برقراری ارتباط ارگانیک صندوق پژوهش و فناوری با شورای عتف باید در اولویت باشد

به گزارش هنجس بلاگ، وزیرعلوم در جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی گفت: برقراری ارتباط ارگانیک صندوق های پژوهش و فناوری با شورای عالی عتف باید از فعالیت های در اولویت باشد.

برقراری ارتباط ارگانیک صندوق پژوهش و فناوری با شورای عتف باید در اولویت باشد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ چهل و ششمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی کشور، با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارتخانه، علی وحدت، دبیر کارگروه صندوق و با رعایت فاصله گذاری هوشمند در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم و به صورت مجازی با دیگر اعضای کارگروه برگزار گشت.

منصور غلامی وزیر علوم در این جلسه با تشکر از زحمات و دستاورد های صندوق های پژوهش و فناوری و پارک های علم وفناوری در بحران ویروس کرونا و با اشاره به سیاست های کلان صندوق گفت: باید سیاست های کلان صندوق را در یک تعریف کلی تعیین کنیم، زیرا هم منابع محدود است و هم احتیاج ها گسترده.

وزیر علوم با تاکید بر لزوم کاربردی کردن صندوق ها جهت تبدیل علم و فناوری به ثروت به نقش صندوق های پژوهش و فناوری در حمایت از ایده ها و ابداعات و اختراعات پژوهشگران و نخبگان علمی و دانشگاهی کشور و حرکت در راستا فراوری و شکوفایی اشاره نمود.

وی اضافه کرد: در این شرایط، در کنار این مهم برقراری ارتباط ارگانیک صندوق های پژوهش و فناوری با شورای عالی عتف باید از فعالیت هایی باشد که در اولویت قرار گیرد.

در ادامه این نشست مجازی، مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، با اشاره به فرآیند های اجرایی، تدوین استاندارد ها و شیوه نامه ها را از مهم ترین امور برشمرد و گفت: تفکیک شیوه نامه ها از دستورالعمل ها، ارائه صورت های اقتصادی صندوق های پژوهش و فناوری در سایت های صندوق، استفاده از شرکت های حسابرسی حرفه ای در ساختار نظارتی صندوق های پزوهش و فناوری و همکاری با شورای عالی عتف از نکات حائز اهمیتی است که باید به آن توجه گردد.

وحدت دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری نیز در این نشست، با اشاره به کار های اجرا شده این دبیرخانه در سال گذشته گفت: بازدید از صندوق های تازه تاسیس که در جهت نظارت جامع بر فعالیت صندوق ها صورت گرفت، بازدید و ارزیابی های دوره ای با آنالیز صورت های اقتصادی حسابرسی شده و ارزیابی آیین نامه های اقتصادی و تسهیلاتی و جلسه با اعضای هیات مدیره و مدیر عامل از فعالیت های کارگروه در سال گذشته بوده است.

دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری درخصوص اهم برنامه های سال 1399 گفت: اعطای مجوز به وسیله برنامه توسعه صندوق های پژوهش و فناوری و بهبود فرآیند های اعطای مجوز و در حوزه توانمندسازی و راهنمایی به وسیله حمایت از دوره های اموزشی و حمایت از تور های علمی، نشست های هم اندیشی فصلی و حضور در نمایشگاه های تخصصی داخلی و خارجی انجام خواهد پذیرفت.

وی به اهم برنامه های کارگروه در حوزه نظارت در سال 1399 اشاره نمود و اضافه کرد: تدوین شیوه نامه ارزیابی و نظارت بر فعالیت و ارکان صندوقها، تدوین دستورالعمل ناظر بر ضمانت نامه ها، تدوین شیوه نامه بازدید های دوره ای از صندوق ها و ارائه صورت های اقتصادی استاندارد از فعالیت های نظارتی این دبیرخانه به شمار می رود.

در سرانجام این نشست درخصوص تعلیق و لغو مجوز یکی از صندوق ها و تصویب تاسیس چند صندوق جدید مصاحبه و گفتگو صورت گرفت.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 703

به "برقراری ارتباط ارگانیک صندوق پژوهش و فناوری با شورای عتف باید در اولویت باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برقراری ارتباط ارگانیک صندوق پژوهش و فناوری با شورای عتف باید در اولویت باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید