20 راس گوزن زرد ایرانی به پارک ملی دز انتقال داده می گردد

به گزارش هنجس بلاگ، سپهرفر از برنامه ریزی برای انتقال 20 راس گوزن زرد ایرانی از ایلام به پارک ملی دز اطلاع داد.

20 راس گوزن زرد ایرانی به پارک ملی دز انتقال داده می گردد

به گزارش خبرنگاران از اهواز، مجتبی سپهرفر رئیس اداره پارک ملی دز گفت: سایت بازپروری گوزن ها که در این منطقه مستقر است، از امکانات، راه های دسترسی برای پایش درست گوزن ها و شرایط بازپروری و تکثیر گوزن برخوردار نبود و این سایت برای تکثیر و بازپروری تعریف نشده بود و پوشش جنگل ها در این سایت به مقدار ای متراکم بود که گوزن ها حتی برای دامپزشکان قابل دسترسی نبودند و به همین علت، در حال افزایش راه های دسترسی در سایت هستیم.

او با اشاره به اینکه در حال ایجاد و احیای راه های دسترسی به منظور پایش گوزن های زرد، آتش بر و آتش بند و دیگر زیرساخت ها هستیم که این اقدامات تا یک ماه آینده به اتمام می رسد، اضافه نمود: احتمالا تا خاتمه سال جاری 20 راس گوزن زرد ایرانی دیگر نیز از ایلام به این پارک منتقل خواهد شد.

سپهرفر توضیح داد: دامپزشک نیز باید در پارک ملی دز مقیم باشد و رفتارشناس نیز حداقل سالانه یک بار روی تولیدمثل گوزن ها کار کند تا گوزن های زرد تکثیر یابند و در یک سال گذشته زایمانی از گوزن های زرد ایرانی مشاهده نشده است، البته در این مدت تلفاتی نیز از گوزن زرد ایرانی در پارک ملی دز مشاهده نشد.

رئیس اداره پارک ملی دز ادامه داد: سال جاری تابستان بی آبی در سایت گوزنه های زرد ایرانی شاهد نبودیم و در حال حاضر جمعیت گوزن ها در سایت دز، حدود 15 راس و در جنگل حدود 40 راس است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3584

به "20 راس گوزن زرد ایرانی به پارک ملی دز انتقال داده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 راس گوزن زرد ایرانی به پارک ملی دز انتقال داده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید