آموزش طراحی فضای گوشه اتاق

به گزارش هنجس بلاگ، شاید شما نیز از جمله افرادی هستید که با چالش انتخاب ایده مناسب در طراحی گوشه اتاق رو به رو هستید. اما به واقع اگر از ایده های مناسبی در این زمینه استفاده نمایید، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که فضایی زیبا و دنج طراحی نموده و به نوعی از این قسمت نیز استفاده بهینه داشته باشید. آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن می پردازیم، ارائه ایده و نکاتی است که با استفاده از آن ها می توانید به یک طراحی زیبا در این قسمت دست یابید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش طراحی فضای گوشه اتاق

قرار دادن یک میز در گوشه اتاق

استفاده از یک میز در گوشه اتاق را می توان یکی از ایده های سنتی در تزئین این قسمت در نظر گرفت. استفاده از این المان در گوشه اتاق می تواند جنبه کاربردی داشته و از آن برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده کرد. به نوعی می توان گفت که این میز، نقش شلف را ایفا نموده و می تواند در جهت ایجاد فضای اضافه نیز مورد استفاده قرار گیرد. از این میز می توان برای قرار دادن لپ تاپ و به عنوان محل کار نیز استفاده کرد.

استفاده از مبلمان L شکل

یکی از بهترین راهکارهایی که می توانید در طراحی گوشه اتاق نشیمن مورد استفاده قرار دهید، استفاده از مبلمان ال شکل و پر کردن این فضا از طریق این نوع مبلمان می باشد. استفاده از یک جایگاه به عنوان ایجاد فضای اضافه برای نشیمن نیز می تواند ایده خوبی باشد.

استفاده از میز تلویزیون زاویه دار در گوشه اتاق

استفاده از یک میز تلویزیون که طراحی آن به گونه ای باشد که فضای سه گوش اتاق را پر کند، می تواند گزینه ای مناسب برای استفاده در این قسمت باشد. به کارگیری این ایده می تواند به نوعی استفاده بهینه از فضای اتاق نشیمن نیز در نظر گرفته گردد.

قرار دادن میز دایره ای شکل به عنوان میز غذاخوری

قرار دادن یک میز دایره ای شکل و چند جایگاه در اطراف آن می تواند فضای مناسبی برای صرف غذا ایجاد نماید. استفاده از میز دایره ای شکل به جای میز مربعی شکل این اجازه را می دهد که افراد بیش تری در اطراف آن قرار گیرند. استفاده از این میز به عنوان میز صبحانه خوری بهترین گزینه برای انتخاب می باشد.

ایجاد فضای مطالعه

اگر شما از جمله افرادی هستید که به مطالعه علاقه زیادی دارید، می توانید از فضای گوشه اتاق به عنوان مکانی برای مطاله استفاده نمایید. برای ایجاد فضایی به این منظور به یک جایگاه مناسب و یک آباژور پایه دار احتیاج دارید. استفاده از یک کوسن بر روی جایگاه نیز می تواند باعث ایجاد زیبایی این قسمت گردد. قرار دادن یک میز کوچک در کنار جایگاه نیز می تواند ایده خوبی باشد. اگر تمایل دارید از این قسمت به عنوان فضایی برای مصاحبه بهره ببرید، می توانید از دو جایگاه و یک میز کوچک در این قسمت استفاده نمایید.

استفاده از شلف های مثلثی شکل در گوشه اتاق

اگر به دنبال فضای اضافه برای قرار دان وسایل تزئینی هستید، استفاده از شلف های دیواری مثلثی شکل در این قسمت می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد. علاوه بر این استفاده از یک ویترین که به خوبی در سه گوش قرار گیرد نیز می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب در نظر گرفته گردد.

استفاده گلدان گیاه طبیعی

استفاده از یک گلدان گیاه طبیعی که اندازه بزرگی داشته باشد، می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. استفاده از این ایده می تواند در ایجاد حس سرزندگی در فضای مورد نظر نیز به شما یاری کند. به یاد داشته باشید که استفاده از گیاهان طبیعی در خانه می تواند در کاهش استرس نیز کارگشا باشد. بهتر است از یک گیاه بلند به این منظور استفاده نمایید. برای مثال گیاه فیکوس می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد.

ایجاد فضای جا حوله ای در گوشه حمام

قرار دادن یک نردبان چوبی کوچک در این قسمت و استفاده از آن به عنوان جا حوله ای، می تواند گزینه ای مناسب در طراحی حمام تلقی گردد. به این منظور می توانید از المان هایی که مخصوص این کار هستند استفاده نموده و یا از یک نردبان چوبی کوچک قدیمی استفاده نمایید.

استفاده از یک آینه بزرگ در گوشه اتاق

استفاده از یک آینه قدی پایه دار در این قسمت می تواند ایده خوبی برای استفاده باشد. استفاده از این ایده جنبه کاربردی نیز داشته و به بزرگ تر نشان دان فضای اتاق یاری کند.

استفاده از شلف چند طبقه در گوشه اتاق

قرار دادن یک شلف چند طبقه در این قسمت نیز می تواند ایده خوبی در جهت استفاده بهینه از فضای گوشه اتاق باشد. این امکان وجود دارد که در صورت برخورداری از مهارت لازم خود نسبت به ساخت این شلف ها اقدام نمایید. از این المان می توان برای قرار دادن کتاب و وسایل تزئینی استفاده کرد.

ایجاد یک گالری در گوشه اتاق

اگر شما از جمله افرادی هستید که به هنر و تابلوهای هنری علاقمند هستید، می توانید از این قسمت برای نصب تابلوهای هنری و ایجاد گالری شخصی استفاده نمایید. هم چنین این امکان وجود دارد که از قاب عکس های خانوادگی نیز در این قسمت بهره ببرید. به این منظور بهتر است از فریم هایی در اندازه های مختلف استفاده نمایید. توجه داشته باشید که شکل فریم ها مشابه باشند. در این صورت انسجام لازم در این قسمت حفظ خواهد شد.

قرار دادن یک آباژور پایه دار در گوشه اتاق

از دیگر ایده هایی که می توانید در طراحی گوشه اتاق مورد استفاده قرار دهید، قرار دادن یک آباژور پایه دار در این قسمت می باشد. استفاده از این المان حتی در زمانی که خاموش است نیز می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

نکات پایانی

آن چه که در این مطلب از ما به بیان آن پرداختیم، چگونگی استفاده صحیح و بهینه از گوشه اتاق می باشد. استفاده از این ایده ها بدون شک می تواند یاری شایانی در این زمینه داشته باشد. به نظر شما از چه راهکارهای دیگری می توان به این منظور استفاده کرد؟ در صورت تمایل می توانید نقطه نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 بهمن 1398 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 113

به "آموزش طراحی فضای گوشه اتاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش طراحی فضای گوشه اتاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید