چک به نام شخص شرط شرکت در فروش فوق العاده خودرو!

به گزارش هنجس بلاگ، برای ثبت نام خودرو ها در طرح فروش فوق العاده دو خودروساز بزرگ، شرط ارائه چک به نام فرد متقاضی نیز به شرایط اضافه شده است.

چک به نام شخص شرط شرکت در فروش فوق العاده خودرو!

علاوه بر شرط های اعلام شده برای خرید خودرو در طرح فروش فوق العاده سایپا و ایران خودرو، اکنون در جدول قیمتی ارائه شده برای خودرو های عرضه شده در این طرح، شرط ارائه چک به نام فرد متقاضی خودرو نیز اضافه شده است. براین اساس برای خرید از هردو گروه خودروساز ارائه چک به مبلغ سه میلیون و 900 هزار تومان با موعد بازپرداخت 1400/04/15 توسط فرد ثبت نام کننده الزامی است.

بیشتر بخوانید:

شرایط ایران خودرو و نحوه ثبت نام

شرایط سایپا و نحوه ثبت نام

ارائه این چک به این دلیل است که طبق یکی از شروط 10 گانه خرید خودرو در این طرح، سند خودرو به مدت یک سال در رهن شرکت می ماند تا فرد متقاضی امکان فروش خودرو را نداشه باشد و به گونه ای از خرید خودرو از شرکت و فروش آن در بازار آزاد و در حقیقت دلالی ها جلوگیری شود.

براین اساس این سه میلیون و 900 هزار تومان باقی مانده مبلغ خودرو از دو واریز قبلی مشتری در دو مرحله ثبت نام خواهد بود که سال بعد دریافت و سند خودرو به مشتری تحویل داده می شود.

با توجه به اینکه احتمالا بسیاری از افراد متقاضی خرید خودرو دسته چک به نام خود ندارند یا چک آن ها سیال نیست، نمیتوانند در این طرح شرکت کرده و خرید خودرو داشته باشند.

دو شرکت خودروساز نیز این شرط ارائه چک به نام فرد متقاضی را یک ایراد طرح دانسته و اظهار کردند که مذاکراتی در رابطه با آن اجرا شده است تا حداقل دریافت چک به نام فردی غیر از خود متقاضی امکانپذیر باشد؛ اصلاح این ایراد به این دوره از فروش نرسید، اما ممکن است در طرح بعدی فروش ها این امکان فراهم شود تا فردی دیگری هم بتواند برای مشتری ارائه چک داشته باشد.

10 شرط اولیه شرکت در فروش فوق العاده خودروسازان به شرح زیر است:

1. با هر کدملی فقط امکان ثبت نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.

2. مشتریانی که در 36 ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت های خودروساز کرده اند، مجاز به ثبت نام نیستند.

3. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.

4. سن خریدار خودرو باید بالاتر از 18سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، تعیینات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت نام کننده باشد.

5. افراد نباید پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.

6. خریدار خودرو به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.

7. اگر در راستی آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، تعیین شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می شود.

8. هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار می گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه ماه برای استفاده از گارانتی به کنندگی های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه کند.

9. مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت کنند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت نام کننده است.

10. سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند. (که به موجب آن یک فقره چک با موعد پرداخت سال آینده و به مبلغ سه میلیون و 900 هزار تومان خواهد بود.)

براین اساس، در صورتی که ثبت نام کننده یکی از این موارد را رعایت نکند یا در فرآیند ثبت نام اظهار نکند، قرارداد منعقد شده با وی، از سوی شرکت به صورت یک طرفه لغو شده و فرد مذکور امکان خرید خودرو را از دست می دهد.

لازم به ذکر است که بر اساس سیاستگذاری های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی های به عمل آمده با خودروسازان، از 25 هزار دستگاه خودرو ویژه در ایام عید فطر، 15 هزار دستگاه متعلق به خودرو های گروه صنعتی ایران خودرو و 10 هزار دستگاه متعلق به خودرو های تولیدی گروه خودروسازی سایپا است.

همچنین خودروسازان به مشتریان اعلام کرده اند که هیچ عجه ای برای ثبت نام نداشته باشند؛ چراکه امکان ثبت نام تا 10 روز آینده ادامه خواهد داشت و متقاضیان به صورت شبانه روزی تا 14 خرداد ماه می توانند مراحل ثبت نام را طی کنند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 949

به "چک به نام شخص شرط شرکت در فروش فوق العاده خودرو!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چک به نام شخص شرط شرکت در فروش فوق العاده خودرو!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید