چند سوال اساسی درباره بازداشت اعضای جمعیت امام علی (ع)

به گزارش هنجس بلاگ، گفته می گردد که موسس و دو عضو جمعیت امام علی (ع) بازداشت شده اند. خبری که در چند روز اخیر پرسش ها و ابهاماتی را ایجاد نموده است.

چند سوال اساسی درباره بازداشت اعضای جمعیت امام علی (ع)

به گزارش ایسنا، جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)، یک تشکل مردم نهاد و غیردولتی است که از سال 1378 تاسیس شده و به انجام اقدامات خیریه به خصوص در حمایت از بچه ها اشتغال داشته است. طبق اطلاعیه این جمعیت که در صفحه توئیتر رسمی آن منتشر شده، شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی و دو تن از اعضای آن (مرتضی کی منش مسئول رسانه ای و کتایون افرازه بازرس علی البدل) شامگاه یک شنبه اول تیر با شکایت قرارگاه ثارالله سپاه و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شده اند. خبری که البته هنوز از سوی منابع رسمی تایید نشده است.

این خبر در دو روز اخیر باعث ایجاد پرسش هایی در نزد افکار عمومی شده است:

1. اگر آنگونه که بعضی سایت ها مدعی شده اند، این جمعیت در قالب امور خیریه به اقداماتی دیگر به خصوص اقدام علیه امنیت ملی مشغول بوده چرا در این بیش از 20 سال، اقدامی علیه آن صورت نگرفته و یا اجازه عضوگیری در محیط دانشگاه و فعالیت آزادانه به آن داده شده است؟

2. با گذشت دو روز از انتشار این خبر غیررسمی و ایجاد سوالات و ابهاماتی درباره آن در فضای مجازی و بعضی سایت ها، چرا هنوز مقامات رسمی نسبت به تایید یا تکذیب و یا شرح درباره آن اقدامی انجام نداده و واکنشی نداشته اند؟

3. برای اطلاع رسانی درباره دلایل بازداشت و نحوه فعالیت اعضای این جمعیت تا کی می توان افکار عمومی را معطل نگه داشت؟

4. اگر دلایل مطرح شده درباره بازداشت اعضای این جمعیت درست باشد چرا سال ها توانسته فعالیت رسمی کند و اگر دلایل محکمی وجود ندارد، چرا چنین بازداشتی اجرا شده است؟

5. چگونه است که یک سازمان غیردولتی می تواند به راحتی با جلب اطمینان مردم سال ها فعالیت کند؟

6. آیا این ادعای جمعیت که بازداشت اعضای جمعیت به دلیل شکایت قرارگاه ثارالله سپاه بوده درست است؟ در کل کدام نهاد چنین اقدامی را انجام داده است؟

7. اعضای این موسسه مدعی هستند که مجوز فعالیت شان در ماه های اخیر تمدید شده است، با توجه به اتهامات مطرح شده چرا مسوولان ذی ربط در تمدید مجوز به این اتهامات توجه نداشتند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1163

به "چند سوال اساسی درباره بازداشت اعضای جمعیت امام علی (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند سوال اساسی درباره بازداشت اعضای جمعیت امام علی (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید