شرح فدراسیون بسکتبال در خصوص پرونده انضباطی دو ملی پوش خاطی

به گزارش هنجس بلاگ، به گزارش خبرنگاران، فصل تازه مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور در حالی از روز گذشته شروع شد که حضور محمد جمشیدی در ترکیب تیم شهرداری گرگان با ابهامات و نقدها زیادی همراه شد.

شرح فدراسیون بسکتبال در خصوص پرونده انضباطی دو ملی پوش خاطی

حضور محمد جشمیدی در زمین و بازی برای تیم شهرداری گرگان از این جهت با حساسیت زا شد که این بازیکن با محرومیت از حضور در لیگ برتر روبرو بود و تا روز گذشته نه قراردادش در فدراسیون ثبت شده بود و نه کارت بازی در اختیار داشت.

علت محرومیت محمد جمشیدی پرونده این بازیکن و رای صادر شده برای او بود، موضوعی که ارسلان کاظمی دیگر ملی پوش بسکتبال هم درگیر آن است. این دو بازیکن به علت تخلفاتی که در نقل و انتقال داشتند با جرایمی نقدی از سوی کمیته انضباطی روبرو شدند که برای جمشیدی و کاظمی به ترتیب 200 و 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. علاوه بر این و طبق نظر کارشناس خبره ورزشی هر یک موظف به پرداخت خسارت به باشگاه های متضرر در بحث قرارداد شان یعنی شیمیدر و مهرام هم بودند. این مبلغ روز گذشته برای محمد جمشیدی و ارسلان کاظمی به یک میزان و 150 میلیون تومان معین شد.

از طرفی منصور اردستانی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون بسکتبال اینگونه اعلام نموده بود که جمشیدی و کاظمی تا زمان اجرای آرای انضباطی از حضور در لیگ برتر محروم هستند. این موضوع در تبادل نظری روز گذشته وی با خبرنگاران مورد تاکید نهاده شد اما به فاصله چند ساعت محمد جمشیدی در استادیوم آزادی برای گرگانی ها به میدان رفت.

این مقام مسئول در تبادل نظر با خبرنگاران در این زمینه شرح داد و گفت: جمشیدی طبق رای کمیته انضباطی با حکم شخصی مبنی بر عذرخواهی رسمی از باشگاه شیمیدر و پرداخت 200 میلیون تومان جریمه محکوم شد. ضمن اینکه طبق نظر روز گذشته کارشناس خبره هم موظف به پرداخت 150 میلیون به تیم شیمیدر شد.

وی توضیح داد: تا قبل از ملاقات تیم های شهرداری گرگان و نظم آوران سیرجان 150 میلیون تومان وی به شیمیدر پرداخت شد و بابت جریمه 200 میلیونی هم یک فقره چک در اختیار فدراسیون نهاده شد. ضمن اینکه عذرخواهی رسمی از باشگاه شیمیدر هم انجام شد. به همین علت کارت بازی برای او صادر شد.

اردستانی اما در خصوص ارسلان کاظمی و شرایط وی برای ملاقات امروز ذوب آهن برابر خانه بسکتبال خوزستان اظهار بی اطلاعی کرد و گفت که کمیته مسابقات در جریان شرایط کاظمی و کارت بازی او است.

این موضوع یعنی شرایط ارسلان کاظمی برای حضور در لیگ برتر به وسیله خبرنگاران از فرهاد زحمتکش رئیس کمیته مسابقات مورد پیگیری نهاده شد. وی در پاسخ به این مسئله گفت: لزوم صدور کارت بازی پیگیری آرای انضباطی و اجرای آنهاست. کاظمی هنوز در این زمینه اقدامی ننموده است و اصلا حضوری در فدراسیون نداشته است. تا به این ساعت هم کارت بازی هم صادر نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 3523

به "شرح فدراسیون بسکتبال در خصوص پرونده انضباطی دو ملی پوش خاطی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح فدراسیون بسکتبال در خصوص پرونده انضباطی دو ملی پوش خاطی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید