بازپرسی از مدیر باشگاه استقلال در فرودگاه به دلیل به همراه داشتن بیش از حد ارز

به گزارش هنجس بلاگ، پلیس فرودگاه پس از وساطت و تعهد مدیرعامل استقلال بخشی از پول را مجوز می دهد که با خود به قطر ببرد، اما بقیه پول به تعزیرات تحویل داده می شود تا بررسی شود که ماجرای خروج این همه ارز از کشور چه بوده است.

بازپرسی از مدیر باشگاه استقلال در فرودگاه به دلیل به همراه داشتن بیش از حد ارز

مدیرعامل باشگاه استقلال که قصد خروج از کشور را داشت به دلیل به همراه داشتن مقدار زیادی ارز، در فرودگاه مورد بازپرسی قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال شب گذشته به همراه قیم معاون بین الملل باشگاه و دو نفر از همراهانش قصد سفر به قطر و اضافه شدن به اردوی استقلال را داشت.

ظاهرا مدیرعامل استقلال همراه خود مبلغ قابل توجهی دلار به همراه داشت که برای خروج آن از کشور مجوز نگرفته بود. به همین دلیل، او و دیگر افراد همراهش را به اتاق بازپرسی بردند. پس از مدتی، سعادتمند با توضیح، وساطت و تعهد دادن راهی قطر شد، اما قیم معاون باشگاه تا ساعت 3:30 بامداد در فرودگاه به سر برد.

پلیس فرودگاه پس از وساطت و تعهد مدیرعامل استقلال بخشی از پول را مجوز می دهد که با خود به قطر ببرد، اما بقیه پول به تعزیرات تحویل داده می شود تا بررسی شود که ماجرای خروج این همه ارز از کشور چه بوده است.

طبق قوانین هر فرد حقیقی و حقوقی تا اندازه ای می تواند ارز به همراه داشته باشد و بیشتر از آن، نیاز به مجوز بانک مرکزی دارد، اما سعادتمند مجوز نگرفته بود و اقدام او به نوعی قاچاق ارز محسوب می شد.

مدیران باشگاه برای رهایی از این مشکل با یکی از اعضای هیئت مدیره تماس می گیرند، اما آیا بهتر نبود مدیرعامل استقلال قبل از سفر برای خروج ارز و راهکار آن هم مشورت می کرد؟ آیا مدیرعامل استقلال نمی دانسته برای خروج ارز از کشور باید مجوز بگیرد؟ آیا باشگاه مشاور حقوقی و بین الملل ندارد که جلوی این اتفاقات را بگیرد؟ چطور ممکن است که مدیرعامل باشگاهی مثل استقلال بدون توجه به قوانین حاکم بر کشور دست به چنین اقدامی بزند؟

هنوز معین نشده که دلیل همراه داشتن مبلغ دلار قابل توجه چه چیزی بوده است. ضمن اینکه، بانک های داخل کشور مسئله ای برای حواله به کشورهایی چون قطر ندارند.

باید از وزارت ورزش و جوانان و هیئت مدیره استقلال پرسید که چطور مدیرعامل باشگاه دست به چنین ندانم کاری هایی می زند و حتی با الفبای قوانین آشنا نیست؟

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1819

به "بازپرسی از مدیر باشگاه استقلال در فرودگاه به دلیل به همراه داشتن بیش از حد ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازپرسی از مدیر باشگاه استقلال در فرودگاه به دلیل به همراه داشتن بیش از حد ارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید