شروع درمان سرپایی بیماران کرونا در مراکز 16 ساعته

به گزارش هنجس بلاگ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، از شروع درمان سرپایی و تجویز دارو در مراکز 16 ساعته اطلاع داد.

شروع درمان سرپایی بیماران کرونا در مراکز 16 ساعته

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا دلاوری، به نحوه توزیع واکسن در واحد های زیر مجموعه دانشگاه اشاره نمود و گفت: تا کنون 4 نوع واکسن وارد کشور شده که 3 نوع آن (اسپوتنیک، سینوفارم و بهارات) در زنجیره توزیع قرار گرفته و هرکدام با درصد و میزانی از ایمنی مطرح هستند.

وی میزان کل واکسن های تحویل شده به دانشگاه علوم پزشکی تهران را 25 هزار و 400 دوز واکسن مطرح کرد و اضافه کرد: این میزان واکسن به بخش های درمان، بهداشت، بعضی بیماران خاص، بهشت زهرا، سالمندان کهریزک، جانبازان و پارک بانان، سازمان نظام پزشکی و اورژانس 115 اختصاص داده شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، سپس به حواشی تزریق واکسن اشاره نمود و گفت: عملاً نحوه توزیع و تخصیص واکسن بر اساس دستورالعمل تنظیم شده در وزارت بهداشت به دانشگاه ابلاغ می گردد. در واقع این تقسیم بندی بر اساس سند واکسیناسیون کشور توزیع می گردد که در آن خط مقدم درمان کرونا در وهله نخست قرار دارند و افراد دیگر در اولویت قرار نمی گیرند. بر اساس این سند، افرادی ایمن می شوند که سود آن برای تمام کشور باشد و حتی سالمندان در فاز دوم هستند، از این رو باید تزریق واکسن را بر اساس سند پیش ببریم.

دلاوری، یکی از مهم ترین استراتژی ها را بحث واکسن خواند و گفت: قطعاً در روز های آینده ظرفیت تزریق واکسن باید افزایش پیدا کند. چنانچه تعداد دوز های تزریق واکسن افزایش یابد، قطعاً بخش بهداشتی نیازمند یاری بخش های دیگر دانشگاه به خصوص درمان خواهد بود.

وی همچنین از شروع درمان سرپایی و تجویز دارو در مراکز 16 ساعته اطلاع داد و گفت: خوشبختانه در ماه های گذشته وزارت خانه اجازه درمان سرپایی و اجازه تجویز دارو در مراکز سرپایی را صادر کرد که این کار بار مراجعات را از دوش بیمارستان ها کم می نماید.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2953

به "شروع درمان سرپایی بیماران کرونا در مراکز 16 ساعته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع درمان سرپایی بیماران کرونا در مراکز 16 ساعته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید