آنفلوآنزا تا 10 روز آینده فروکش می نماید

به گزارش هنجس بلاگ، وزیر بهداشت و درمان گفت: در حال حاضر بیماری آنفلوآنزا قابل کنترل است و پیک این بیماری حدود هشت تا 10 روز دیگر فروکش می نماید.

آنفلوآنزا تا 10 روز آینده فروکش می نماید

به گزارش هنجس بلاگ، سعید نمکی در جمع هنجس بلاگ در حاشیه نشست هیات دولت درباره بیمه ناباروری و برنامه این وزارتخانه برای این موضوع گفت: برای درمان ناباروری به تمام استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کردیم که باید هر کدام از استان ها یک مرکز مجهز درمان ناباروری داشته باشند و اینها را تحت پوشش بیمه رایگان قرار دادیم و قرار است تا سه نوبت داروهای آن ها به طور مجانی داده گردد.

وی درباره تاثیر تحریم ها بر بخش دارو و راه حل این وزارتخانه در این باره گفت: بزرگترین یاری ما این است که در شرایط سخت امروز داروها را با دور زدن تحریم ها فراهم کردیم و ارز را روی 4200 نگه داشتیم تا داروهای اساسی گران نگردد.

وزیر بهداشت درباره شیوع بیماری آنفلوآنزا در کشور اظهارکرد: آنفلوآنزا شیوع بالایی در سال 94 با ویروس H1N1 داشت که یک نوع ژنوتایپ کشنده و پرمشکل نسبت به ویروس آنفلوآنزاهای دیگر است. در سال 95 ، 96 و 97 نوع H3 N2 داشتیم که تهاجمش کمتر است. سال جاری دو هفته زودتر از آنچه پیش بینی می شد گرفتار موجی از ویروس H1N1 شدیم.

وی اضافه کرد: از بین بیماران تنفسی بیش از 4000 نفر بستری شدند که تعدادی از آنها H1 N1 شان مثبت بود. آمار ابتلا و مرگ و میر را سخنگوی معاونت بهداشت هفتگی اعلام می نماید ولی در حال حاضر بیماری قابل کنترل است و تا حدود هشت تا 10 روز دیگر این بیماری فروکش می نماید.

نمکی در انتها گفت: با رعایت اصول بهداشتی مثل شستن دست ها و استفاده از ماسک و خودداری از روبوسی نگرانی عمده ای در زمینه ابتلا به آنفلوآنزا نداریم. واکسن بیش از 28 تا 30 درصد نمی تواند مانع انتقال بیماری گردد. بهترین راه های جلوگیری از انتقال بیماری این است که مردم آموزش ببینند و واکسن را برای گروه های پرخطر توصیه می کنیم و ما این را در اختیار مراکز درمانی و بیمارستان ها قرار دادیم و داروخانه ها نیز آن را تامین کردند و می توانند در اختیار مردم قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 91

به "آنفلوآنزا تا 10 روز آینده فروکش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنفلوآنزا تا 10 روز آینده فروکش می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید