تقابل عقل و قلیان در استقلال!

به گزارش هنجس بلاگ، حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، زخم های نهفته این باشگاه را عیان تر نموده تا به غیر از بحران نشود کلمه ای برای توصیف شرایط این روز های باشگاه پیدا کرد. استقلال که نه در لیگ و نه جام حذفی ایران دستش به جام نرسیده بود، با مربی موقتی به اسم مجید نامجو مطلق راهی لیگ قهرمانان آسیا شد تا در مهم ترین جدال باشگاهی در قاره کهن، به رقابت با حریفان گردن کلفت بپردازد.

تقابل عقل و قلیان در استقلال!

اگرچه کرونایی شدن الوحده، شانس استقلال برای صعود از گروهش را افزایش داد، ولی این تیم در مرحله حذفی با قبول شکست برابر پاختاکور از گردونه رقابت های آسیایی هم کنار رفت تا فصل بی حاصل فوتبالی را سپری نموده باشد.

البته نتیجه ندریافت فقط یکی از درد های استقلال بود؛ چون این تیم در دو، سه ماه اخیر آن قدر حاشیه داشته که کسی توقع نتیجه دریافت هم نداشت. بخش اصلی این حواشی مربوط به سفر احمد سعادتمند، مدیرعامل کنونی این باشگاه، به ایتالیاست؛ او در زمانی که استقلال مهیای بازی در نیمه نهایی و فینال جام حذفی بود و فرهاد مجیدی را به عنوان سرمربی داشت، راهی ایتالیا شد تا با استراماچونی، سرمربی کمی قبل استقلال، برای بازگشت به ایران مذاکره کند. فرهاد مجیدی که این خبر را شنید، به حالت قهر رفت و برگشتی به تیم داشت، ولی دست آخر حواشی موجود باعث شد استقلال فینال جام حذفی را هم به تراکتور ببازد. بعد از فینال، استقلال در بیانیه ای تندوتیز خبر از قطع همکاری با فرهاد مجیدی داد و نوشت که بازگشت استراماچونی را با قدرت پیگیری می نماید.

اگرچه قانون تازه تصویب شده منع ورود خارجی های جدید به لیگ ایران، دست و پای استقلال را بسته بود، ولی مسئولان این باشگاه با جدیت تمام خبر می دادند مذاکره با استراماچونی در جریان است و فقط مانده عدد و رقم نهایی. در همین حین انتشار خبری کوتاه در اینستاگرام استراماچونی همه چیز را به هم ریخت! او مسئولان باشگاه استقلال را متهم به دروغ گویی کرد و اطلاع داد اصلا پیشنهادی به دستش نرسیده است! با اعلام این خبر، هجمه ها علیه احمد سعادتمند افزایش یافت و او در منگنه نهاده شد تا واقعیت ها را بگوید. هرچند باشگاه استقلال اطلاع داد که بیخیال بازگشت استراماچونی شده و دیگر گزینه ها را مورد آنالیز قرار می دهد، ولی هواداران باشگاه استقلال از اینکه می دیدند مدیرعامل شان در پرونده بازگشت استراماچونی شفاف عمل ننموده، حسابی ناراحت بودند و عده ای از آن ها طرح استعفای مدیرعامل را مطرح کردند.

با این حال، دیگر اعضای هیئت مدیره باشگاه خبر از مظلومیت سعادتمند دادند و گفتند او بهتر است شفاف سازی کند تا هواداران در جریان داستان اصلی استراماچونی و اینکه این مربی ایتالیایی بازی درآورده است، قرار بگیرند. استقلال که از گردونه رقابت ها کنار رفت، احمد سعادتمند در گفت وگوی ویدیویی با رسانه خود باشگاه استقلال کوشش کرد بالاخره ابهامات موجود در پرونده استراماچونی را توضیح دهد به این امید که تقصیر ها را از گردن خودش باز کند.

او گفت پیشنهاد اقتصادی خوبی به استراماچونی داده اند، ولی این مربی آن قدر حریص شده که حاضر به پذیرش آن ها نشده است. اصلا نمی توانم دروغ بگویم و در ذات و شخصیت خانوادگی من نیست که دروغ بگویم. خیلی ها اصرار می نمایند که اقدامی درباره استراماچونی صورت نگرفته است؛ سعادتمند با گفتن این جملات، به توضیح کامل ماجرای مذاکره با استراماچونی پرداخت و گفت: مدیربرنامه های استراماچونی بیان کرد نظر ما پرداخت 900 هزار یورو برای بستن پرونده شکایت در فیفا و یک میلیون و 500 هزار یورو برای فصل آینده است. پس از موافقت باشگاه استقلال، وکلا روی بازگشت استراماچونی کار خواهند کرد. در واقع پیشنهاد استراماچونی به وسیله مدیربرنامه های خود، دو میلیون و 400 هزار یورو بود که توان پرداخت آن را نداریم. در مذاکرات بعدی بیان کردیم برای آمدن استراماچونی آماده ایم و مبلغ لازم برای بستن پرونده در فیفا را از 700 هزار یورو به 800 هزار یورو رساندیم. گفتیم این مبلغ در دو قسط، 400 هزار یورو طی دو روز و 400 هزار یورو در فاصله دو روز پیش از آمدن استراماچونی پرداخت می گردد. می خواستیم پرداختی برای کادر فنی جدید در فصل آینده نداشته باشیم. ما گفتیم یک میلیون و 200 هزار یورو به استراماچونی پرداخت می کنیم و اقداماتی به وسیله چند طرفدار انجام دادیم. پاستورلو (مدیربرنامه های استراماچونی) نوشت نتوانستم استراماچونی را متقاعد کنم، رقم درخواستی شما پایین تر است و باید به رقم مدنظر ما نزدیک گردد. این مکالمات ما با پاستورلو بود و بند به بند آن را داریم. پاستورلو در سرانجام مذاکرات به من نوشت مدیرعامل عزیز! موضع آندره آ استراماچونی خیلی واضح است و تا زمانی که صددرصد مسائل حل نگردد، او هیچ جایی نخواهد رفت. یکی از این مسائل، واریز مبلغ 900 هزار یورو پیش پرداخت در حساب بانکی ایتالیایی بود. مورد دوم، تأییدیه فدراسیون فوتبال بود که استراماچونی اجازه دارد برگردد و کار کند. مورد سوم هم امضای قرارداد مناسب و جدید به مبلغ یک میلیون و 350 هزار یوروی خالص بود تا این قرارداد مورد توافق وکلای ما باشد. ما مبلغ پیش پرداخت را از 700 به 800 هزار یورو رساندیم و گفتیم یک میلیون و 200 هزار یورو پرداخت خواهیم کرد، اما فراتر از این رقم در اختیار من نیست؛ چون این رقم از رأی فیفا هم عبور می کرد. استراماچونی بیان کرد هیچ پیشنهادی از استقلال نداشتم؛ درحالی که 30 صفحه مکاتبات بین طرفین موجود است. اگر لازم باشد، برگ به برگ این مکاتبات را در روابط عمومی باشگاه منتشر می کنیم.

در واقع مدیرعامل استقلال مدعی است استراماچونی حتی پیشنهاد سالانه یک میلیون و 200 هزاریورویی را هم رد نموده و رقم مدنظرش بیشتر از این حرف هاست. مدیرعامل استقلال با برگه هایی که در دست داشت، می خواست نشان دهد همه حرف هایش روی سند و مدرک است و این استراماچونی بوده که حاضر به کار کردن مجدد در باشگاه استقلال نبوده و هیچ دروغی در این میان به هواداران گفته نشده است.

کدام آدم عاقلی؟

چندین ساعت بعد از گفت وگوی تصویری احمد سعادتمند، باز هم سروکله ای آندره آ استراماچونی پیدا شد؛ او این بار در صفحه اینستاگرامش در متنی که به زبان فارسی محاوره ای نوشته شده بود (!) دوباره همه حرف های مدیرعامل استقلال را کذب دانست! او مشابه رفتار قبلی اش عنوان نمود اصلا پیشنهادی از استقلال نداشته که بخواهد آن را رد کند.

استراماچونی از رقم پیشنهاد استقلال که مدیرعامل آن مطرح نموده هم شوکه است و می گوید کدام آدم عاقلی چنین پیشنهادی را رد می نماید؛ چه کسی به من پیشنهاد 800 هزار یورو پیش پرداخت و یک میلیون و 200 هزار یورو را داده است؟ کدام انسان عاقلی این پیشنهاد را رد می نماید؟ در حالی که من با مبلغ بسیار کمتری به ایران آمدم. چطور من از این پیشنهاد خبر ندارم؟ این دروغ ها را تمام کنید. هواداران استقلال خسته شده اند. من هرگز پیشنهادی را رد نکردم؛ چون پیشنهادی از سمت آن ها نیامده است. آن ها فقط نشان دادند که می خواهند من برگردم در حالی که هیچ وقت نمی خواستند این اتفاق رخ دهد. همه چیز غیرواقعی بود مثل اعدادی که روز گذشته درباره آن صحبت شد. تمام هدف آن ها این است که فقط به مردم نشان بدهند تمام کوشششان را کردند که استراماچونی را بازگردانند، ولی در واقع هیچ اقدام محکم و جدی ای در این دو ماه رخ نداد؛ فقط حرف بود که به مردم بگویند که مثلا ما داریم عمل می کنیم. دیگر این حرف ها را تمام کنید. الان با من یا بدون من فقط برای ساختن یک تیم فوق العاده و برای قهرمانی تمرکز کنید.

استراماچونی در شرایطی حرف های سعادتمند را رد نموده که در این بین دوباره انتقاد ها به عملکرد مدیرعامل فعلی افزایش یافته و بسیاری حالا اعتقاد دارند این احمد سعادتمند است که باید امروز و فردا از استقلال برود.

جنجال قلیان کشیدن

صحبت از مذاکره با استراماچونی تنها حرف های بحث برانگیزی نبود که احمد سعادتمند را زیر سؤال برد؛ او در ادامه صحبت هایش درباره گزارش های اقتصادی و خرج هایی که برای استقلال نموده حرف زد و دست آخر، توپ ناکامی این فصل باشگاه را به زمین بازیکنان انداخت.

او از شب نشینی، تا لنگ ظهر خوابی و قلیان کشیدن بازیکنان استقلال حرف زد و گفت: از باشگاه حرفه ای بعید است بازیکنش تا ساعت چهار صبح بیدار باشد که البته این موضوع، تعداد محدودی از بازیکنان را شامل می گردد. برای باشگاه استقلال خیلی بد است که بازیکنش تا ساعت 12:30 یا یک ظهر، صبحانه نخورده باشد یا تا ساعت سه و چهار صبح، در فضای مجازی باشد. برای استقلال که نگاه 30 میلیون طرفدار به ساق پای بازیکنانش است، بد است که بازیکن با خودش قلیان ببرد!.

بحران استقلال، اما فراتر از قلیان بردن بازیکنان به قطر است؛ چون در این بین دوباره تیغ تند انتقادها، مدیرعامل را نشانه رفته که چطور در باشگاه تحت مدیریت او چنین اتفاقات عجیب و غریبی اتفاق افتاده است؛ منتقدان سعادتمند می گویند بهتر است او به جای رفتار های پوپولیستی از کارش استعفا دهد تا کسی که مدیریت واقعی بلد است، بیاید و استقلال را از این ورطه بیرون بکشد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1839

به "تقابل عقل و قلیان در استقلال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل عقل و قلیان در استقلال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید