آزمون دریافت پس از 10 تا 15 سال فعالیت معلمی کار درستی نیست

به گزارش هنجس بلاگ، تهران (پانا) - عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از برگزاری آزمون پس از فعالیت 10 تا 15 ساله یک معلم در آموزش و پرورش، شرح داد آزمون استخدامی باید در ابتدای ورود معلم به آموزش و پرورش گرفته شود نه پس از چندین سال که برای معلم حق ایجاد شده است.

آزمون دریافت پس از 10 تا 15 سال فعالیت معلمی کار درستی نیست

به گزارش خانه ملت، حسین امامی راد درباره جذب نیروهای نهضتی که در آزمون استخدامی پذیرفته نشده اند، اظهار کرد: در این رابطه، طرحی در کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش در دست بررسی است تا تصمیم کارشناسی در خور معلمان لازم اتخاذ شود.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز، گلبهار و گلمکان در مجلس شورای اسلامی با استناد به اظهارات وزیر آموزش و پرورش، گفت: آموزش و پرورش در حال حاضر نیاز به 197 هزار معلم دارد و با قوانین فعلی آموزش و پرورش فقط می تواند نسبت به جذب حدود 75 هزار معلم اقدام کند.

امامی راد اضافه کرد: در چنین شرایطی باید با در نظر دریافت ساز و کاری مناسب ضمن ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش, نسبت به جذب نیروهای گروه های مختلف معلمان اقدام کرد.

وی ادامه داد: اینکه پس از 10 تا 15 سال فعالیت به یکباره به معلمی عنوان می شود که برای استخدام باید در آزمون شرکت کند، کاردرستی نیست بلکه این آزمون باید در ورود به آموزش و پرورش از او گرفته شود نه پس از سالیان دراز که برای وی حق ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در عین حال پیشنهاد ما در شرایط فعلی برای معلمانی که سابقه در آموزش و پرورش دارند و در آزمون پذیرفته نشدند،این است که به دلیل آشنایی این عزیزان با کلاسداری و آموزش و پرورش، امتیاز مثبت برای آن ها در آزمون لحاظ شود تا حقی از آن ها تضییع نشود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شرح داد: در عین حال ما باید به سمت کیفیت بخشی در آموزش و پرورش برویم و باید به نیروهای نهضتی قبل از سال 92 که سال ها در آموزش و پرورش تلاش کرده اند و سن آنها در حال گذر از سن استخدامى است، توجه ویژه داشته باشیم و نسبت به جذب این عزیزان اقدام کنیم. در عین حال نهضتی های بعد از سال 92 نیز که دارای مدارک تحصیلی بالاتری هم هستند و حتی سال 96 از آن ها آزمون توانمندسازی نیز گرفته شد، باید جذب شوند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2092

به "آزمون دریافت پس از 10 تا 15 سال فعالیت معلمی کار درستی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون دریافت پس از 10 تا 15 سال فعالیت معلمی کار درستی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید