تفاهم نامه معدنی ایران و روسیه

به گزارش هنجس بلاگ، خبرنگاران : سازمان نظام مهندسی معدن ایران با مرکز صادرات روسیه برای توسعه همکاری در زمینه های مهندسی و معدنی تفاهم نامه همکاری در تهران امضا کردند.

تفاهم نامه معدنی ایران و روسیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، این تفاهم نامه بین تقی نبئی و پاول بوخانف(.Pavel Bukhanov) به ترتیب رییس سازمان نظام مهندسی معدن و مسوول مرکز صادرات روسیه در ایران به امضا رسید.

مرکز توسعه صادرات روسیه در واقع یک هلدینگ متشکل از سه شرکت است و برای گسترش صادرات این کشور به ایران تلاش می کند. براساس آمار موجود میزان صادرات روسیه به ایران در سال گذشته نسبت به سال ماقبل، رشد 31 درصدی داشته است.

اگزیم بانک روسیه از زیر مجموعه های مرکز صادرات این کشور محسوب می شود. شرکت های زیرمجموعه مرکز صادرات روسیه. زیر نظر وزارت صنعت و تجارت این کشور فعالیت دارند .

نبئی در این نشست گفت: براساس این تفاهم نامه زمینه ای برای توسعه همکاری بین ایران و روسیه فراهم می شود و دو کشور در بخش معدن و صنایع معدنی از ظرفیت های خوبی برخوردارند.

وی یادآور شد: سازمان نظام مهندسی معدن ایران اکنون بیش از 41 هزار نفر عضو حقیقی از رده کارشناسی به بالا دارد و با 15 گرایش تخصصی و دو هزار عضو حقوقی که اغلب شرکت های فعال بخش معدن و صنایع معدنی محسوب می شوند.

به گفته نبئی، شورای مرکزی و ستاد اصلی سازمان برای 31 استان برنامه عملیاتی را معین می سازد و سیاستگذاری لازم را به عمل می آورد.

وی گفت: اعضای سازمان از توانمندی لازم برای فعالیت اکتشافی، استخراج عمیق با بهره گیری از فناوری روز را دارند و در عین حال در زمینه فرآوری مواد معدنی برای پرهیز از خام فروشی مواد معدنی از توانمندی لازم برخوردارند.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ضمن یادآوری برخورداری روسیه در زمینه ماشین آلات معدنی، گفت: مرکز توسعه صادرات روسیه در زمینه واردات ماشین آلات بخش معدن و صنایع معدنی به ایران می تواند کمک کند.

وی افزود: آمادگی لازم وجود دارد برای اتصال مجموعه های بخش معدن وصنایع معدنی ایران به طرف های روسی تا زمینه همکاری های اینده را فراهم سازد.

الکسی کیموفمسوول توسعه همکاری معدن و فولاد روسیه نیز در این نشست گفت: امضای تفاهم نامه ایران و روسیه، زمینه گسترس همکاری ها در بخش معدن و صنایع معدنی را فراهم می سازد و پیش بینی می شود، در آینده همکاری دو کشور نقش موثری داشته باشد.

بر اساس گزارش سازمان گمرک روسیه، ایران با روسیه در سال 2018 یک میلیارد و 740 میلیون دلار مبادلات بازرگانی داشتند که یک میلیارد و 207 میلیون دلار آن را صادرات به ایران و 533 میلیون دلار را واردات از ایران شامل می شود.

این در حالی است که در سال 2017 ایران و روسیه یک میلیارد و 707 میلیون دلار مبادلات بازرگانی داشته که صادرات کالاهای روسیه به ایران یک میلیارد و 314 میلیون دلار و واردات از ایران 392.2 میلیون دلار بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1584

به "تفاهم نامه معدنی ایران و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه معدنی ایران و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید