تنها شرط توقف اقدامات جبرانی ایران برطرف کامل تحریم ها و راستی آزمایی آن است

به گزارش هنجس بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید نمود شرط توقف اقدامات جبرانی ایران در برجام برداشته شدن همه تحریم های آمریکا و راستی آزمایی آن توسط ایران است.

تنها شرط توقف اقدامات جبرانی ایران برطرف کامل تحریم ها و راستی آزمایی آن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران در گفت وگو با پرس تی وی تاکید نمود: همانطور که بارها به روشنی گفته شده است، هیچ طرح گام به گامی مطرح نیست و سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران برداشته شدن همه تحریم های آمریکاست اعم از آنهایی که ترامپ پس از خروج از برجام مجدد اعمال و یا ابتدائا برقرار کرد و همچنین تحریم هایی که تحت هر عنوان دیگری اعمال کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: بدیهی است این برطرف تحریم ها باید موثر بوده و مورد راستی آزمایی توسط ایران قرار گیرد.

خطیب زاده همچنین تاکید نمود: توقف اقدامات جبرانی ایران و بازگرداندن آنها تنها متعاقب برداشته شدن همه تحریم ها و راستی آزمایی صورت خواهد گرفت.

پیش از این، جالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است قصد داریم درباره گام های ایران که باید برای بازگشت به پایبندی خود به برجام بردارد، گفت وگو کنیم. وی گفته هیچ تحریمی را برای برداشته شدن، از پیش اعلام نمی کنیم اما یقینا می گوییم که گام های کاهش تحریمی که آمریکا باید در تبعیت از برجام بردارد هم جزو موارد گفت وگو خواهد بود. وی اضافه کرده است درباره گام های ایران که باید برای بازگشت به پایبندی خود به برجام بردارد، گفت وگو مى کنیم.

روز گذشته هم یک مقام بلندپایه آگاه به پرس تی وی گفت بر اساس دستورالعمل غیر قابل تغییر رهبری ایران، هرگونه نتیجه کمیسیون مشترک برجام که در آن ایده برطرف گام به گام تحریم ها و یا مذاکره غیر مستقیم با آمریکا مبنا باشد، قابل پذیرش نیست.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2873

به "تنها شرط توقف اقدامات جبرانی ایران برطرف کامل تحریم ها و راستی آزمایی آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها شرط توقف اقدامات جبرانی ایران برطرف کامل تحریم ها و راستی آزمایی آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید