آیا پول کانون استحکام خانواده است؟

به گزارش هنجس بلاگ، اگر بیشتر مواقع به دلیل مسائل مالی باهمسرتان دعوا می کنید با این توصیه ها زندگی تان را نجات دهید چون اگر به خاطر پول دعوا کنید، طلاق می گیرید!

آیا پول کانون استحکام خانواده است؟

با همسرتان بیشتر از همه به چه دلیل دعوا می کنید؟

به گزارش هنجس بلاگ به نقل از میگنا ، اگر پاسخ شما مسائل مادی است، همین جا به شما می گوییم که بیشتر مراقب زندگی مشترک تان باشید، چون تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که مدام بر سر مسائل اقتصادی باهم بگو مگو و دعوا می کنند بیشتر از سایرین در معرض طلاق و جدایی قرار دارند.

برای خوشبخت بودن، خیلی چیزها باید دست به دست هم بدهند یعنی تکه های پازل زندگی باید با هم چفت شوند، برخی ها هم می گویند باید کمی شانس بیاوری تا هندوانه دربسته زندگی ات خوش آب و رنگ از کار در بیاید. شاید هم یک اتفاق خوب لازم باشد؛ حادثه ای که جهت زندگی را به سمت خوشبختی بگرداند.

پول مهربانی نمی آورد

به دنیا آمدن در خانواده ای مهربان و اهل علم، متولد شدن با استعدادی خدادادی، پیشرفت در تحصیل و کار، پیش آمدن موقعیت های استثنایی برای رشد، انتخاب کردن همسری ایده آل، تشکیل خانواده ای بی حاشیه و... احساسی سرشار از خوشبختی به ما تزریق می کند که شاید کمتر چیزی در این دنیا قادر به ساختنش باشد.

دکتر کرد میرزاروان شناس خانواده با اشاره به نقش پول در زندگی زناشویی گفت : پول یکی از منابعی است که فشار و استرس بیش از اندازه ای را ایجاد می کند و باعث بروز اختلاف نظر در روابط می شود به طوری که بسکمک از زوج ها در مورد مسائل اقتصادی با یکدیگر مشاجره می کنند و این کشش های ابدی سبب می شود که اضطراب و استرس بیش از اندازه ای در روابط ایجاد شود.

زن و شوهر در مسائل اقتصادی مشورت کنند

وی بیان نمود : یکی از راههایی که می توان تنش های مربوط به مسائل اقتصادی را کاهش داد، این است که هر دو نفر باید در بحث مربوط به مسائل اقتصادی شرکت فعال داشته باشند ، اگر هر دو نفر از منابع اقتصادی که در اختیار آنها قرار گرفته آگاه باشند و از مخارج و هزینه های ماهیانه نیز خبر داشته باشند، می توانند درک بهتری از مسائل داشته باشند.

این روان شناس با بیان اینکه پول خوشبختی نمی آورد ، اضافه نمود : یکی دیگر از مسائلی که دارای اهمیت ویژه ای می باشد این است که هر دو نفر باید در مورد تصمیمات اقتصادی پر اهمیت با یکدیکر مشورت کرده و جویای نظریات یکدیگر بشوند که این روش خیال هر دو نفررا راحت کرده و در تصمیم گیری نظریات، عقاید و احساسات یکدیگر را درنظر می گیرند.

آیا پول کانون استحکام خانواده است ؟

وی ابراز داشت: هنگامی که شرایط اقتصادی خانواده بی ثبات شود، روابط زناشویی تحت تاثیر آن قرار می گیرد و بدتر از آن فرزندانی هستند که بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند خصوصا اگر محصل باشند و خانواده مسائل اقتصادی داشته باشد، گاهی اوقات فرزندان باید به کلاس و تفریحات ارزان تر رفته، در نیازهای دیگر آنها صرفه جویی شده و برخی اوقات از مقدار و کیفیت غذا کاسته می شود.

کردمیرزا ادامه می دهد : در زمان وابستگی زندگی به پول زن و شوهر هر دو باید برای برآورده کردن نیازهای خانواده منابع درآمد خوبی داشته باشند. چنانچه درآمد یکی از زوجین از دیگری بیشتر باشد، ممکن است منجر به مجادله و جر و بحث شود که این بدین معناست که پول در روابط زناشویی اهمیت زیادی دارد چه در مواقع خرج و چه در مواقع دیگر. گاهی اوقات مشاجره های همسران به این علت است که یکی از آنها اهل پس انداز کردن نیست.

وی در خاتمه گفت : گاهی اهمیت مسائل اقتصادی در روابط زناشویی بستگی به سبک زندگی دارد که زوجین انتخاب می کنند. افراد عادی اغلب روابط شاد و حسنه ای دارند حتی اگر درآمد آن چنانی هم نداشته باشند اما افراد تجملاتی اکثرا از زندگی خود ناراضی و ناراحت هستند زیرا سبکی از زندگی را برای خود انتخاب کرده اند که گاهی اوقات نمی توانند آن را تامین کنند.

دکتر جعفر بای روانشناس گفت: قطعا کسانی که پول بیشتری به دست می آورند می توانند به نسبت کم در آمدها، زندگی مرفه تر و راحت تری داشته باشند. مسائل از زمانی پدیدار می شود که زوجین از تامین مایحتاج زندگی شان عاجز باشند.

معیار داشتن پول در بین دختران دم بخت

وی بیان نمود: اگر در خانواده مسائل اقتصادی وجود داشته باشد، شرایط تغییر خواهد کرد که متاسفانه در روابط زناشویی امروزی پول خیلی مهم است و خیلی چیزها وجود دارد که به کمک پول روابط را بهتر می کند که گاهی اوقات پول حتی می تواند شادی و نشاط زندگی را فراهم کند. وسائل و هدایایی که شما برای عزیزانتان فراهم می کنید، می تواند ضامن بهبود روابط خانوادگی تان شود.

این آسیب شناس با بیان اینکه بسکمک از افراد بر این باورند که بدون پول نیز می توان زندگی شاد و با نشاطی داشت ، اضافه نمود : پول به تنهایی ضامن خوشبختی نیست اما یکی از ابزارهای موثری است که می تواند سبب بهبود روابط و در نتیجه ایجاد زندگی بهتر و با نشاط بیشتری شود.

وی ابراز داشت: توجه دادن جوانان به این موضوع است که غالباً به استثناء موارد خاص مسائل اقتصادی خانواده سیری صعودی، حرکت از مراحل پایین به بالا را طی می کند که به دنبال تلاش و فعالیت آنان و در نظر دریافت یک تدبیر اقتصادی و برنامه ریزی صحیح به وجود می آید.

نشاط زندگی زناشویی با همفکر بودن آنها است

بای ادامه داد : توقع یک موقعیت اقتصادی مطلوب و ایده آل در آغاز زندگی که وابسته به تلاش زوجین باشد، کمتر دست یافتنی است و اصولاً با واقعیت های موجود زندگی نیز همخوانی ندارد.

وی بیا بیان اینکه مسائل اقتصادی را از با اهمیت ترین عوامل امروزی خوشبختی است ، شرح داد: آنچه در این راستا ضمن قبول تأثیر مسائل اقتصادی در تزلزل و یا فروپاشی کانون خانواده شایسته توجه می دانیم آن است که نباید در تأثیر یک عامل به تنهایی، بزرگ نمایی غیر واقعی نمود و نقش عوامل دیگر را در این جهت کم رنگ و یا نادیده گرفت و ناخواسته اقتصاد را چون برخی مکاتب مادی زیر بنا و محور تمام حرکت های فردی و اجتماعی معرفی نماییم.

گذشت، جبران کننده کمبود پول

بای تاکید کرد: بسیار مشاهده و تجربه شده که در عین زندگی کردن در شرایط سخت اقتصادی ، با قناعت و گذشت و فداکاری و توکل به خداوند نه تنها زوجین، عمری در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کرده اند بلکه از احساس رضایتی برخوردار بوده اند که برخی از خانواده های مرفه آرزوی یک ساعت از زندگی آنان را دارند.

وی در خاتمه گفت: نگرش افراد جامعه و میزان ارزش گذاری آنان به مسائل مادی قطعاً در ورودشان به زندگی مشترک و نیز ادامه آن تأثیر بسزایی خواهد داشت و نگاه افراطی به نقش و تأثیر مسائل اقتصادی و بی توجهی به جنبه های معنوی، عاطفی و انسانی ازدواج در حقیقت ، زوجین را از هدف غایی این پیوند مقدس دور می گرداند.

گفتنی است پول همچون سلامت، عشق و تمام چیزهای خوبی که می خواهید با داشتن آنها احساس خوشبختی کنید نتیجه زندگی هدفدار و با برنامه است اما خود هیچگاه هدف نیست و اگر زیاد در جست وجوی پول باشید خواهید دید که از شما دور می شود و هرگز به اندازه کافی از آن نخواهید داشت و به همین جهت طلب آن، شما را به زحمت خواهد انداخت همچنین اگر بیش از حد دنبال پول باشیم و تنها ثروتمند شدن را هدف قرار دهیم لحظه به لحظه از خوشبختی واقعی دورتر و دورتر می شویم اما اگر زندگی را برپایه قصد و هدف مشخصی تنظیم کنیم و از داشته هایمان بهترین استفاده را ببریم، آنگاه احساس خوشبختی می کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2175

به "آیا پول کانون استحکام خانواده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا پول کانون استحکام خانواده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید