کلاهبرداری از بیمه با راه انداختن تصادفات ساختگی ، متهمان در زندان با هم آشنا شدند

به گزارش هنجس بلاگ، 3 زندانی بعد از آزادی از زندان با تشکیل یک باند و به بهانه مصدومیت در تصادف های ساختگی بیش از 2 میلیارد تومان از شرکت های بیمه کلاهبرداری کردند.

کلاهبرداری از بیمه با راه انداختن تصادفات ساختگی ، متهمان در زندان با هم آشنا شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه ایران، در پی شکایت یک شرکت بیمه مبنی بر کلاهبرداری با شگرد گزارش تصادفات ساختگی، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی نهاده شد و مأموران با تحقیقات و آنالیز های میدانی پیروز به شناسایی افراد کلاهبردار شدند که با همکاری یکدیگر صحنه های تصادف ساختگی ایجاد می کردند.

متهمان که به تازگی تعدادی سند و مدرک به شرکت بیمه ارائه نموده و درصدد دریافت خسارت بودند، از سوی مأموران در داخل شرکت بیمه دستگیر شدند. آنها در بازپرسی اولیه اعتراف کردند از سال ها پیش در شهر قم شرکت های بیمه را فریب داده و با مجروح کردن خودشان و ارائه گزارش تصادف ساختگی، از آنها خسارت می دریافتد. آنها سپس به تهران آمده و به همین شیوه شرکت های بیمه را فریب داده و خسارت گرفته بودند.

یکی از متهمان در مورد شکل گیری باند و شگرد این افراد در فریب بیمه اظهار کرد: ما 3 نفر در زندان با هم آشنا شدیم و نقشه ما به این صورت بود که به دست و پاهای مان صدمه می زدیم و به بهانه اینکه در تصادف مجروح شده ایم، از بیمه درخواست خسارت نموده و پس از دریافت خسارت، آن را بین خودمان تقسیم می کردیم.

سرهنگ جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: اعضای این باند بیش از 2 میلیارد تومان از شرکت های بیمه کلاهبرداری نموده اند.

به گفته این مسئول، هر 3 متهم برای کشف جزئیات پرونده با دستور قضایی در اختیار مأموران اداره سیزدهم پلیس آگاهی نهاده شده اند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1191

به "کلاهبرداری از بیمه با راه انداختن تصادفات ساختگی ، متهمان در زندان با هم آشنا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری از بیمه با راه انداختن تصادفات ساختگی ، متهمان در زندان با هم آشنا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید