اطلاعاتی مفید جهت مصرف محصولاتی که پوست را لطیف، شاداب و جوان نگاه می دارد:

به گزارش هنجس بلاگ، ویتامین E جهت تمام اشخاصی که در معرض آفتاب، یا در شهرهای پر جمعیت و آلوده و یا کسانی که در معرض عوامل استرس زای محیطی و سموم مختلف مانند سموم موجود در دود سیگار زندگی می نمایند توصیه می گردد. این سموم به وسیله قدرت آنتی اکسیدانی ویتامین E خنثی می شوند.

اطلاعاتی مفید جهت مصرف محصولاتی که پوست را لطیف، شاداب و جوان نگاه می دارد:

اطلاعاتی مفید جهت مصرف محصولاتی که پوست را لطیف، شاداب و جوان نگاه می دارد:

ویتامین E:

ویتامین Eدارای خواص بسیاری از قبیل آبرسانی به پوست و به حداقل رساندن آثار زخم، کشیدگی، ورقه ورقه شدگی، ترک پوست و لب و حتی چروکهای خفیف پوست است.

ویتامین E جهت تمام اشخاصی که در معرض آفتاب، یا در شهرهای پر جمعیت و آلوده و یا کسانی که در معرض عوامل استرس زای محیطی و سموم مختلف مانند سموم موجود در دود سیگار زندگی می کنند توصیه می شود. این سموم به وسیله قدرت آنتی اکسیدانی ویتامین E خنثی می شوند.

ترکیبات مرطوب کننده، در فرآیندهای فیزیولوژیکی که جهت حفظ تعادل در آب سطوح مختلف پوست انجام می گیرند همکاری می کنند. لیپیدهای موجود در لایه اپیدرم(خارجی) پوست نقش لایه محافظتی را ایفا می کنند. در اثر تماس مستقیم و دایم لایه خارجی پوست با آفتاب، خاک، هوا و سموم و آلودگیهای فضای اطراف ما، فسفولیپیدهای موجود در این جداره اکسیده و تخریب می گردند. ویتامین E با قدرت رطوبت بخشی فراوان که از خواص آنتی اکسیدانی آن است با فرآیند اکسیده و تخریب شدن لیپیدها و در نتیجه لایه اپیدرم(خارجی) پوست مبارزه می نماید.

پماد آرام بخش پوستی صد در صد طبیعی ویتامین E جیمسون، با استفاده از قابلیت بالای سیستم کنترل رطوبت خود و پوست و با ترکیباتی از مرطوب کننده های طبیعی و لیپیدهای محافظ، به بهبود سلولهای پوستی یاری می نماید.

کوانزیم کیو 10

این ماده اولین بار در سال 1957 در انستیتو آنزیم دانشگاه ویسکنسین به وسیله دکتر فردریک کرین از قلب گاو جدا شده و نام گذاری آن به ساختمان شیمیایی اش بر می شود.

(Q برای Quinine و 10 برای تعداد واحرهای Isoprenoid در ادامه ی آن)

آنتی اکسیدان ها ترکیبات شیمیایی هستند که رادیکال های آزاد و سایر مولکول های مخرب را در بدن خنثی می کنند. از جمله این ترکیبات می توان به ویتامین های E ,C ,A ، سلنیوم و 10 CoQ اشاره کرد. بطور طبیعی، میوه ها و سبزیجات برترین منابع این آنتی اکسیدان ها هستند.

در تحقیقات تعیین شده است که اگر بدن آنتی اکسیدان های مورد احتیاج خود را فراوری می نماید اما مقدار این آنتی اکسیدان ها تحت تأثیر عوامل محیطی، شرایط زندگی و افزایش سن، کاهش می یابد.

10 CoQ بعنوان یک آنتی اکسیدان می تواند از بروز علائم پیری پوست و بروز چین و چروک پیشگیری کند. پوست، بعنوان خارجی ترین بخش از بدن، در سطحی وسیع در معرض انواع استرس های محیطی مخصوصاً اشعه ی ماوراء بنفش واقع شده است که باعث ایجاد پدیده ای بنام aging-Photo یا پیری پوست می شود. تعیین شده است که رادیکال های آزاد فراوری شده به وسیله اشعه ماوراء بنفش، عوامل اصلی پیری پوست می باشند. لذا آنتی اکسیدان هایی نظیر 10CoQ می توانند بعنوان ترکیبات ضد چروک به کار برده شوند.

کرم ضد آفتاب و مرطب کننده روز ویتامینA حاوی 20SPF

تنها ماده ضد چروک در جهان ویتامین A رتینول می باشد که طی فرآیندی سلول های مرده پوست را جدا کرده و فرایند نوسازی پوست را تکمیل می نماید.

کرم ویتامین A رتینول روز اولین ویتامین A استعمال خارجی است که برای مصرف روزانه تجویز می شود. این کرم یک محصول انحصاری با قابلیت های بالا برای جوان سازی پوست می باشد. این کرم حاوی دو نوع ضد آفتاب(ضد آفتاب شیمیایی اکتیل متوکسی سینا نامیت 6% و زینک اکساید 6% و ضد آفتاب فیزیکی 6%) می باشد. این کرم از پوست در مقابل اشعه های مضر آفتاب کاملاً محافظت کرده و به جهت داشتن ویتامین های C, E, A و پرو ویتامین 5B موجود در این کرم(توکوفیل استات) بدون بستن منافذ پوست سبب رطوبت رسانی به پوست می شود. این ویتامین از DNA سلول های پوستی در مقابل اکسیداسیون ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می نماید. وجود ویتامین C در این کرم با مکانیسمی استسنائی موجب کنترل فرآیند ملانین سازی پوست(لکه ی قهوه ای) می شود. پرو ویتامین 5B با نفوذ به لایه درم به پنتنوئیک اسید که خود مولد کوآنزیم A است تبدیل می شود.

کرم دور چشم ویتامین E

این محصول که حاوی ویتامین K است، به سلامت مویرگهای ریز دور چشم و گردش هر چه بهتر خون یاری کرده و در نتیجه باعث از بین رفتن حلقه های سیاه دور چشم و هم چروک و پف زیر چشم می شود. در ضمنً این محصول حاوی 10CoQ می باشد از اینرو حفظ رطوبت پوست را در بر خواهد داشت و مکاهمم دفاعی پوست را افزایش می دهد، بعلاوه قابلیت ارتجاعی پوست اطراف چشم را بهبود می بخشد.

حاوی عصاره گیاه آرنیکا که سبب خوابیدن پف زیر چشم شده و چین و چروک و التهابات دور چشم را کاهش می دهد.

حاوی عصاره خیار، که باعث آرامش و تسکین چشمهای خسته می شود.

منبع: 7روز زندگی شماره -82

منبع: راسخون
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3493

به "اطلاعاتی مفید جهت مصرف محصولاتی که پوست را لطیف، شاداب و جوان نگاه می دارد:" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعاتی مفید جهت مصرف محصولاتی که پوست را لطیف، شاداب و جوان نگاه می دارد:"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید