انعکاس دو سیمای متفاوت در شرایط شیوع کرونا

به گزارش هنجس بلاگ، اکنون در آمریکا مردم نسبت به شیوع کرونا دو برخورد کاملا برعکس دارند و شکاف بزرگی در جامعه آمریکا ایجاد شده است و مسبب آن دولت فدرال آمریکاست.

انعکاس دو سیمای متفاوت در شرایط شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، تعداد کل موارد مبتلا به کرونا در آمریکا از 5 میلیون نفر فراتر رفته است. با این حال، آمریکایی ها درباره کرونا دو برخورد کاملا متفاوت دارند و این کشور در شرایط شیوع کرونا دو سیمای کاملا متفاوت از خود نمایان ساخته است.

از روز 7 اگوست (17 مرداد) جشنواره سالانه موتورسیکلت آمریکا برای ده روز در شهر کوچک استورگیس ایالت داکوتای جنوبی برگزار می گردد. هزاران موتورسیکلت از مناطق مختلف به این شهر هجوم آورده اند. این جشنواره از سال 1938 شروع شده و سال جاری حدود 250 هزار نفر جلب آن شده اند. این نیز پردامنه ترین تجمع مردمی پس از شیوع کرونا در آمریکا به شمار می رود.

این در حالیست که به دنبال نزدیک بودن زمان انتخابات ریاست جمهوری، پلاک ها و شعارهای انتخاباتی در جای جای خیابان ها دیده می گردد، ضمن این که بسیاری از مردم اصلا ماسک نپوشیده و هیچ گونه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی نمایند.

در چنین حالتی، کریستی نوئم فرماندار ایالت داکوتای جنوبی به منظور جلب مردم و افزایش درآمد محلی، در رسانه ها مردم را به شرکت در این جشنواره تشویق نموده است.

با این حال بسیاری مردم محلی نگران خطرات ناشی از شیوع کرونا هستند. بعضی متخصصان نیز هشدار داده اند که موتورسوارانی که از مناطق مختلف می آیند، همانند دستگاه های سرایت نماینده ویروس هستند. جیم بوش یکی از موتورسواران در واکنش به این توصیف متخصصان جواب داد که محیط و شرایط اضطراب و نگران نماینده توسط بعضی افراد ایجاد شده و پشت آن هدف پنهانی وجود دارد.

بسیاری از آموزگاران در مناطق مختلف آمریکا به منظور نشان دادن ناخرسندی خود نسبت به بازگشایی سراسری مدارس، در یک اقدام افراطی، پیش از شروع ترم، آگهی درگذشت خود را چاپ نموده اند.

در شروع ماه جاری، آموزگاران ایالت آیووا آگهی درگذشت خود را به فرمانده این ایالت ارسال کردند تا به مقامات ایالت هشدار دهند که درباره بازگشایی مدرسه محتاطانه تصمیم بگیرند. سارا باکستروم یکی از آموزگاران سالخورده گفت: برای نخستین بار از بازگشت به کلاس احساس ترس دارم. او به خبرنگاران سی ان ان (CNN) گفت: نمی توانم کوتاهی کنم، امیدوارم فرماندار ایالت پیغام ما را بفهمد، اگر اتفاقی برای من بیفتد، می میرم.

اکنون در آمریکا مردم نسبت به شیوع کرونا دو برخورد کاملا برعکس دارند و شکاف بزرگی در جامعه آمریکا ایجاد شده است و مسبب آن دولت فدرال آمریکاست.

اولویت به منافع سیاسی و سنت خودخواهی فردی نیز عوامل مهمی در ایجاد شکاف اجتماعی آمریکا به شمار می رود.

آنتونیو فائوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا در این باره گفت: من بارها به مردم درباره ماسک پوشیدن و رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی توصیه نموده ام، اما متاسفانه بسیاری اهمیت موضوع را هنوز درک ننموده اند و من از این همه توصیه واقعا خسته شده ام!

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1490

به "انعکاس دو سیمای متفاوت در شرایط شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعکاس دو سیمای متفاوت در شرایط شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید