بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از پارک فناوری پردیس

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از پارک فناوری پردیس، ذبیح الله خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور پیش از ظهر امروز با حضور در پارک فناوری پردیس ضمن ملاقات و تبادل نظر با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس از بخش های مختلف این پارک بازدید و از نزدیک در جریان مسائل شرکت های دانش بنیان نهاده شد.

بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از پارک فناوری پردیس

ذبیح الله خداییان در این بازدید، با اشاره به وظیفه ذاتی سازمان بازرسی کل کشور که وظیفه ای نظارتی است، گفت: پس از جلسه با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخشنامه ای صادر شد که بر اساس آن، ما مسائل مرتبط با شرکت های دانش بنیان را رصد کنیم.

وی اضافه نمود: به همین دلیل برای این موضوع کارگروهی در سازمان بازرسی با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری و بعلاوه دستگاه های متولی ایجاد می گردد. بعلاوه مقرر شد در یک ماه آینده برنامه هایی که در ارتباط با شرکت های دانش بنیان در زمینه نظارت و بازرسی پیشبینی می شوند، در دستور کار قرار گیرد و در بازه های چندماهه عملکرد دستگاه هایی که باید با شرکت های دانش بنیان همکاری داشته باشند رصد گردد.

رئیس سازمان بازرسی کشور توضیح داد: این سازمان موضوعاتی که وظایف اصلی دستگاه ها است، ولی به دلایل مختلف، آن تکلیف را انجام نمی دهند یا ناقص انجام می دهند و از این ناحیه خسارات فراوانی به کشور و به ویژه شرکت های دانش بنیان و فناور وارد می گردد را پیگیری می نماید.

خداییان با بیان اینکه یکی از رویکردهای سازمان بازرسی، اقدامات اصلاحی، پیشگیرانه و نظارت های موثر در جهت رفع موانع دستگاه های اجرایی در انجام وظایف و تکالیف و ماموریت ها است اضافه نمود: ما قوانین خوبی در زمینه فراوری داریم. برای مثال قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان، قانون بهبود محیط کسب و کار و قانون رفع موانع فراوری از جمله این قوانین هستند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید نمود: همه این موارد قوانینی هستند که تکالیفی بر عهده دستگاه های اجرایی گذاشته اند که با شرکت های دانش بنیان در زمینه معافیت های مالیاتی، معافیت های بعضی عوارض گمرکی و صادراتی و غیره همکاری داشته باشند.

وی گفت: ما بر کار دستگاه هایی که باید این قوانین را اجرا نمایند، نظارت می کنیم و برنامه ها و اقدامات سازمان بازرسی کل کشور در قالب پیگیری شعار سال و بحث یاری به شرکت های دانش بنیان و اشتغال آفرینی است و دستگاه هایی که به وظایف خود عمل می نمایند مورد قدردانی قرار خواهند گرفت و دستگاه های که ترک فعل می نمایند، با پیگیری های لازم در زمینه اجرای قانون، فعال خواهند شد.

خداییان از نمایندگان شرکت های دانش بنیان خواست که مسائل و موانع کار خود را به صورت مصداقی، شفاف و مکتوب به سازمان بازرسی منعکس نمایند تا در کارگروه ویژه سازمان بازرسی آنالیز گردد.

وی گفت: ما در کنار شرکت های دانش بنیان است و کوشش داریم در کارگروهی که برای آنالیز و رفع مسائل این شرکت ها در سازمان بازرسی تشکیل داده ایم، بخشی از دغدغه این شرکت ها را رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 خرداد 1401 بروزرسانی: 19 خرداد 1401 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3738

به "بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از پارک فناوری پردیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از پارک فناوری پردیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید