توضیحات معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره لایحه دفاعی وکیل سوئیسی در پرونده استوکس و اروین

به گزارش هنجس بلاگ، معاون حقوقی باشگاه تراکتور توضیحاتی درباره ایرادات لایحه دفاعی وکیل سوئیسی باشگاه تراکتور در پرونده استوکس و اروین ارائه داد.

توضیحات معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره لایحه دفاعی وکیل سوئیسی در پرونده استوکس و اروین

مصطفی کاراندیش در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: در مورد صحبت های اخیر دلچات باید بگویم من در 15 سال سابقه وکالت خود هیچگاه در صدد انتقاد و ایراد به دفاعیات همکار خود نبودم، چراکه این امر را در تعارض با اخلاق حرفه ای وکالت می دانم ولی در راستای وظیفه و مسئولیتی که در برابر طرفداران پرشور باشگاه تراکتور دارم و تخریبی که ایشان نسبت به باشگاه تراکتور و وکلای ایرانی داشتند، بر خود واجب دانستم نقاط ضعف فاحش لایحه دفاعیه ایشان در پرونده های استوکس و اروین را بگویم.

وی اضافه کرد: اولا در مورد ادعای آقای دلچات مبنی بر توقف پرداخت دستمزد بازیکنان استوکس و اروین که سبب سخت شدن دفاع از حقوق باشگاه شده، باید خاطر نشان کنم، توقف پرداخت ها زمانی بوده که اشخاص مذکور تمرینات را ترک کرده و مرتکب غیبت های متعدد غیرموجهی شده بودند. لذا بر اساس ماده 82 قانون تعهدات سوئیس و رای شماره 1518 دیوان داوری ورزش که مقرر داشته زمانی که بازیکن به صورت غیرموجه تمرینات و مسابقات را ترک نماید مستحق دریافت دستمزد نیست، توقف پرداخت باشگاه مشروع و مستند به موارد فوق است.

معاون حقوقی باشگاه تراکتور ادامه داد: از طرفی اظهار وکیل سوئیسی مبنی بر پرداخت دستمزد در زمان غیبت ناموجه در لایحه دفاعیه ارسالی سبب شد باشگاه از این حق دفاع خود محروم گردد. ادعای آقای دلچات مبنی بر ارائه توصیه های حقوقی که سبب پس انداز میلیون ها یورو برای باشگاه تراکتور بوده کذب محض است. چراکه این ادعا زمانی صحت دارد که اسناد و مدارک ابرازی و شواهد و قرائن حکایت از احتمال بالای شکست در پرونده باشد، در حالیکه در پرونده استوکس و اروین اوضاع و احوال کاملا خلاف این شرایط را نشان می داد.

کاراندیش گفت: مطابق ماده 17 مقررات انتقال فیفا، فاکتورهای زیادی برای مشخص میزان غرامت مشخص شده است. برای مثال در پرونده کنستانت که آقای دلچات وکیل این بازیکن بوده، ایشان مطالبه یک میلیون و چهارصد هزار یورو کرده که قضات فیفا تنها 700 هزار یورو آن را پذیرفته اند. آیا این تفاوت در میزان خواسته و محکوم به نشان بر ضعف آقای دلچات و قوت آقای اکلاپ (وکیل سابق تراکتور) بوده است؟

وی ادامه داد: ما از مباحثه علمی استقبال می کنیم و حاضریم به وسیله تلویزیون یا لایو اینستاگرام یا هر طریق مقتضی دیگر در حضور طرفداران باشگاه و با قضاوت آنان، با دلچات گفت وگو داشته باشیم، اما امیدوارم این مباحثه علمی سبب افزایش دانش بنده نیز گردد، چراکه در گفت و گوهای پیشین، ایشان از دانش و تخصص مجموعه ما بهره مند شده و در لایحه ایشان نیز استناد به مواد قانون تعهدات سوئیس در نتیجه همان مذاکرات پیشین است.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 756

به "توضیحات معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره لایحه دفاعی وکیل سوئیسی در پرونده استوکس و اروین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات معاون حقوقی باشگاه تراکتور درباره لایحه دفاعی وکیل سوئیسی در پرونده استوکس و اروین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید