کانال آی فیلم انگلیسی هم از ماهواره حذف شد

به گزارش هنجس بلاگ، در ادامه قطع ماهواره ای بعضی شبکه های برون مرزی صداوسیما، ماهواره پاک ست هم از روز گذشته دست به قطع کانال انگلیسی شبکه آی فیلم به سبب انباشت بدهی ارزی سازمان صدا و سیما زد.

کانال آی فیلم انگلیسی هم از ماهواره حذف شد

به گزارش فارس، کانال انگلیسی شبکه آی فیلم از ساعت 17:00 روز سه شنبه 3 تیر از ماهواره پاک ست برداشته شد.

پیش از این نیز پخش ماهواره ای شبکه های برون مرزی دیگری همانند الکوثر از ماهواره یوتل ست و سحر اردو از پاک ست متوقف و شبکه پرس تی وی و کانال انگلیسی شبکه آی فیلم نیز به صورت موردی از ماهواره گالکسی 19 به دلیل نبود بودجه ارزی جهت پرداخت بدهی های ارزی سازمان صداوسیما به شرکت های طرف قرارداد، قطع شده بودند.

همچنین در اثر تراکم بدهی، رله رادیو دری معاونت برون مرزی رسانه ملی در افغانستان نیز با قطعی رو به رو شده و این رادیو دسترسی به وسیله موج اف ام را از دست داد.

آی فیلم انگلیسی از جمله کانال های محبوب معاونت برون مرزی در میان مردم شبه قاره هند به شمار می رود که چند صد میلیون مخاطب هدف و دوستداران بسیار فیلم و سریال های ایرانی در کشور های پاکستان و هند دارد.

آی فیلم انگلیسی تا آدینه 30 خرداد فرصت داشت بدهی ارزی خود به پاک ست را بپردازد که با بی نتیجه ماندن پیگیری ها، نهایتا پاک ست عصر 3 تیر اقدام به متوقف ساختن پخش آی فیلم انگلیسی کرد.

قطع سریالی شبکه های معاونت برون مرزی صداوسیما به دلایل انباشت بدهی صداوسیما، واکنش هایی متعددی را از سوی چهره های سیاسی و فرهنگی کشور به دنبال داشته است.

روز گذشته، 202 نماینده مجلس در واکنش به این موضوع با صدور بیانیه ای، خواهان تامین فوری احتیاج های شبکه های برون مرزی صداوسیما از سوی نهاد های مسئول در خارج از رسانه ملی و پیش بینی و تصویب ردیف بودجه ارزی جداگانه برای این شبکه ها شدند.

پیش از این نیز در بیانیه ای دیگر که با امضای بیش از 110 چهره سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، رسانه ای، اساتید دانشگاه، صاحبنظران حوزه روابط بین الملل و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه بود، بر لزوم اقدام سریع در پرداخت بدهی های ارزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به شرکت های ماهواره ای تاکید شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1149

به "کانال آی فیلم انگلیسی هم از ماهواره حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانال آی فیلم انگلیسی هم از ماهواره حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید