتحانات، گزارش های کارآموزی و ... به زبان انگلیسی نوشته می گردد و 50 درصد تدریس هم به همین زبان است.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعت نفت گفت: یکی از مزیت های دانشگاه صنعت نفت این است که دو دانشکده آن در آبان و اهواز دارای همه نوع امکاناتی باشند و به اینصورت دانشجویان بتوانند به خوبی 3 روش کارآموزی خود را دنبال نمایند و همین عامل باعث شده تا ارتباط دانشگاه با صنعت به خوبی انجام گردد.

مسیبی بهبانی اضافه نمود: دانشگاه صنعت نفت در پی شناسایی مسائل صنعت است و همین عامل باعث شده تا استادان بتوانند معضلات جامعه را در قالب پروژه های کارشناسی ارشد و دکتری تعریف نمایند. حتی در کلاس های درس تخصصی از متخصصان مربوطه در تدریس استفاده خواهند کرد.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعت نفت گفت: در ارتباط با صنعت از حالت شعار در آمده ایم و به صورت واقعی آن را انجام می دهیم تا بتوانیم مسائل جامعه را حل کنیم.

او با اشاره به عدم ارتباط خوب میان دانشگاه های کشور با صنعت اضافه نمود: صنعت گاهی اوقات فکر می نمایند که برای برطرف مشکل به دانشگاه احتیاج ندارند و گاهی اوقات هم جامعه دانشگاهی فعالیت در صنعت را با سختی می بیند. در حال حاضر آئین نامه خوبی را در دانشگاه های کشور داریم که با نام آئین نامه فرصت های عملیاتی در صنعت شناخته شده است و به استادان این اجازه را می دهد تا به مدت 6 ماه به صورت دائمی یا یک سال به صورت پاره وقت از دانشگاه جدا گردد و در صنعت فعالیت داشته باشد که این موضوع فرصت مناسب و عالی است.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعت نفت اضافه نمود: فعالیت دائمی یا موقت استادان در صنعت باعث شده تا مشکل حلقه مفقوده ارتباط میان آن دو حل گردد و در صورت استقبال استادان ارتباط صنعت و دانشگاه حفظ گردد، اما در حال حاضر فعالیت استادان در صنعت برایشان تا حدودی مشکل ساز است و آن ها باید این سختی را تحمل نمایند تا بتوانند مسائل جامعه را برطرف نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3623

به "شرایط ارتباط با صنعت در دانشگاه نفت چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ارتباط با صنعت در دانشگاه نفت چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید