امیر خانزادی: مسابقات غواصی عمق 2020 در جزیره کیش برگزار خواهد شد

به گزارش هنجس بلاگ، فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری مسابقات غواصی عمق 2020 در جزیره کیش خبر داد.

امیر خانزادی: مسابقات غواصی عمق 2020 در جزیره کیش برگزار خواهد شد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، معاون وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در صدر یک هیئت نظامی عالیرتبه این کشور با حضور در ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با دریادار حسین خانزادی دیدار و گفتگو کرد.

دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این دیدار با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز با کشور های زیادی کمیسیون همکاری مشترک دارد و تعداد این کمیسیون های مشترک با کشور های همسایه و حتی کشور هایی که خارج از منطقه ما هستند رو به افزایش است، گفت: هرچقدر این ارتباطات، رفت و آمد ها و کمیسیون ها با موفقیت برگزار شود معنای آن این است که ما، هم منطقه امن تر و هم دنیا امن تری خواهیم داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دیدار های چهره به چهره و گفتگو ها بویژه در حوزه کشور های همسایه بسیار حائز اهمیت است، اضافه نمود: این نوع تعاملات کمک می کند که همدیگر را بهتر بفهمیم و منافع مشترک و منافع غیر قابل تقسیم را بهتر درک کنیم و امنیت جمعی بیشتری داشته باشیم که این منافع برای هر کشوری بسیار مهم و حیاتی است.

دریادار حسین خانزادی با اشاره به اینکه ناحیه ژئوپلوتیک شمال جمهوری اسلامی ایران که دریای خزر در آن واقع است، مهمترین مولفه برای نزدیکی و تعامل نیرو های دریایی کشور های همسایه است، گفت: ما تا امروز گفتگو های بسکمک در ارتباط با مسایل مربوط به دریای خزر در سطح دولت ها و همچنین 5 نیروی دریایی حاشیه خزر داشته ایم و توافقاتی هم بدست آمده است.

وی خاطر نشان کرد: در گفت وگوی روسای جمهور در آخرین اجلاس توافق های بسیار مهمی حاصل شد که یکی از مهمترین محور های آن اهمیت دریاچه خزر که برای 5 همسایه بعنوان یک دریای صلح و دوستی است و اجازه نمی دهیم خارج از این پنج همسایه بازیگر دیگری وارد این فضا شود و این اساس کار است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه دریاچه خزر نیاز به امنیت دارد، شرح داد: این امنیت باید به شکل جمعی حفظ شود و توسعه پیدا کند و در این فضا ما هر 5 نیروی دریایی گفتگو، مذاکرات و همکاری ها را آغاز کرده ایم و بخشی از آن متوجه مجموعه مسابقات نظامی است و کشور جمهوری آذربایجان میزبان مسابقات جام دریا است.

امیر دریادار خانزادی اضافه نمود: همزمان با این دوره از مسابقات، میزبانی غواصی عمق با کشور جمهوری اسلامی ایران است که تا به امروز دو دوره از این مسابقات برگزار شده است و انشاءالله برای سال 2020 میلادی در خلیج فارس در جزیره کیش برگزار خواهد شد که از نیروی دریای کشور آذربایجان جهت حضور در مسابقات غواصی دعوت می کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بین دو نیروی دریایی ایران و آذربایجان ظرفیت های خوبی برای همکاری وجود دارد که یکی از مهمترین محور های همکاری تبادل دانشجو است که بین دانشگاه های افسری تبادل دانشجو داشته باشیم و این آمادگی وجود دارد که هم به زبان فارسی و هم به زبان آذری و انگلیسی این آموزش ها را ارائه دهیم.

وی تبادل ناوگروه ها را یکی دیگر از محور های همکاری دریایی در دنیا خواند و اضافه نمود: دید و بازدید هایی در قالب ناوگروه های دو نیروی دریایی اجرا شده است که خیلی علاقه مندیم که این نوع از برنامه ها همواره بصورت منظم انجام گیرد.

دریادار خانزادی در ادامه با اشاره به اینکه در طی ماه های گذشته شاهد برگزاری رزمایش مرکب دریایی بین ایران، روسیه و چین بودید، گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی برگزاری رزمایش دریایی بین دو نیروی دریایی ایران و آذربایجان را در سطوح مختلف تاکتیکی اعلام می کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران رزمایش های دریایی را بستر مناسبی برای روابط محبت آمیز بین دو نیروی دریایی دانست و گفت: برگزاری رزمایش ها ضمن به اشتراک گذاشتن تاکتیک های دریایی و رسیدن به یک امنیت جمعی، ایجاد یک زبان مشترک است که این کمک می کند تحت هر شرایطی در دریا دو شناور کشور خیلی خوب و محبت آمیز صحبت کنند و کار انجام دهند و یک فرهنگ محبت آمیز خوبی را حاکم می کند.

وی به اشتراک گذاشتن ظرفیت های فنی بین دو کشور در حوزه دریایی را بسیار مهم ارزیابی کرد و اضافه نمود: نیروی دریایی ارتش در حوزه تعمیر و نگهداری و همچنین در حوزه ساخت شناور های جدید در شمال و جنوب ظرفیت ها و توانمندی های قابل توجهی دارد و که این ظرفیت ها به شکل متقابل قابل به اشتراک گذاشتن است و کمک می کند تا روابط دو کشور و روابط دو نیروی دریایی و در مجموع نیرو های مسلح آن ها توسعه زیادی پیدا کند.

سرلشکر فواد محمد اف معاون وزیر دفاع کشور آذربایجان نیز در این دیدار، گفت: سفر هیئت آذربایجانی به کشور ایران در راستای دومین جلسه ای است که وزارت دفاع آذربایجان و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح و ستاد کل جمهوری اسلامی برنامه ریزی شده است که اولین جلسه این کمیسیون در سال 2017 در جمهوری آذربایجان برگزار شد.

وی اضافه نمود: این کمیسیون دو کمیته فرعی در حوزه فنی و نظامی دارد که امروز کمیته های فرعی مذاکرات خود را انجام و به توافقات و جمع بندی رسیدیم.

معاون وزیر دفاع آذربایجان ادامه داد: از جنابعالی در خصوص تعاملات فی مابین دو نیروی دریایی برای سفر به آذربایجان دعوت می کنیم.

سرلشکر فواد محمد اف شرح داد: حوزه های همکاری بین دو نیروی دریایی بسیار زیاد است و ما سعی می کنیم در یکسال آینده و قبل از سومین جلسه کمیسیون مشترک در حوزه نیروی دریایی گام های بلندتری برداریم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 384

به "امیر خانزادی: مسابقات غواصی عمق 2020 در جزیره کیش برگزار خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر خانزادی: مسابقات غواصی عمق 2020 در جزیره کیش برگزار خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید