آزمایش کرونا از روی نمونه بزاق دهان

به گزارش هنجس بلاگ، با این که ظرفیت آزمایش گیری از آن زمان تا به امروز به سرعت بالا رفته است و به 1.5 تا 2 میلیون آزمایش در هفته رسیده است، ولی مسائل جدی، از جمله تأمین لوازم آزمایش و مدت زمان آماده شدن نتایج، همچنان بر جای خود باقی است.

آزمایش کرونا از روی نمونه بزاق دهان

برای آزمایش از روی نمونه بزاق دهان نیازی به تجهیزات پرهزینه نمونه برداری وجود ندارد

آزمایش جدید ابداعی دانشگاه ییل برای تشخیص ویروس کرونا که بر روی بزاق دهان انجام می شود با تأیید اداره غذا و داروی آمریکا به زودی به مرحله اجرا در خواهد آمد. این روش جدید، امید به انجام آزمایش های ارزان تر و مطمئن تر از روش های فعلی در سراسر کشور را بیش از پیش کرده است.

شیوه بزاق مستقیم که در دانشکده بهداشت دانشگاه ییل ابداع شده است روی بازیکنان و اعضاء اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته است. نتایج اولیه گویای این است که شیوه جدید حساسیت بسیار بالا داشته و تقریبا به اندازه نمونه برداری از مخاط گلو و بینی در شیوه فعلی دقت دارد.

اداره غذا و دارو ضمن تأیید این روش توضیح داد که از جمله بزرگ ترین مزایای روش جدید این است که خلاف آزمایش های دیگر، نیازی به تجهیزات پرهزینه نمونه برداری یا انجام مرحله تفکیک اسید نوکلئیک وجود ندارد.

تفکیک این اسید یکی از بخش های آزمایش به شیوه فعلی است که باعث کمبود کیت های تفکیک شده است؛ و از آن جا که شیوه بزاق مستقیم به وسایل خاصی نیاز ندارد، تمام آزمایشگاه ها می توانند با دریافت دستورالعمل منبع آزاد، خودشان آغاز به نمونه برداری و انجام آزمایشات کنند.

استفان هان، رئیس اداره غذا و دارو، با خوشحالی از صدور مجوز انجام این آزمایش پیشرو، به ویژه آن را در شرایطی که کمبود منابع و امکانات در کشور و جهان به شدت احساس می شد به فال نیک گرفت.وی در بیانیه ای گفت: وجود این میزان انعطاف در فرآیند نمونه برداری برای آزمایش کووید-19 به لحاظ کارآمدی و جلوگیری از کمبود عناصر حیاتی آزمایش نظیر اقدامی پیشروانه محسوب می شود.

آمریکا از زمان آغاز همه گیری با مسائل آزمایش گیری روبرو بوده است به طوری که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها برای یافتن یک شیوه مطمئن آزمایش آن قدر معطل کرد که ویروس تمام کشور را فرا گرفت.

با این که ظرفیت آزمایش گیری از آن زمان تا به امروز به سرعت بالا رفته است و به 1.5 تا 2 میلیون آزمایش در هفته رسیده است، ولی مسائل جدی، از جمله تأمین لوازم آزمایش و مدت زمان آماده شدن نتایج، همچنان بر جای خود باقی است.

به علاوه نشانه هایی وجود دارد که انجام آزمایشات روی گروه مناسبی از مردم صورت نمی گیرد. بیل گیتس در مصاحبه ای که اخیرا صورت داده گفته است: دسترسی به سیستم آزمایش گیری بسیار نامساوی است. آزمایش ها روی گروه نادرستی انجام می گیرد و هر دفعه که نتیجه بیشتر از 24 ساعت طول بکشد، ارزش آزمایش به شدت پایین می آید.

منبع: ایندیپندنت

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1579

به "آزمایش کرونا از روی نمونه بزاق دهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش کرونا از روی نمونه بزاق دهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید