برنامه همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور

به گزارش هنجس بلاگ، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور دومین جلد از کتابی است که با ارائه تصویری روشن از واقعیت مهاجرت دانشجویان تحصلیکرده پرده برمی دارد.

برنامه همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از معاونت علمی و فناوری، زیست بوم فناوری و نوآوری در سال های اخیر با حمایت های اجرا شده رشد خوبی را تجربه کرده است، تعداد زیادی از محققان ایرانی غیر مقیم به کشور بازگشته اند و رونق بخش فعالیت های استارتاپی و دانش بنیان شده اند. در شرایطی که اخباری نامعتبر سعی در ارائه آماری نادرست از مهاجرت دانشجویان تحصلیکرده دارند، خوب است نگاهی به آمار بازگشت متخصصان و محققان به کشور نیز داشته باشیم. متخصصانی که به کشور بازگشتند و در یاری گر زیست بوم فناوری و نوآوری شدند.

بنابراین در دومین جلد از کتابی که با همت گروهی از کارشناسان رصد خانه مهاجرت ایران گردآوری شده به برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور می پردازد. برنامه ای که برای بهره مندی از دانش و تجربه محققان و متخصصان ایرانی خارج از کشور در قالب برنامه هایی مانند پسا دکتری، فرصت مطالعات، اساتید مدعو و تاسیس شرکت های فناور طراحی شده است.

همچنین در سرفصل های گوناگون کتاب درباره اهداف برنامه، پایگاه های تخصصی و همکار در حوزه های پژوهشی و همچنین فناورانه، نتایج و خروجی برنامه و بازتاب آن در رسانه های خارجی توضیحاتی ارائه شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 814

به "برنامه همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید