اشتغال هیات علمی در دوره فرصت مطالعاتی در سازمان های دیگر ممنوع شد، فرصت مطالعاتی برای چه کسانی الزامی است؟

به گزارش هنجس بلاگ، شیوه نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در جامعه و صنعت، اشتغال عضو هیات علمی در دوره فرصت مطالعاتی در سازمان های دیگر را ممنوع کرد.

اشتغال هیات علمی در دوره فرصت مطالعاتی در سازمان های دیگر ممنوع شد، فرصت مطالعاتی برای چه کسانی الزامی است؟

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، شیوه نامه فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی در جامعه و صنعت، اشتغال عضو هیات علمی در دوره فرصت مطالعاتی در سازمان های دیگر را ممنوع کرد.

این شیوه نامه ضوابط و شرایط متقاضیان حضور در دوره های فرصت مطالعاتی را مشخص کرده است.

براساس الزامات این شیوه نامه، عضو هیات علمی در دوره فرصت مطالعاتی مجاز به اشتغال در سازمان دیگری نیست.

الزامات فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت

براین اساس از دیگر الزامات این شیوه نامه، رشته و تخصص عضو هیئت علمی با نیازهای واحد عملیاتی باید مرتبط باشد.

عضو هیئت علمی متقاضی استفاده از فرصت مطالعاتی باید در دو سال گذشته رکود علمی نداشته باشد.

دوره فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت برای اعضای هیئت علمی در دوره پیمانی دست کم 6 ماه تمام وقت یا 12 ماه نیمه وقت و در دوره رسمی آزمایشی 3 ماه تمام وقت یا 6 ماه نیمه وقت است.

براساس بندهای د ماده 12 و 14 آیین نامه استخدامی برای تبدیل شرایط اعضای هیئت علمی که از ابتدای سال 1398 دوره پیمانی یا رسمی آزمایشی را آغاز می کنند، گذراندن فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت الزامی است.

اعضای هیئت علمی دارای مرتبه علمی دانشیار و استادی نیز با گذراندن دوره های تمام وقت 3 ماهه یا پاره وقت 6 ماهه از مزایای تشویقی فرصت ها بهره مند می شوند. مؤسسه می تواند آیین نامه ترفیع خود را به گونه ای اصلاح کند که امتیازات مربوطه برای استادان و دانشیاران اعزام شونده به فرصت مطالعاتی درنظر گرفته شود.

شرایط پذیرش در فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت

همچنین برای استفاده مجدد از فرصت مطالعاتی (جز فرصت های مطالعاتی الزامی در دوره های پیمانی و رسمی آزمایشی) باید دست کم 5 برابر زمان دوره فرصت مطالعاتی قبلی از اتمام آن دوره گذشته باشد. مدت استفاده از مرخصی بدون حقوق نیز به این مدت اضافه می شود.

در موارد بسیار خاص، با تشخیص هیئت رئیسه در خصوص اینکه عضو هیئت علمی از تجربه کافی در صنعت یا جامعه برخوردار است یا در رشته هایی که امکان فرصت مطالعاتی فراهم نباشد، مؤسسه شرایط جایگزین مشخص و اجرا می کند.

این شیوه نامه به امضای محمد سعید سیف دفتر سیاست گذاری فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مسعود برومند معاون وقت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رسیده است.

این شیوه نامه از قابل دریافت است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1382

به "اشتغال هیات علمی در دوره فرصت مطالعاتی در سازمان های دیگر ممنوع شد، فرصت مطالعاتی برای چه کسانی الزامی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال هیات علمی در دوره فرصت مطالعاتی در سازمان های دیگر ممنوع شد، فرصت مطالعاتی برای چه کسانی الزامی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید