فتح الله زاده: کار من اجرایی است و آمده بودم مدیرعامل استقلال شوم، به جای یاری به مجیدی برای او حاشیه درست می کنیم

به گزارش هنجس بلاگ، علی فتح الله زاده، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال به این نکته اذعان کرد که برای مدیرعاملی به باشگاه استقلال آمده بود، چرا که کارش انجام امور جاری باشگاه است.

فتح الله زاده: کار من اجرایی است و آمده بودم مدیرعامل استقلال شوم، به جای یاری به مجیدی برای او حاشیه درست می کنیم

به گزارش خبرنگاران، علی فتح الله زاده، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال با حضور در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر در پاسخ به این پرسش که آیا حضور تیم های ایرانی در امارات برای برگزاری پلی آف لیگ قهرمانان برد محسوب می گردد، گفت: وقتی شما برنامه ای را روی اصول و حساب و کتاب می خواهید انجام دهید، حرف می زنید و استدلال می آورید، اما وقتی درباره موضوعی لابی وجود دارد، دیگر نمی گردد کاری کرد. شما بگویید بر چه مبنایی بازی های ما را از ایران خارج نموده اند؟ اصلاً هیچ مبنایی وجود ندارد و کار غیراخلاقی است. ما از AFC که جایگاه منظمی دارد و شخصیتی برای خود دست و پا نموده است، انتظار نداریم با تیمی که پرافتخارترین تیم آسیاست و پرتماشاگرترین تیم، این گونه رفتار کند.

وی ادامه داد: در بازی ما مقابل جوبیلو ایواتا 120 هزار نفر به استادیوم آمدند و 30 هزار نفر هم از استادیوم برگشتند. در بازی پرسپولیس در فینال آسیا هم به خاطر اینکه استادیوم جایگاه گذاری شده بود، با 80 هزار نفر توانستیم میزبانی کنیم. درست است، این پیروزی بزرگ برای ما نبوده، اما یک توافق خوبی برای ما بوده است. پیروزی بزرگ این بود که بازی ها را در خانه انجام بدهیم، اما چون مسائلی پشت پرده بود و اگر دکتر علی نژاد نمی رفت هیچ مسابقه ای در ایران انجام نمی شد، به هرحال این یک توافق خوب است.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که میزبانی ایران در مرحله گروهی قطعی است؟، گفت: به صورت قطعی بازی های گروهی در ایران انجام می گردد. مکتوب نوشته اند بازی ها در ایران برگزار می گردد.

فتح الله زاده درباره این موضوع که پیش از جلسه نمایندگان ایران در AFC، شیخ سلمان گفته بود که بازی های گروهی در ایران انجام می گردد، توضیح داد: نه، گفته بودند ما آنالیز می کنیم. قبلاً هم چنین موردی با عربستان پیش آمده بود و بعد از آنالیز اتفاقی نیفتاده بود. الان در عربستان جنگ است و آنجا را می زنند. همین دیروز تشییع جنازه ای بوده و ده ها هزار نفر بیرون آمده اند. چطور بازی ها در آنجا انجام می گردد؟ در فرانسه هم این همه داعشی بود، اما بازی ها برگزار می شد. بچه های ما خوب کار کردند و زحمت کشیدند و میزبانی را برگرداندند. آنها از فرودگاه ایران هم مذاکره و لابی کردند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فرهاد مجیدی با مدیریت استقلال اختلاف دارد؟، اظهار کرد: بله، ولی این اختلافات دعوایی نیست و ناخودآگاه پیش آمده است. اگر مسئول مربوطه روی زمین تمرین کاور کشیده بود، ما می توانستیم راحت تمرین کنیم. کارهای اجرایی با مدیرعامل باشگاه است. طرفدار تا اسم من می آید می گوید فتح الله زاده آمده است، همه کارها را انجام بدهد. اما طرفدار این تفکیک را قائل نیست که من فعلاً عضو هیئت مدیره هستم و قدرت اجرایی ندارم و قدرت اجرایی با مدیرعامل باشگاه است. ما هم داریم یاری می کنیم. فرهاد مجیدی یک جوانی است که در مکتب استقلال بزرگ شده و جسارت نموده و آمده کار را به دست گرفته است. آقای خلیل زاده هم شش ساعت سفر به مالزی داشته و شش ساعت هم زمان برگشتش بوده و چند شب نخوابیده است. بنده خدا رسیده و متوجه شده تیم مشکل دارد. او با این شرایط در کنار تیم حاضر شده، چون دلسوز تیم است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال ادامه داد: آقای موسوی هم صاحب شرکتی است و پرواز اختصاصی را برای تیم در نظر گرفته که کار بزرگی بوده است. مجوز هم گرفته ایم و دبی مجوز فرود پرواز هواپیما را تأیید نموده است، اما بعد که سوار هواپیما شدند گفته اند ابوظبی مجوز را رد نموده است. خب این چیزها که دیگر دست مدیریت نیست. با ما همکاری ننموده اند و این مسائل را باید بعداً پیگیری کنیم. بچه ها را به هتل برده اند و این اتفاقات برای بازیکنان واقعاً سخت است. بچه ها می گویند فرشید اسماعیلی ناراحت شده و توییت نموده است. ما که نباید با این بچه برخورد کنیم. او حق دارد و فردا می خواهد بازی کند و ناراحت شده است. درست است کسی مقصر نیست، ولی ما باید از بازیکنان مان دلجویی کنیم. ما بازیکنان بزرگ و باغیرتی داریم. مربی بزرگی هم داریم. فرهاد با من بزرگ شده است. او نترس است و نباید انرژی منفی بدهیم.

فتح الله زاده درباره نگرانی طرفداران استقلال درباره پخش نشدن بازی مقابل الکویت گفت: طرفداران ما نگران پخش بازی هستند، اما خیال شان راحت بازی ما پخش می گردد. امروز ان شاءالله خودم اولین کسی خواهم بود که زنگ می زنم و پیروزی را به فرهاد تبریک می گویم. من به انرژی مثبت خیلی اعتقاد دارم. با ترس تلویزیون را نگاه نکنید، با قدرت نگاه کنید. من به این بازیکنان و مربی تیم اعتقاد دارم. این را نمی گویم که بار را روی دوش بازیکنان بیندازیم، اگر آنها پیروز هم نشدند و با وضعیتی که داشتیم و امکاناتی که در اختیارمان بود، آنها حق داشتند و اگر هم کاری صورت بگیرد فقط بچه ها و سرمربی ما بودند که کار بزرگی کردند.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که پشت پرده چه اتفاقاتی افتاده است که مجیدی اینقدر تند صحبت نموده است، گفت: همه ما باید یاری کنیم او خوب تصمیم بگیرد. اما نه تنها این کار را نمی کنیم بلکه برای او حاشیه هم درست می کنیم. از زمانی که بنده آمدم شاهد این قضیه هستم که ما 12 میلیارد پول خرج کردیم. بخشی از این را موسوی و خلیل زاده آورده اند. بخشی را منزوی از این اداره و آن اداره پیگیری و چهار پنج میلیارد پول را زنده نموده است. این موضوع قابل تقدیر است. اگر این پول به باشگاه نمی آمد ما نمی توانستیم شش هفت میلیارد به بازیکن بدهیم و حالا بازیکنان 40 درصد قراردادشان را گرفته اند. AFC وقتی با تیمی مثل ما که افتخار فوتبال آسیا هستیم و پرتماشاگرترین تیم هم هستیم و فضای خوبی ایجاد می کنیم، این گونه رفتار می نماید همه چیز دست به دست هم می دهد که ما تو سری بخوریم. امروز باید به نماینده ایران انرژی مثبت بدهیم و تمام ایرانی ها باید یاری نمایند. امروز دیدم که مسئولان محترم فرودگاه هم عذرخواهی کردند. من خواهش می کنم که آن فردی که در فرودگاه اشتباهی انجام داده را اذیت ننمایند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا استراماچونی گفته بود فتح الله زاده نباید در استقلال باشد، اظهار داشت: من این را نشنیده ام. خود استراماچونی می گوید اصلاً مذاکره ای نبوده است! من که زمان او کاره ای نبودم. شاهد و گواه من رحمان رضایی است که او را راه انداختم تا برود و استرا را برگرداند. کسانی که نمی خواستند او برگردد دوستدار استراماچونی شدند! همان ها که می گویند او اسم مرا آورده است. اصلاً اسمی در کار نبوده است. او یک مربی حرفه ای است! برای چه باید اسم من را بیاورد؟ وقتی او رفت من در باشگاه چه کاره بودم؟ این توطئه ای بوده که گفتند اسم مرا بیاورند تا پیش طرفداری که به من لطف دارد، خرابم نمایند. فعلاً به خاطر استقلال چیزی نمی گویم، اما یک روزی با پرونده ها و اسنادی محکم خواهم گفت چه اتفاقاتی پشت پرده بوده است و چه شیطنتی نموده اند.

فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش که واقعاً استقلالی ها با نماینده استراماچونی در دوحه مذاکره ننموده بودند، اظهار کرد: من در این مذاکرات حضور نداشتم. من خودم رحمان رضایی را راهی کردم، اما اینکه آیا آنها آمده اند یا نیامده اند بحث دیگری است. بچه ها می گویند ما با نماینده استراماچونی صحبت کردیم و ایمیلی که بچه ها نشان دادند هم همین را می گوید، اما استراماچونی می گوید آنها آدم های من نبوده اند و با من مذاکره ای نشده است. این نیازمند آنالیز است.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که مگر قبل از رفتن با مربی ایتالیایی قول و قراری نگذاشتید؟، توضیح داد: استراماچونی به وسیله وکیل خود کارها را با باشگاه هماهنگ می کرد و قرار بود با وکیل او صحبت نمایند که آقای استراماچونی می گوید من صحبت ننموده ام. مثلاً من در برنامه تلویزیونی می گویم پولی که ما می گوییم 750 هزار دلار است. این در ایمیلی که ماجدی فرستاده اشاره شده است. من گفتم این 750 هزار دلار 100 هزار دلار افزایش در خود نشان می دهد که مغایرت دارد. یعنی واقعاً مترجم معنی مغایرت را نمی دانسته و رفته به استراماچونی گفته است فتح الله زاده گفته پول اضافه می خواهی.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا جمله شما معنی اش این نیست که او پول بیشتر می خواهد، گفت: نه، مغایرت یعنی تفاوت. یعنی من با تو حسابی دارم و می گویم 100 تومان مانده تو می گویی 50 تومان و باید با هم بنشینیم و حساب کنیم. یا ما پول را نداده ایم و به اشتباه فکر می کنیم این پول را داده ایم، یا پول در حساب های او نیامده و این طور فکر می نماید یا صرافی به او نداده است. بعضی وقت ها شما پول را می فرستی و زمان می برد تا این پول برگشت می خورد. من می گویم ادعای طرفین تفاوت دارد و باید با هم بنشینیم حساب کنیم که چه خبر است.

فتح الله زاده در واکنش به طرح این موضوع که در رقم قرارداد خارجی ها همیشه شایعه زیاده بود، به طور مثال می گویند با بازیکن 500 هزار دلار قرارداد می بندیم، اما او می گوید من 300 هزار دلار هم بگیرم کافی است و 200 هزار دلار این وسط گم می گردد، توضیح داد: من حرف شما را رد نمی کنم.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است پولی به اسم استراماچونی از باشگاه خارج شده است، ولی به دست او نرسیده باشد؟، گفت: حرف من این نبوده که آقای استراماچونی گفته من پول اضافه می خواهم. مترجم یا هرکسی که به او این را گفته نامردی نموده است. ما اختلاف داریم، دعوا هم نداریم و همه چیز معلوم می گردد.

آیا در صورت عدم مدیرعاملی در باشگاه استقلال تهدید به استعفا نموده اید؟، فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش نیز گفت: تهدید چیست؟ من می گویم طرفدار از فتح الله زاده انتظار دارد کار را پیش ببرد. کار من اجرایی است و شخصیت من مثل بولدوزر می ماند. باید بِکَنم و بروم. نمی توانم این را برای طرفدار تفکیک کنم که من در هیئت مدیره حق کار اجرایی ندارم. واقعیت این است که من آمده بودم مدیرعامل شوم و کار من اجرایی است. تهدید هم ننموده ام، اگر بروم هم با کمال احترام می گویم. چون احتمال رفتنم زیاد است یک چیزی را می گویم. اگر نمی رفتم می گفتند دارد پاچه خواری وزیر را می نماید. من با صداقت می گویم آقای وزیر وجداناً خیلی خوب کار نموده است. من خودم را اگر جای آقای وزیر بگذارم و بگویند بین فتح الله زاده و آقایان خلیل زاده و موسوی چه کسی را انتخاب می کنی، من خودم آن دو تا را انتخاب می کنم. چرا؟ چون آنها از لحاظ اقتصادی به باشگاه یاری می نمایند.

فتح الله زاده درباره این موضوع که هر وقت نام وزیر ورزش می آید بعضی استقلالی ها می گویند او پرسپولیسی است و بعضی پرسپولیسی ها می گویند استقلالی است، توضیح داد: چون احتمال رفتنم وجود دارد، راحت می توانم از وزیر دفاع کنم. طرفداران ناراحت نشوند و من واقعیت را وجدانی به شما می گویم. من نمی خواهم بگویم رفتار وزارت ورزش بی تأثیر بوده است، اتفاقاً تأثیر داشته، اما این همه مسائل که ما داشته ایم مقصرش وزارت نیست و خود مدیران باشگاه هستند که آدم های ضعیفی هستند. من یک نفر، دو نفر را نمی گویم و منظورم سال های گذشته است. ما وقتی خودمان یک کاری را نمی توانیم انجام بدهیم، چرا گردن وزارت ورزش می اندازیم؟! دیروز وزیر ورزش پای قضیه آمده و وزارت امور خارجه را هم وارد نموده است که ما برای چهار بازیکن ویزا بگیریم و خروجی شان را درست کنیم. آیا این کار وزیر ورزش است؟ در زمان بنده هیئت مدیره من اصلاً متوجه نمی شد این کارها چطور انجام می گردد چه برسد به وزیر که اصلاً دخالت نداشت! وقتی من مدیرعامل بودم معاون های من این کار را انجام می دادند.

وی ادامه داد: اما مشکل چهار بازیکن چه بود؟ مشکل خروجی داشتند، چون سرباز هستند. این کارها باید در رده پایین انجام گردد، اما وزیر از ترس اینکه فردا نگویند کار ننموده وارد عمل شد. در حالی که اصلاً کار او این نیست. ما از او ممنونیم و اگر یاری نمی کرد شاید کار درست نمی شد. سیستم باشگاه ما به هم ریخته است. یک سیستم باید وجود داشته باشد. من 100 بازی خارجی رفتم، چه زمانی از وزارت امور خارجه یاری گرفتم؟ یک زمانی باشگاه استقلال به وزارت امور خارجه یاری می کرد! الان برعکس شده است. ما هرچه داریم از طرفدار داریم و هرچه آنها بگویند آن درست است و اگر چیزی می گویند و ما برخلافش فکر می کنیم باید آن را درست کنیم، چون طرفدار دقیقاً می داند تیم چه چیزی می خواهد و باهوش است.

وی در خصوص این موضوع که طرفداران استقلال و پرسپولیس همیشه گلایه دارند که چرا در تصمیم گیری های این دو باشگاه نقشی ندارند، اظهار کرد: حرف درستی است و وقتی که برای باشگاه پول خرج می کنی حق داری که درباره اش سؤال کنی. سال جاری حدود 10، 12 میلیارد تومان از اول فصل از پیامک طرفداران به دست باشگاه رسیده است، ولی خبر ندارم اینکه می گویند سال قبل 60 میلیاردی یاری شده است، درست باشد یا نه؟

فتح الله زاده درباره خاطراتش از انتقال مبلغ قرارداد پاشازاده و موسوی از آلمان به ایران گفت: آن موقع حساب های ارزی در ایران نبود و به خاطر تحریم ها حتی وقتی پول وارد می کردیم در فرودگاه باید برگه ای را پر می کردیم. من هم مجبور بودم پول را بیاورم. شور و عشق استقلال به سرم زده و مستم نموده بود. گفتم پول ما را بدهید. گفتند ما داخل بانک پول می دهیم و رفتیم در بانک و دیدیم یک جا را قرنطینه نموده اند. ما نشستیم و آقای کالموند آمد و پول ها را بسته بندی شده آوردند. کالموند هم تأکید کرد که من این پول را در این اتاق به شما می دهم و مسئولیت دیگری هم ندارم. من هم تعجب کردم و پول را گرفتیم و خبر نداشتیم که خیلی خطرناک است که یک میلیون مارک را در کیف بگذاریم و در خیابان راه برویم. از گیت فرودگاه که رد شدیم پلیس با تعجب نگاه کرد و تا به خودش بیاید من سریع رفتم.

وی درباره انتقال هاشمی نسب از پرسپولیس به استقلال اظهار داشت: خدا آقای پورحیدری را رحمت کند. من زنگ زدم گفتم منصورخان حواست به این بازیکن باشد. گفت ما داخل زمین قرمز و آبی هستیم و حواسم هست. گفتم آقا این بازیکن ما شده است! منصورخان گفت شوخی نکن! یعنی الان لباس باشگاه استقلال بپوشد و بیاید تمرین؟ گفتم بله! آن دربی هم خیلی سخت بود و گلی که زد اگر به صد تا مهاجم هم بدهی نمی تواند آن توپ را گل کند. 100 میلیونی که به او دادیم حلالش باشد و ای کاش بیشتر داشتم و می دادم.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره این موضوع که یکی از مسائل استقلال عدم پرداخت دستمزد پورحیدری به خانواده اش است، توضیح داد: فکر کنم طلب ایشان 130، 140 میلیون است که باشگاه می دهد. مبلغ دقیق را البته نمی دانم و هرچقدر هست، حقش است. ما وظیفه داریم و باید پرداخت گردد. من یادم نمی آید در باشگاه استقلال باشم و منصورخان کنارم نبوده باشد.

فتح الله زاده در پاسخ به این سؤال که درست است در بازی معروف استقلال و ملوان بازیکنان علیه او توطئه کردند؟، گفت: من باورم نمی گردد و نمی دانم، اما متأسفانه در این ورزش هیچ چیز بعید نیست. با این حال کسی که نامردی می نماید قطعاً چوبش را می خورد. خدا پیغمبری من نمی دانم، اما اگر کسی این کار را در حق انسانی که حتی با عصا هم به باشگاه می آمد نموده حتماً چوبش را می خورد. ببینید واقعاً اگر کسی این کار را نموده باشد در همین جهان جواب خواهد داد.

وی درباره جدایی رحمتی از استقلال گفت: واقعاً مهدی برای استقلال فداکاری نموده است. یک مواقعی به او کم لطفی شد، اما از کسانی است که در پیروزیت های استقلال سهم خاصی داشته است.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص اتفاقاتی که زمان جذب نکونام افتاد، اظهار داشت: این ماهی به قلاب ما تمایل بیشتری داشت. خدا وکیلی خودش استقلالی بود و خواست، وگرنه تیم آن طرف بود که به کر وصل بود و تا می گفت یک میلیارد بده می گفتند بیا این یک میلیارد و نیم را بگیر. به من گفت یک میلیارد بده گفتم جواد 700 تا بیشتر نمی توانم بدهم، اما او قلاب ما را دوست داشت، چون طعم آبی داشت. او را خیلی دوست دارم و آدم باشخصیت مربی جوان و آتیه داری است.

فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش که چرا پیشکسوتان استقلال با هم مشکل پیدا می نمایند، گفت: در بازی ها جواد زرینچه وقتی با نامجومطلق چفت می شدند فراتر از آسیا بازی می کردند و امیر قلعه نویی هم که ژنرال ماست. آدم های بزرگ به هر حال بزرگ هستند. ظرف کوچک تر است و باید آن را بزرگ تر کنیم که همه جا بشوند.

وی در ادامه با دیدن عکس قدیمی پیشکسوتان استقلال اظهار کرد: این بازیکنان قزل آلا نیستند، دیگر نهنگ هستند. یک فیلم از فرهاد دارم که بعدها رو می کنم و حالا نمی خواهم روحیه اش را خراب کنم، اما او کلکی به من می زد. او ما را در امارات به خانه اش برد و صبح به ماهیگیری رفتیم. او قلاب می انداخت و ماهی می گرفت. من هم یک ساعت کوشش می کردم و هیچ ماهی نگرفتم. بعد دیدم موسوی از آن طرف ماهی ها را به قلاب او می اندازد و او آن را از آب بیرون می کشد!

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا مجیدی با همین کلک رضایتنامه گرفت؟، گفت: به جان خودم اینها مگر می توانستند از من رضایت بگیرند. فرهاد بنده خدا که می گفتند حاج آقا من تا چه زمانی با استقلال قرارداد دارم؟ گفتم تو که هیچ پسرت هم با ما قرارداد دارد، برو دنبال کارت.

فتح الله زاده با دیدن تصویر منصوریان و ماجرای قهرشان گفت: منصوریان هم بازی هایی که می کرد از نظر فنی خیلی بالا بود و مربی خوبی است. بالاخره در خانواده از این قهر و آشتی ها زیاد است. تو در خانه دو تا بچه داری با سه نفرشان قهری. من 40 تا بچه داشتم می خواهی با دو نفرشان قهر نباشم؟!

وی در پاسخ به این سؤال که عابدزاده استقلالی بود یا پرسپولیسی، اظهار کرد: او اگر استقلالی نبود به استقلال نمی آمد. بالاخره اینها چهره ملی هستند. به خصوص علی آقا پروین که ارادت خاصی به او دارم و از دوستان بسیار خوب من است. به او می گفتم اگر من رئیس فدراسیون فوتبال و شما رئیس سازمان تیم های ملی شوی چه می گردد، اما هیچ وقت این اتفاق رخ نداد.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره ماجرای انتقال مهدی مهدوی کیا به استقلال توضیح داد: قرارداد او پیش آقای منزوی است. او یکی از بهترین شخصیت های ورزشی است و دوستش دارم.

فتح الله زاده درباره پیروز ترین مدیر تاریخ استقلال گفت: من نمی دانم. طرفداران باید بگویند. آن کسی که اتحادیه فوتبال خاطرنشان کرد اسم بنده بود، اما به نظرم علی آقامحمدی پیروز ترین بود، چون استقلال را قهرمان آسیا کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 236

به "فتح الله زاده: کار من اجرایی است و آمده بودم مدیرعامل استقلال شوم، به جای یاری به مجیدی برای او حاشیه درست می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتح الله زاده: کار من اجرایی است و آمده بودم مدیرعامل استقلال شوم، به جای یاری به مجیدی برای او حاشیه درست می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید