اصلاح ابرو در خانه با 5 قدم ساده

به گزارش هنجس بلاگ، ابروهای مرتب و آراسته تاثیر زیادی بر ظاهر شما دارند و می توانند به قاب بندی و تعادل اجزای صورت یاری نمایند. ابروهای آراسته حتی می توانند کاری نمایند صورت شما متقارن به نظر برسد؛ چون بیشتر مردم چهره ای کاملا قرینه ندارند. بعلاوه از آنجایی که ابروها با افزایش سن نازک تر می شوند، بنابراین حفظ و مراقبت از آن ها می تواند به جوان تر به نظر رسیدن شما یاری کند. با این حال، ممکن است نگه داشتن ابروها در فرم دلخواه هزینه بر و وقت گیر باشد، به همین علت اصلاح ابرو در خانه روش مناسبی برای مرتب کردن و فرم دادن به ابروها است. در این مقاله به معرفی انواع روش های اصلاح ابرو درخانه و آموزش تکنیک استفاده از موچین برای برداشتن ابرو می پردازیم.

اصلاح ابرو در خانه با 5 قدم ساده

انواع روش اصلاح ابرو در خانه

روش های مختلف برای اصلاح ابرو در خانه وجود دارند که هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایب خود هستند. شما باید با توجه به نوع پوست، اندازه حساسیت و احتیاجتان روش مناسبی برای اصلاح ابرو انتخاب کنید. اگر تجربه کافی برای انجام هر یک از این روش ها را ندارید، بهتر است به آرایشگران و متخصصان زیبایی مراجعه کنید تا از برترین روش برای شما استفاده نمایند و به پوست شما آسیبی وارد نگردد. در ادامه چند روش اصلاح ابرو در خانه را به شما معرفی می کنیم:

  • اصلاح ابرو با بند: این روش یکی از قدیمی ترین تکنیک های اصلاح ابرو است. در این روش، ابروها با استفاده از یک بند نخی، تار موهای زائد از روی پوست برداشته می شوند. این روش ممکن است برای پوست حساس و نازک نامناسب باشد، زیرا می تواند به پوست آسیب برساند و باعث التهاب گردد.
  • برداشتن ابرو با موچین: این تکنیک نسبت به بقیه روش ها ساده تر است و کار شما فقط با شروع می گردد. در این تکنیک برداشتن ابرو، با استفاده از موچین (یک ابزار کوچک و نوک تیز مخصوص برداشتن ابرو) ابروها مرتب می گردد. موچین را به آرامی بین موهای ابرو می گذارند و تار موهای زائد را با برداشتن از ریشه خود، حذف می نمایند. این روش نسبتا کمترین آسیب را به پوست وارد می نماید و برای افرادی که پوست حساس دارند، مناسب تر است.
  • برداشتن ابرو با موم: در این روش، موم گرم یا موم سرد روی بخشی از ابروها قرار داده می گردد و سپس با یک پارچه یا کاغذ مخصوص، موهای زائد را از ریشه خود جدا می نمایند. این تکنیک برای نتیجه بلندمدت بهتر از موچین عمل می نماید اما احتیاج به دقت بیشتری دارد و ممکن است برای پوست های حساس مناسب نباشد.
  • اصلاح ابرو با وکس: وکس نیز می تواند برای اصلاح ابرو استفاده گردد. البته این روش معمولا به وسیله متخصصان در سالن های زیبایی انجام می گردد اما اگر مهارت کافی برای انجام این روش را دارید، می توانید در خانه از آن بهره ببرید. در این تکنیک وکس روی ابروها قرار داده می گردد و با استفاده از پارچه یا کاغذ وکس، موهای زائد را از ریشه خود جدا می نماید. این روش نیز احتیاج به تجربه دارد تا جلوی آسیب به پوست را بگیرد.
  • اصلاح ابرو با تیغ در خانه: این روش کمترین مدت زمان برای اصلاح ابرو را احتیاج دارد اما احتیاج به دقت بسیار زیاد دارد تا از آسیب تماشا پوست جلوگیری گردد. روش برداشتن بارو با تیغ معمولا با استفاده از تیغ های نازک و مخصوص ابرو انجام می گردد.

برترین روش اصلاح ابرو در خانه

وقتی به مرتب کردن ابروها در خانه فکر می کنید، برترین کار معمولا استفاده از روش های ساده است. ابرو برداشتن در خانه با موچین یکی از معروف ترین و ساده ترین روش ها است. این تکنیک که با مرتب کردن ابروها به آن ها قوس می دهد، ساده و کاربردی است. استفاده از موچین برای مرتب کردن ابروها، روشی است که کمترین خطرات و مسائل را دارد. بهتر است تکنیک های پیچیده تر مانند وکس یا نخ انداختن به متخصصان زیبایی اختصاص سپرده گردد.

استفاده از موچین برترین روش است زیرا تار موها را به طور دقیق و تک به تک برمی دارد اما در روش وکس کردن ممکن است به صورت همزمان چند تار مو را برداشته گردد و ریسک بیشتری دارد. بنابراین، اگر می خواهید ابروهای خود را در خانه مرتب کنید، بهتر است از موچین بهره ببرید که روشی ساده، امن و کاربردی است. در صورت احتیاج به استفاده از تکنیک های پیچیده تری مثل وکس یا نخ انداختن، بهتر است این کار را به متخصصان آرایشی و زیبایی بسپارید و از انجام آن بدون مشورت و مهارت کافی خودداری کنید. با این کار می توانید از مسائل احتمالی جلوگیری کنید و نتیجه بهتری بگیرید.

آموزش اصلاح ابرو در خانه با موچین

برای مرتب کردن ابرو در خانه، کافی است بعضی نکات اولیه را بدانید. این کار نه تنها دلهره آور نیست، بلکه با کمی یادگیری به راحتی قابل انجام است. به یاد داشته باشید که هدف شما فقط مرتب کردن ابروها بین نوبت های آرایشگاه است و هر تغییر اساسی و مهم را به متخصصان زیبایی بسپارید. تغییرات کوچک و مرتب سازی های جزیی در خانه قابل انجام است و می تواند به حفظ شکل طبیعی ابروها یاری کند.

برای فرم دادن ابرو در خانه، حدود نیم ساعت زمان بگذارید و مراحل ساده ای که در ادامه شرح داده می گردد را دنبال کنید. این کار را با دقت و آرامش انجام دهید و از عجله پرهیز کنید. این کار احتیاج به توجه و زمان کافی دارد و نباید در مدت زمان کوتاه قبل از یک مهمانی، قرار دیدار یا جلسه مهم انجام گردد. با رعایت این نکات گفته شده، می توانید بدون مراجعه مداوم به سالن های آرایشی، ابروهایی زیبا و مرتب داشته باشید. در ادامه پنج مرحله مهم اصلاح ابرو در خانه را برای شما شرح می دهیم.

1. وسایل خود را جمع کنید و نور طبیعی پیدا کنید

برای اصلاح ابرو در خانه، ابتدا باید وسایل مورد احتیاج را جمع آوری نموده و مکانی با نور طبیعی پیدا کنید. برای داشتن ابروهای زیبا، به مداد ابرو، موچین، برس مخصوص ابرو و یک قیچی ابروی کوچک و تیز احتیاج دارید. بعضی از افراد به جای برس، از ژل ابروی شفاف استفاده می نمایند که انتخاب آن به شما بستگی دارد. علاوه بر این، ممکن است بخواهید یک کمپرس سرد آماده کنید.

برای تهیه کمپرس سرد، پنبه های آرایشی یا دستمال کاغذی نرم را در آب خیس نموده و در یخچال قرار دهید. این کمپرس ها می توانند در مراحل بعدی برای تسکین التهاب پوست به شما یاری نمایند. با داشتن این ابزار و تهیه کمپرس سرد، آماده اید که کار اصلاح ابرو را شروع کنید. در ادامه بیشتر درباره نحوه استفاده از این ابزارها شرح خواهیم داد.

2. فرم طبیعی ابروی خود را شناسایی کنید

قرینه سازی ابرو درخانه و شناختن فرم ابرو، دو مورد از مهم ترین کارهایی است که هنگام مرتب کردن ابروهای خود باید انجام دهید. برای شناسایی فرم طبیعی ابروی خود، باید سه قسمت کلیدی ابرو را معین کنید. این نقاط شامل ابتدای ابرو، قوس ابرو و انتهای دم ابرو می شوند. در مرحله اول، ابتدا مداد نازکی را به صورت عمودی روی بینی تان تکیه دهید تا نقطه ابتدای ابرو معین گردد. این نقطه را با مداد ابرو علامت بزنید. سپس مداد را به سمت بیرون بچرخانید تا به لبه خارجی عنبیه چشم برسد؛ اینجا جایی است که قوس ابرو قرار گرفته است. این نقطه را نیز علامت بزنید.

سپس مداد را بیشتر حرکت دهید تا به گوشه خارجی چشم برسد؛ این نقطه انتهای دم ابرو است که باید آن را نیز علامت بزنید. این مراحل را روی هر دو ابرو تکرار کنید تا نقاط کلیدی هر دو ابرو معین گردد. حالا با خطوط مستقیم این نقاط را به هم وصل کنید. در نهایت یک خط بالای ابرو و یک خط پایین تر از آن بکشید.

این خطوط نقشه ای برای شما ایجاد می نمایند که نشان می دهند، کدام موها باید با موچین برداشته شوند (موهایی که خارج از خطوط هستند) و کدام یک باید دست نخورده باقی بمانند (موهایی که داخل خطوط قرار دارند). با این نقشه، اصلاح ابروها متقارن، متعادل و آسان تر خواهد شد.

3. با احتیاط از موچین استفاده نموده و یک تایمر تنظیم کنید

برای برداشتن ابرو در خانه با موچین، از هر دو دست بهره ببرید (یک دست برای محکم نگه داشتن پوست و دست دیگر برای استفاده از موچین). موها را به آرامی و در جهت رشدشان بکشید تا از آسیب به فولیکول ها جلوگیری گردد و موها بتوانند دوباره رشد نمایند. برای جلوگیری از زیاده روی در برداشتن تار موها، یک تایمر برای 15 دقیقه تنظیم کنید و وقتی زنگ هشدار به صدا عایدی، موچین را کنار بگذارید. این کار به جلوگیری از وسواس در موچین زدن یاری می نماید.

نواحی کلیدی برای تمیز کردن شامل فضای بین دو ابرو، ناحیه پیشانی بالای شقیقه ها و زیر قوس ابرو است. فقط زیر یک سوم خارجی ابرو را مرتب کنید و موهایی که درباره شان شک دارید را فعلا دست نخورده بگذارید. این احتیاط به شما یاری می نماید که شکل طبیعی ابروها حفظ گردد.

پس از سرانجام موچین زدن، کمپرس های سرد را که قبلا آماده نموده اید، روی ناحیه ابرو قرار دهید. این کمپرس ها به کاهش قرمزی و سوزش ناشی از کندن موها یاری می نمایند و باعث تسکین پوست می شوند. با این روش، می توانید ابروهایی مرتب و زیبا داشته باشید بدون اینکه به پوست خود آسیب بزنید.

4. هر تار موی بهم ریخته و سرگردان را با قیچی کوتاه کنید

پس از موچین زدن، مرحله بعدی کوتاه کردن موهای اضافی ابرو است. ابتدا ابروها را با برس مخصوص یا ژل ابروی شفاف به سمت بالا شانه کنید و صبر کنید تا ژل خشک گردد. سپس با یک قیچی کوچک، موهای سرگردان و فر خورده را یکی یکی در زاویه ای رو به پایین کوتاه کنید تا دید بهتری داشته باشید. دقت کنید فقط موهایی را کوتاه کنید که از ابرو بیرون زده اند.

احتیاجی نیست هر تار مویی را کوتاه کنید. اگر بعضی موها پس از شانه شدن به جای خود برمی گردند، آن ها را دست نخورده بگذارید. این موها احتیاجی به کوتاه شدن ندارند و فقط باید مرتب شوند. بیشتر تمرکز خود را روی کوتاه کردن قسمت ابتدایی ابرو تا قوس آن بگذارید.

در کوتاه کردن قسمت دم ابرو بسیار دقت کنید؛ این بخش ها به طور طبیعی کم پشت تر هستند و ممکن است کوتاه کردن بیش ازحد، جاهای خالی ایجاد کند. برای داشتن ابروهایی کامل و زیبا، در این بخش ها دقت نموده و فقط موهایی را کوتاه کنید که واقعا احتیاج دارند. این روش به حفظ شکل طبیعی و متقارن ابروها یاری می نماید.

5. قسمت های کم پشت را با مداد پر کنید

حالا که ابروهایتان را مرتب کردید، وقت آن است که قسمت های کم پشت را با مداد پر کنید. ابتدا ناحیه ابرو را تمیز کنید و هر گونه موی به جای مانده یا علامت گذاری را پاک کنید. سپس با استفاده از خطوط کوتاه و شبیه به تار مو، جاهای خالی را پر کنید. به شکل طبیعی ابرو توجه کنید؛ قسمت ابتدایی ابرو ضخیم تر است و به سمت دم نازک تر می گردد.

یک مداد نوک تیز برای این کار مناسب تر است، زیرا نتیجه طبیعی تری خواهد داشت. البته محصولات متنوعی برای پر کردن ابروها وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید. پس از پر کردن فضای مورد نظر، از یک برس مخصوص ابرو بهره ببرید و آن را روی ابروها بکشید تا مداد به خوبی پخش گردد و ابروها طبیعی تر به نظر برسند.

با انجام این مراحل در خانه، ابروهای زیبا و طبیعی خواهید داشت. فقط کافی است با دقت و حوصله این مراحل را انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید. این روش ساده و موثر به شما یاری می نماید تا بدون مراجعه مکرر به سالن های زیبایی، ابروهایی مرتب و مجذوب کننده داشته باشید.

اهمیت یادگیری اصلاح ابرو درخانه

در این مقاله درباره روش های اصلاح ابرو در خانه و تکنیک استفاده از موچین برای این کار صحبت کردیم. یادگیری طرز اصلاح ابرو در خانه اهمیت زیادی دارد. این کار به شما اجازه می دهد تا هزینه های مربوط به آرایشگاه را صرفه جویی کنید و به طور مستقل، با استفاده از ابزارهای ساده مانند موچین و قیچی ابرو، شکل و ظاهر ابروهای خود را به دلخواه مرتب کنید. این موضوع به شما اعتمادبه نفس بیشتری می دهد و باعث می گردد زمان خود را بهتر مدیریت کنید. بعلاوه یادگیری این مهارت به شما این امکان را می دهد که به صورت مداوم، مراقبت های لازم را انجام داده و مهارت های جدیدی در زمینه آرایش و زیبایی کسب کنید.

با دانستن نحوه اصلاح ابرو در خانه، شما احتیاجی به منتظر ماندن در آرایشگاه ندارید و می توانید این کار را هر زمانی که برایتان مناسب است، انجام دهید. این موضوع برای افرادی که برنامه های خاصی ترتیب می دهند یا زندگی پرمشغله ای دارند، بسیار ایده آل است. به طورکلی، یادگیری این مهارت به شما یاری می نماید تا به صورت مستقل و با استفاده از تکنیک های ساده، ابروهایتان را به شکل طبیعی و متناسب با چهره تان مرتب نموده و در هر زمانی که احتیاج باشد، به آن ها توجه کنید. البته از قلم نیاندازید که برای تغییرات اساسی و مهم مانند تغییر فرم و حالت ابرو، حتما به آرایشگران متخصص در این زمینه مراجعه کنید یا از آن ها مشورت بگیرید.

منابع: oprahdaily, goodhousekeeping, chatelaine

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 خرداد 1403 بروزرسانی: 29 خرداد 1403 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3990

به "اصلاح ابرو در خانه با 5 قدم ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح ابرو در خانه با 5 قدم ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید