21 درصد دانش آموزان از زمان شیوع کرونا دچار اضافه وزن و چاقی شده اند

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش خراسان رضوی گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته از زمان شیوع ویروس کرونا 21 درصد دانش آموزان دچار اضافه وزن و چاقی شده اند که کم تحرکی نیز به این معضل اضافه شده است.

21 درصد دانش آموزان از زمان شیوع کرونا دچار اضافه وزن و چاقی شده اند

صفدر سلطانی در گفت وگو با خبرنگاران در مورد فعالیت های ورزشی در مدارس اظهار کرد: در این زمینه ممنوعیت هایی وجود دارد. به دلیل شرایط موجود در حال حاضر مراسم آغازین، ورزش صبحگاهی و آموزش مهارت های جمعی و پرخطر در مدارس اجرا نمی گردد. از آن جایی که ساعت درس تربیت بدنی جزو ساعات رسمی مدارس محسوب می گردد، این درس حذف نخواهد شد. به همین منظور سال جاری نیز مانند سال گذشته که آموزش به صورت اطلاعات دانشی در زمینه رشته های مختلف ورزشی، ایمنی و بهداشت بود، ادامه خواهد داشت.

وی اعلام کرد: معلمان با توجه به تخصص، خلاقیت و کاهش تعداد دانش آموزان امکان اجرای فعالیت های آمادگی جسمانی با حفظ رعایت فاصله دو متری و پروتکل های بهداشتی در فضای باز مدارس را دارند. همچنین بعضی از مدارس که امکانات بالایی دارند یا دانش آموزان می توانند وسایل ورزشی همچون بدمینتون و... را تهیه و در ساعات ورزش از آن استفاده نمایند، می توانند به چنین فعالیت هایی بپردازند اما در این زمینه اجباری وجود ندارد.

بسته تحولی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان ارائه می گردد

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه سال جاری جشنواره ها و مسابقات ورزشی برگزار نخواهد شد، ادامه داد: وزارت آموزش وپرورش میخواهد در حوزه تربیت بدنی و سلامت طرحی به نام بسته تحولی کنترل وزن و چاقی ارائه دهد. در این بسته قد و وزن دانش آموزان با نرم افزارهای علمی محاسبه و به اولیا و دانش آموز اطلاع رسانی و سپس به آن ها مشاوره های حرکتی و تغذیه ارائه می گردد.

وی گفت: در ادامه سال تحصیلی اگر برگزاری کلاس ها مجازی گردد، محتواهایی برای درس تربیت بدنی تهیه شده که در شبکه شاد بارگزاری خواهد شد. همچنین معلمان با خلاقیت خود می توانند به دانش آموزان آموزش ها و فعالیت های ورزشی را آموزش دهند.

واریز 8.5 میلیارد تومان به حساب مدارس برای تهیه مواد ضدعفونی

سلطانی در مورد زمان ضدعفونی کلاس ها عنوان نمود: ضدعفونی کلاس ها بعد از اتمام هر شیفت باید انجام گردد و تمام مدارس موظف به انجام آن هستند زیرا 8.5 میلیارد تومان برای تهیه مواد ضدعفونی نماینده به حساب مدارس استان واریز شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش ادامه داد: باید در نظر داشت اگر فرایند حضور دانش آموزان در مدارس ادامه داشته باشد، در تهیه مواد ضدعفونی نماینده دچار کمبودهایی خواهیم شد که البته معاونت پشتیبانی آموزش وپرورش برای جبران کمبودها قول هایی به ما داده است.

آموزش وپرورش توان خرید تب سنج ندارد

سلطانی در مورد استفاده از تب سنج در مدارس اظهار کرد: پروتکل های بهداشتی توسط وزارت بهداشت تهیه و ابلاغ می گردد و در این پروتکل ها الزامی به تهیه تب سنج برای مدارس بیان نشده است. البته بعضی مدارس در تهیه آن پیش قدم شدند و حتی دستگاه های اتوماتیک ضدعفونی نماینده دست برای مدرسه خود تهیه نموده اند. متاسفانه تهیه تب سنج بسیار پرهزینه است و آموزش وپرورش توان خرید آن را ندارد. بنابراین اولویت ما ضدعفونی محیط است.

سلطانی گفت: بوفه مدارس تا اطلاع ثانوی تعطیل است و دانش آموزان موظف هستند تغذیه خود را به صورت شخصی به همراه داشته باشند. البته وزارت بهداشت میخواهد که پروتکل های بهداشتی در این زمینه تهیه و ابلاغ کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1706

به "21 درصد دانش آموزان از زمان شیوع کرونا دچار اضافه وزن و چاقی شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 درصد دانش آموزان از زمان شیوع کرونا دچار اضافه وزن و چاقی شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید