آیین های خاص نوروز را در کردستان به نظاره بنشینید

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران/کردستان استاندار کردستان ضمن دعوت از همه مردم کشور و دیگر مردم کشورهای منطقه برای سفر به کردستان، اضافه کرد: از همه ایرانیان و دیگر ملت های منطقه که عید نوروز در آنها جشن گرفته می گردد، دعوت می کنم که آیین های خاص نوروز را در کردستان به نظاره بنشینند.

آیین های خاص نوروز را در کردستان به نظاره بنشینید

اسماعیل زارعی کوشا امروز (23اسفند) در آئین جهانی نوروز که در باغ هنر تهران برگزار گردید، اظهار کرد: مردم استان کردستان یکی از اصیل ترین اقوام ایرانی هستند و به همین علت آیین ها و جشن های نوروزی مردم این دیار نیز در نوع خود بی نظیر است.

وی با اشاره به اهتمام مردم کردستان در راستای حفظ و پاسداشت جشن های نوروز، اعلام کرد: امروز در کردستان و با اهتمام خود مردم، جشن های نوروزی همچنان برپا می گردد و برگزاری این رویدادها فرصت بی نظیری از مشارکت و همراهی مردم را به نمایش می گذارد.

زارعی کوشا ضمن دعوت از همه مردم کشور و دیگر مردم کشورهای منطقه برای سفر به کردستان، اضافه نمود: از همه ایرانیان و دیگر ملت های منطقه که عید نوروز در آنها جشن گرفته می گردد، دعوت می کنم که آیین های خاص نوروز را در کردستان به نظاره بنشینند.

وی ضمن اشاره به ویژگی های منحصر به فرد استان کردستان، یادآور شد: کردستان استانی با ویژگی ها و مواهب مختلف طبیعی و چشم اندازهای بی نظیر و دیدنی، کوهستان های سربه فلک کشیده که نماد استواری مردم منطقه بوده و چشمه های خروشان که بیانگر زلالی مردم این دیار است، می تواند میزبانی شایسته برای مسافران و گردشگران باشد.

استاندار کردستان گفت: بسیار خرسندیم که کاروان نوروز سال جاری در شهر سنندج مستقر خواهد شد، سنندج شهری که نماد ایثار و مقاومت، شهر جهانی موسیقی و مرکز کتاب ایران، اکنون مرکز نوروز کشور است.

وی مهمان نوازی کردستان ها به ویژه مردم سنندج را از دیگر ویژگی های مردم این خطه مطرح کرد و اظهار کرد: بالاتر از همه ویژگی های این دیار مردمان بی نهایت مهربان، سخت کوش و مهمان نوازش هستند که از هر جای جهان کسی قدم بر دیار کردستان نهاده باشد، این ویژگی مردم کردستان را لمس نموده است.

وی ضمن تقدیر از همکاری های ویژه یونسکو در مورد انتخاب سنندج به عنوان میزبان آیین جهانی نوروز، گفت: از همه مدیران استانی و شهرستانی برای هماهنگی های لازم در مورد برگزاری آیین جهانی نوروز تقدیر و تشکر می کنم.

آیین جهانی نوروز امروز دوشنبه در باغ هنر تهران و با حضور گروه های برتر فرهنگی و هنری از جمله اجرای هزار دف کردستان و سخنرانی دکتر زارعی کوشا و دبیرکل یونسکو برگزار گردید. در این آیین دف نوازی هنرمندان کردستانی فضای آکنده از شور و معنویت آفرید و مورد استقبال گسترده حاضران داخلی و خارجی نهاده شد.

قرار است کاروان فرهنگی و هنری نوروز روز 26 اسفند ماه وارد شهر سنندج شده و برنامه های مختلف فرهنگی و هنری با حضور اعضای این کاروان برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3730

به "آیین های خاص نوروز را در کردستان به نظاره بنشینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین های خاص نوروز را در کردستان به نظاره بنشینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید