65 درصد از خسارات بخش بیمه ثالث توسط بیمه ایران پرداخت می شود

به گزارش هنجس بلاگ، رئیس بیمه ایران گفت: 56 درصد از بیمه های شخص ثالث در کشور مربوط به بیمه ایران بوده و حدود 65 درصد از خسارات بخش بیمه ثالث توسط بیمه ایران پرداخت می شود.

65 درصد از خسارات بخش بیمه ثالث توسط بیمه ایران پرداخت می شود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمد رضایی رئیس بیمه ایران در مراسم امضای تفاهم نامه بین بیمه ایران و مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه اظهار کرد: یکی از اقدامات بزرگی که در صنعت بیمه رخ داد, امضای این تفاهم نامه بود. نهادهای مختلف نظام جمهوری اسلامی ایران باید بتوانند با توافق نامه های همکاری بین سازمان ها، از امکانات موجود استفاده کنند.

وی ادامه داد: یکی از بخش های این تفاهم نامه ریکاوری خسارت است. سالیانه بیش از 9 هزار میلیارد تومان خسارت ثالث توسط بیمه ایران پرداخت می شود. با توجه به قانون جدید بیمه شخص ثالث این امکان برای ریکاوری بخشی از خسارت بیمه وجود دارد. این امکان در قانون وجود داشت، اما ظرفیتی در صنعت بیمه به خصوص شرکت بیمه ایران در این خصوص وجود نداشت.

رضایی ادامه داد: این توافق نامه باعث می شود تا از وکلای با تجربه و حقوقدان در بخش ریکاوری بیمه استفاده شود. این امکان وجود دارد که زمان پرداخت, پرونده خسارت به صورت مستقیم به کانون وکلا در استان ارجاع داده می شود و کارشناسان و وکلای مربوط پیگیر ریکاوری و خسارت می شوند.

این مقام مسئول اظهار داشت: بیمه صنعتی تخصصی است و در این راستا باید از کارشناسان رسمی خود استفاده کند. با امضای این توافق نامه ما از کارشناسان رسمی این بخش که دارای تخصص ویزه ای هستند، استفاده کنیم. یکی از مسائل صنعت بیمه بین بیمه گر و بیمه گذار اختلافات مربوط به خسارت است. ما با ایجاد داوری این امکان را ایجاد کردیم که هرکس به حق و حقوق خودش برسد.

رئیس بیمه ایران شرح داد: انجام تبادلات علمی و فنی از طریق مرکز وکلا برای اطلاعات به روز استفاده می شود که کارگاه های آموزشی و نشست های علمی در رابطه با بحث های حقوقی، فنی و بیمه ای برگذار خواهد شد.

وی در سرانجام گفت: 56 درصد از بیمه های شخص ثالث در کشور مربوط به بیمه ایران بوده و حدود 65 درصد از خسارات بخش بیمه ثالث توسط بیمه ایران پرداخت می شود. همچنین در سال 97 پرونده های دیه در ایران برای به سرانجام رسیدن باید 368 روز را طی می کرد که این رقم در سال 68 به 222 روز و در 5 ماهه اول سال 99 به 70 روز رسید که در تلاشیم این رقم را به 30 روز برسانیم.

->

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2003

به "65 درصد از خسارات بخش بیمه ثالث توسط بیمه ایران پرداخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "65 درصد از خسارات بخش بیمه ثالث توسط بیمه ایران پرداخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید