تزریق مرحله نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا خاتمه یافت

به گزارش هنجس بلاگ، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران توضیح داد: تزریق مرحله نخست تست انسانی نخستین واکسن ایرانی کرونا (کوو ایران برکت) امروز با تزریق به 6 داوطلب دیگر سرانجام یافت.

تزریق مرحله نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا خاتمه یافت

به گزارش خبرنگاران، دکتر حامد حسینی روز شنبه در مصاحبه با ایرنا با اشاره به اینکه آخرین داوطلب فاز یک واکسن ایرانی کرونا نیز وارد مطالعه شد، اضافه نمود: تعداد داوطلبان این مرحله 56 نفربود. از 9 دی ماه تا امرو 18 بهمن ماه همه داوطلبان نخستین تزریق واکسن خود را دریافت کردند.

وی ادامه داد: واکسن کرونا تا سرانجام این هفته به 50 داوطلب تزریق شده بود که با دریافت واکسن توسط 6 داوطلب، بصورت عملی تزریق اول تمامی داوطلبان واکسن ایرانی به اتمام رسیده است.

حسینی با اشاره به اینکه تا کنون 22 داوطلب 2 نوبت تزریق خود را انجام داده اند، خاطر نشان کرد: تا نیمه اسفندماه امسال تزریق دوم تمام داوطلبان و پیگیری 28 روز ایشان تمام خواهد شد.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تا آخر هفته جاری سی امین داوطلب نیز تزریق دوم خود را دریافت خواهد نمود.

حسینی تاکید نمود: از فرایند اجرایی کار راضی هستیم و امیدواریم یافته های مطالعه از نظر کارشناسان سازمان غذا و دارو و ناظران وزارت بهداشت نیز به اندازه کافی قانع کننده باشد.

وی همچنین اعلام کرد: تا به امروز عارضه هایی که از داوطلبان ثبت شده از گرید یک عوارض بوده و تا اینجای مطالعه دغدغه ای برای ما ایجاد نشده است اما باید اجازه دهید که فرایند پایش تا سرانجام مطالعه با دقت ادامه یابد، ما تا یک ماه آینده با اطمینان بیشتری می توانیم به این سوال پاسخ دهیم.

نخستین تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با نام کوو ایران برکت روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، روی داوطلبان انجام شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2615

به "تزریق مرحله نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا خاتمه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق مرحله نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا خاتمه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید