اعتراض به صلاحیت رسیدگی پس از صدور حکم قابل پذیرش نیست

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، جمشید نورشرق گفت: متاسفانه اخیرا موارد و مسائلی از سوی بعضی مسئولان یکی از باشگاه های بدهکار اعلام شده که مغایر با قواعد رسیدگی به دعاوی است. اگر باشگاه یا طرفی از دعوا به صلاحیت کمیته شرایط در رسیدگی به پرونده ای تردید دارد، می تواند مراتب اعتراض و ادله خودش را در مراحل بدوی یا حتی پس از صدور حکم رسما و قانونا اعلام کند. کمیته شرایط پس از وصول درخواست رسیدگی، تصویر آن را به همراه مستندات برای طرف مقابل ارسال و برابر مقررات مهلت 10 روزه ای برای ارائه پاسخ به طرف مقابل می دهد.

اعتراض به صلاحیت رسیدگی پس از صدور حکم قابل پذیرش نیست

رییس کمیته مشخص شرایط ادامه داد: در مورد موضوع مورد بحث نیز اخطاریه مزبور در تاریخ 9 آذر 98 به وسیله سامانه فدراسیون فوتبال برای باشگاه ذیربط ارسال و تقاضا شده اگر پاسخی در قبال موضوع دارند ظرف مهلت مقرر ارائه کنند، ولی متاسفانه هیچ توجهی به این موضوع نشده و هیچ واکنشی چه نسبت به امر صلاحیت و چه نسبت به ماهیت موضوع نشان نداده اند.

نورشرق اضافه کرد: جالب توجه است که پس از صدور حکم بدوی نیز علیرغم اینکه تصویر دادنامه در تاریخ 5 بهمن 98 برای آن باشگاه ارسال شده است و باشگاه می توانسته ظرف مهلت مقرر در ماده 14 آیین نامه، به این رأی اعتراض نماید، از فرصت اعتراض هیچ استفاده ای نکرده و حال که حکم قطعی در مورد ضرورت پرداخت مبلغ به مرحله اجرا رسیده می گویند کمیته شرایط صلاحیت رسیدگی نداشته در صورتی که دیگر با گذشت زمان قانونی حق اعتراضی ندارند.

رییس کمیته شرایط بازیکنان خاطرنشان کرد: البته موضوع صلاحیت رسیدگی در کمیته شرایط بازیکنان یا هر مرجع دیگری، به مانند بسیاری از موضوعات حقوقی، ممکن است مورد اختلاف نظر حقوق خوانان قرار گیرد و آرای و نظریات متفاوتی را در این زمینه ببینیم، کمااینکه در مورد صلاحیت ارکان فدراسیون در برابر محاکم دادگستری نیز تا به امروز آرای متفاوتی صادر شده است و حتی ممکن است در خود کمیته شرایط نیز شاهد آرای متفاوت در موضوعات به ظاهر شبیه به یکدیگر باشیم ولی فراموش نکنیم که موضوع تا حدود زیادی به واکنش طرف مقابل به دعوی مطروحه بر می شود. در پرونده مورد بحث نیز می توان گفت طرف ذینفع با تقدیم درخواست، صلاحیت کمیته شرایط بازیکنان را پذیرفته و طرف مقابل نیز چه در فرآیند دادرسی و چه پس از صدور حکم، هیچ اعتراضی به این موضوع نداشته است.

نورشرق توضیح داد: از سوی دیگر توجه دوستان را به این موضوع نیز جلب می نمایم که صرفنظر از تحلیل حقوقی امر صلاحیت، باشگاه یا هر فرد بدهکار در فوتبال باید شاد باشند که پرونده های مربوطه در خانواده فوتبال مطرح شده و ذینفع با پذیرش صلاحیت ارکان فدراسیون، از این طریق استیفای حقوق خودش را دنبال می کند در حالی که رسیدگی قضایی طبیعتا برخوردهای متفاوتی از جمله تأمین خواسته یا صدور دستور موقت ر ابه دنبال دارد و گویا عدم اطلاع دوستان از تبعات و نتایج قانونی این موضوع سبب اعتراض به رسیدگی کمیته شرایط شده است.

رییس کمیته شرایط بازیکنان گفت: متاسفانه گاهی اوقات مدیران محترم باشگاه ها فراموش می کنند که انباشت دیونی نظیر بدهی مورد بحث چه آثار نامطلوبی بر ارائه خدمات به باشگاه های فوتبال گذارده و چگونه بی توجهی به پرداخت این بدهی ها، اعتبار مدیریت فوتبال کشور را مخدوش می سازد، بنابراین ضمن دعوت دوستان به بیان دفاعیات در فرصت های مقرر قانونی، تقاضا می کنیم که از این منظر و با حساسیت ویژه ای به موضوع توجه کنند.

نورشرق در انتها گفت: البته در این پرونده نیز به مانند سایر موارد اهتمام کمیته شرایط بر این بوده و هست که چه در جریان رسیدگی و چه پس از صدور حکم، با دعوت طرفین به صلح و سازش، کوشش خود را برای حل و فصل اختلافات مبذول می کند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 786

به "اعتراض به صلاحیت رسیدگی پس از صدور حکم قابل پذیرش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به صلاحیت رسیدگی پس از صدور حکم قابل پذیرش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید