وعده ازدواج ساختگی بود ، پلیس به اغفال و اخاذی آرایشگر تلگرامی خاتمه داد

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس پلیس فتا مرکز از دستگیری متهمی اطلاع داد که با وعده ازدواج اقدام به اغفال و اخاذی نموده بود.

وعده ازدواج ساختگی بود ، پلیس به اغفال و اخاذی آرایشگر تلگرامی خاتمه داد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ آریاگستر بیشتر بدانید.

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا مرکز در تبادل نظر با فارس از شناسایی و کشف پرونده با موضوع اخاذی و اغفال با وعده ازدواج در شبکه های اجتماعی اطلاع داد.

سرهنگ معظمی گودرزی در تشریح خبر فوق گفت: خانم جوانی به پلیس فتا مرکز مراجعه و مدعی شد فردی ناشناس در فضای مجازی با اغفال وی با وعده ازدواج اقدام به اخاذی از وی می نماید.

شاکی در ادامه اظهاراتش اسم داشت: در شبکه اجتماعی تلگرام با شخصی که خود را از آرایشگران معروف تهران معرفی می کرد آشنا شده و روز به روز ارتباطشان با یکدیگر نزدیکتر شد تا جایی که به وی وعده ازدواج داد و با این بهانه تصاویری از وی گرفت؛ بعد از گذشت مدتی هم درخواست های غیراخلاقی و نامتعارف داشت و سپس تهدید کرد اگر پولی ندهد آبرویش را می برد و تصاویرش را پخش می نماید.

وی اضافه کرد: کارشناسان متخصص پلیس فتا مرکز اقدامات خود را شروع کردند و پس از آنالیز همه جوانب پرونده و بهره گیری از روش های علمی و تخصصی سایبری پیروز شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی نمایند.

رئیس پلیس فتا مرکز توضیح داد: کارشناسان فنی این پلیس با تحقیقات گسترده در فضای مجازی ضمن به دست آوردن اطلاعات هویتی متهم پس از تشریفات قضایی مجرم را در یکی از منطقه ها غربی تهران عظیم دستگیر و به همراه ادله دیجیتال به پلیس فتا منتقل کردند.

گودرزی بیان داشت: متهم پس از حضور در پلیس فتا تهران عظیم هرگونه جرمی را رد می کرد اما پس از روبه رویی با شاکی لب به اعتراف گشود و گفت که صرفا با انگیزه کسب مال دست به این اقدام زده و از عمل خود پشیمان است.

رئیس پلیس فتا تهران عظیم به شهروندان توصیه کرد: باتوجه به اینکه هویت ها در فضای سایبر، مجازی است باید در ارتباط گیری با افراد ناشناس در این فضا جانب احتیاط را در نظر گرفته و حتی المقدور از ارسال تصاویر و اطلاعات شخصی برای افراد ناشناس خودداری کرد.

رئیس پلیس فتا مرکز با بیان اینکه هرگونه توهین،تهدید و انتشار اطلاعات خصوصی دیگران از جمله تصاویر شخصی در فضای مجازی جرم است، اعلام کرد: شهروندان می توانند موارد مشکوک را به وسیله تماس تلفنی با 110 یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3310

به "وعده ازدواج ساختگی بود ، پلیس به اغفال و اخاذی آرایشگر تلگرامی خاتمه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده ازدواج ساختگی بود ، پلیس به اغفال و اخاذی آرایشگر تلگرامی خاتمه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید