چرا سفر با تورهای مسافرتی مناسب شماست؟

به گزارش هنجس بلاگ، سفر با تور چه مزایایی دارد؟

روش های مختلفی برای سفر کردن وجود دارد و بسته به تجربه ها و شخصیت افراد می تواند هر یک از این روش ها، انتخاب گردد. در این میان تورهای بسیاری توسط آژانس های گردشگری سرتاسر جهان برگزار می گردد که بسیار پر هوادار هستند. اما دلیل چنین پر هوادار بودن از تورهای گردشگری آژانس هایی همانند خبرنگاران یا دیگر آژانس های مسافرتی چیست؟ چرا برخی از افراد سفر با تور را به سفرهای شخصی یا سفرهای بک پکری که کم هزینه تر هم هستند، ترجیح می دهند؟ مجله خبرنگاران در این مطلب دلایل سفر با تور و مزایای آن را به شما معرفی می نماید تا اگر برای سفر در تعطیلات خود برنامه سفر می ریزید، بیشتر با مزایا و دلایل سفر با تورهای مسافرتی آشنا شوید.

چرا سفر با تورهای مسافرتی مناسب شماست؟

در سفر با تور، یک نفر راه را به شما نشان می دهد

شاید این مهم ترین و اصلی ترین دلیلی باشد که افراد مختلف را برای سفر با تورهای مسافرتی ترغیب می کند. زمانی که شما به تنهایی سفر می کنید، تمام مسئولیت های سفر به عهده خودتان است. به تنهایی باید مخل اقامت خود را معین کنید، به آن محل برسید. خودتان به تنهایی باید غذای خود را در طول سفر پیدا کنید. اینکه از کجا غذا سفارش دهید یا حتی برای خرید غذا به کجا بروید. در عین حال، مطمئن باشید که راستا درستی را در سفر در پیش گرفته اید.

سفر با تور هر روزه افراد بیشتری را به سمت خود می کشاند. در این میان حتی افرادی که به تنهایی سفر می نمایند یا به اصطلاح سولو سفر می نمایند نیز گاهی به سراغ تورها می آیند. در ادامه می توانید مزایای سفر با تور را بخوانید.

تمام این کارها و دغدغه ها در سفر با تور حل می شوند. دیگر استرس و نگرانی تمام مسائل بالا را ندارید. راهنمای مسافرتی که در تور با شما همراه می شوند، شما را به مکان های توریستی و رستوران های عالی و مناسب می برند و حتی در طول راه تمام مطالب جالب و حقایق را درباره راستا و جاذبه ها به شما می گویند.

هنگامی که به تنهایی به کشورهای دیگر همانند تایلند، هند و مالزی سفر می کنید، اگر زبان انگلیسی ندانید نمی توانید سوال های خود را از مردم آن کشور بپرسید. اما اگر راهنما همراه شما باشد، میانجی گری شما و مردم خواهد بود و به جای شما، سوال هایتان را می پرسد و کار شما را راه می اندازد. همچنین در سفر با تور اصلا اهمیت ندارد که کاری را احمقانه انجام دهید، چرا که راهنمای تور مسافرتی به یاری شما خواهد آمد و شما را هدایت می کند.

پیدا کردن دوست و همسفر در تور

در حقیقت همه مدل افراد در تورهای مسافرتی شرکت می نمایند و به دنبال دوست هستند. در نتیجه صحبت کردن و ارتباط با مردم در سفر با تور بسیار راحت تر است. شاید در همان ابتدای سفر با نگاه کردن به افراد بتوانید افرادی که علاقه مند به صحبت هستند را پیدا کنید. همچنین در ادامه نیز با شناخت افراد تور، شاید بسیار از شناخت دیگران و دوست شدن با آن ها تعجب کنید. در حقیقت دوست پیدا کردن در بین افراد یک تور بسیار آسان تر از دوست پیدا کردن در لابی هتل هاست.

همچنین با شرکت در تورهای مسافرتی مزیت دوست پیدا کردن از تمام نقاط ایران و حتی دنیا را دارید.

بهترین مکان ها و مقصدها در تورهای مسافرتی

به این معنی که در تورها، بهترین مقصد ها و مکان ها از قبل معین شده اند. آژانس های جهانگردی به دلیل اینکه سال های طولانی برای یک مقصد جهانگردی تحقیق نموده اند و تورهای بسیاری در آن راستا اجرا نموده اند، در این زمینه خبره شده و همیشه بهترین ها را جلوی مسافران خود قرار می دهند.

شاید اگر بخواهید به تنهایی بهترین مکان ها و جاذبه های جهانگردی را پیدا کنید، هفته ها و یا ماه ها به دنبال اطلاعات بگردید. مدت های طولانی برای برنامه ریزی سفرتان زمان بگذارید و در آخر نیز در طول سفر به مسائل بسیاری برخورد کنید.

در سفر با تور هیچ یک از این مسائل را نخواهید داشت و مطمئن خواهید بود که بهترین های هر شهری پیش روی شما قرار گرفته است.

همچون آژانس جهانگردی خبرنگاران، دیگر آژانس هایی که برگزار نماینده تورهای مسافرتی هستند، با مردم محلی هر شهر و کشوری ارتباط برقرار نموده اند. بهترین راهنماهای محلی، بهترین رستوران ها و کافه ها را یافته اند و به همین دلیل می توانید به آن ها اعتماد کنید.

امنیت در سفر با تور

از نکات مهم دیگری که در سفر برای هر جهانگرد و دنیاگردی اهمیت دارد، داشتن امنیت است. به همین خاطر به تورها و گروه های مسافرتی بپیوندید. هر زمان که مسئله ای پیش آمد، راهنما و تورلیدر با شماست و خطر را برطرف می کند. با اینکه راهنماها پدر و مادر شما نیستند و شما هم بچه نیستید و باید مراقب خود باشید؛ باز هم خیالتان راحت است که کسی برای پیشتیبانی از شما در سفر با تور هست.

بهترین راه برای ساماندهی سفرهای محبت آمیز

بسیاری از افراد تمایل دارند که با گروه های محبت آمیز خود، سفر نمایند. این افراد همانطور که علاقه مند به سفرهای محبت آمیز و گروهی هستند، از قبول کردن مسئولیت دوستان خود و البته مسائل اقتصادی سفر گریزانند. همه این افراد می خواهند که تنها خوش بگذرانند و مسئولیت سنگین پرداخت های اقتصادی سفر را به عهده نگیرند. تنها کاری که این گروه های دوستی باید انجام دهند، ثبت نام در تورهای مسافرتی است. تنها کافی است که شما و یکی از دوستانتان برای سفر با تور اقدام کنید و سپس به دوستان دیگرتان بگویید. در این صورت شما تنها دوستانتان را با تورهای مسافرتی که در آن حضور دارید، آشنا نموده اید و همانند دیگران از سفر لذت می برید.

خاطر جمعی برای والدین تان

اگر والدین شما از اینکه به تنهایی پا به درون دنیای عظیم بیرون بگذارید، نگران می شوند، سفر با تور را آغاز کنید. با این گونه سفرهای گروهی به خانواده خود این احساس خاطر جمعی را می دهید که با دیگران هستید و تنها نیستید. در نتیجه اتفاقات ناگواری که در صورت تنها بودن برایتان ممکن بود رخ دهد، دیگر اتفاق نمی افتند. همچنین والدین شما می توانند با شماره آژانس مسافرتی از شرایط شما در سفر آگاه شده و حتی با فردی که مسئول امنیت شماست در تماس باشند.

در این میان اگر برای سفر به هند، دبی، ترکیه، مالزی، سنگاپور و یا هر مقصد دیگری به دنبال بهترین تورهای مسافرتی می گشتید، می توانید تورهای مختلف خبرنگاران را مطالعه نموده و پس از آشنایی با مزایای این تورها از آژانس مسافرتی خبرنگاران بهترین خدمات و تورها را خریداری کنید.

تخفیف های گروهی

زمانی که در گروه های بسیار سفر می کنید، راهنما و تورلیدر شما می تواند در فعالیت های مختلف تخفیف های گروهی بگیرد. در نتیجه هزینه های کمتری برای پرداخت ها و هزینه های سفر خواهید پرداخت. همین موضوع می تواند سفر با تور را برای شما ارزان تر از سفرهای تکی و سولو تمام کند.

پس این تصور که سفر با تور گران تر از دیگر سفرهاست، تصوری غلط و اشتباه است.

چرا که کمپانی ها و شرکت های بسیاری برای مشتری های بسیار تخفیف های خوبی می دهند.

سفر با تور و بازدید از جاذبه های دورافتاده

زمانی که به تنهایی وارد یک کشور خارجی می شوید، به دلایل متعدد شاید نتوانید به دیدن جاذبه هایی که در مناطقی با دسترسی خاص وجود دارد، بروید. تورهای مسافرتی و گروه ها با وسایل حمل و نقلی که در اختیار دارند، به راحتی می توانند به دیدن جاذبه های خارج از شهر بروند. به همین خاطر در سفر با تور می توانید جاذبه های بیشتری را ببینید.

این موضوع مخصوصا در سفر و تور هند بسیار اهمیت دارد. اگر با تور سفر کنید به راحتی می توانید به دیدن جاذبه های خارج شهر و اطراف آن بروید. حتی می توانید برای سافاری های حیات وحش که عموما گروهی نام نویسی می نمایند، ثبت نام کنید. همچنین شانس معرفی شدن با راهنماهای خوب محلی را خواهید داشت. راهنمایانی که اگر به تنهایی سفر کنید، شاید نتوانید با آن ها آشنا شوید.

کسی را دارید که از شما عکس بگیرد

درست است که بسیاری از ما با گوشی هایمان و البته مونوپادها عکس می گیریم، اما وقتی دوربین عکاسی داریم چه کنیم؟ در سفر با تور همیشه فرد مطمئنی را کنار خود دارید تا دوربین عکاسی تان را به دستش بسپارید و از او بخواهید از شما و باقی عکس بگیرد. همچنین با آشنا شدن با افراد دیگر تور، شاید آن ها از شما عکس های زیبایی بگیرند. دریافت عکس هایتان از دوستی می تواند دلیل برای ادامه روابط محبت آمیز و شاید سفرهای بعدی باشد.

علاقه مندی شخصی به گروه های سفر و تورها

جدای از تمام مزایا و دلایلی که برای بهتر بودن سفر با تور بیان کردیم، گاهی برخی از افراد تنها در جمع بودن را دوست دارند. همین موضوع می تواند دلیلی محکم برای شرکت در تورهای مسافرتی باشد. هر چند که سفر با تور معایب خود را نیز دارد و گاهی با عده ای خلقیات متفاوتی نسبت به شما دارند، درگیرتان می کند. اما اگر مثبت بیندیشید و کمی شوخ طبع باشید، می توانید افرادی همانند خود پیدا کنید و بیشتر از سفرتان لذت ببرید. تنها کافی است که سفر با تور و گروه را تجربه کنید.

منبع: gapyear.com

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: الی گشت
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 685

به "چرا سفر با تورهای مسافرتی مناسب شماست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سفر با تورهای مسافرتی مناسب شماست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید