جذاب ترین فیلم هایی که درباره ویروس های مرگ بار ساخته شده است

به گزارش هنجس بلاگ، این روزها آتش ویروس کرونا دنیا را می سوزاند. ویروسی که نخستین بار در چین شیوع پیدا کرد و آهسته آهسته پیروز شد بسیاری از کشورهای دنیا را درگیر خود کند. مسابقات ورزشی را به تعویق بیاندازد و حتی تاریخ اکران فیلم های سینمایی را تغییر دهد. در چنین شرایطی، بسیاری از دولت ها از مردم خود می خواهند در خانه ها بمانند و از حضور در مجامع عمومی پرهیز کنند. اتفاقی که ظاهر بسیاری از شهرهای دنیا را آخرالزمانی کرده است.

جذاب ترین فیلم هایی که درباره ویروس های مرگ بار ساخته شده است

حالا که فضای آخرالزمانی درون فیلم های سینمایی و کتاب های علمی تخیلی را درک می کنیم، شاید بهتر باشد با زاویه جدیدی به تماشای فیلم هایی بشینیم که ویروس های کشنده را واکاوی می کنند. از قلم نیاندازید فیلم هایی که جهانهای آخرالزمانی شان را با کمک ویروس های کشنده توصیف می کنند، نه تنها با بیشتر عناوین مشابه تفاوت بزرگی دارند بلکه تماشاگران بیشتری را به خود جذب می کنند.

شاید تصور کنید پس از تماشای چند فیلم آخرالزمانی، داستان بقیه آن ها برایتان قابل پیش بینی است. اگر واقعا چنین باوری دارید، بهتر است به فیلم های این لیست نگاهی داشته باشید.

(شبانه می آید) It Comes at Night

نمره منتقدان: 87 از 100

یکی از فیلم های حس محور آخرالزمانی که عجله ای برای روایت داستانش ندارد. شبانه می آید یکی از آن عناوین نادری است که نه تنها منتقدان را در برابر تماشاگران قرار می دهد بلکه تماشاگران را هم به دو گروه کاملا متفاوت تقسیم می کند. گروه نخست، آن هایی هستند که تقریبا هیچ ارتباطی با فیلم برقرار نکرده اند و انتقاد شدیدی به خسته کننده بودن آن دارند. اما گروه دوم از هواداران جدی فیلم هستند و آن را یکی از بهترین فیلم های ترسناکِ آخرالزمانی چند سال اخیر می دانند.

دو خانواده در شرایطی آخرالزمانی زندگی می کنند. جهان به انتها خود نزدیک شده و هیچ چیز ثبات لازم را ندارد. آن ها درون یک خانه پنهان شده اند تا از این روزگار وحشتناک در امان باشند اما مشکل اصلی درون خانه است. به نظر نمی رسد راه فراری وجود داشته باشد.

(عوارض جانبی) Side Effects

نمره منتقدان: 83 از 100

در عوارض جانبی بیشتر از آن که با تاثیر ویروس ها بر روی انسان ها روبرو شویم، با این حقیقت روبرو هستیم که چگونه راه های درمانی که توسط انسان ها ساخته می شد، زندگی آن ها را دچار تغییرات جبران ناپذیر می کند. به عبارت دیگر، این فیلم تلاش می کند تا نشان دهد چگونه داروها به بیماری های خطرناک تبدیل می شوند. بنابراین با فیلمی پیچیده اما هیجان انگیز روبرو هستیم.

زنی به نام امیلی تیلور به توصیه روانپزشکی که او را درمان می کند، مصرف داروهای ویژه ای را آغاز می کند. این داروها عوارض ناشناخته ای دارند. اما وقتی عوارض این داروها به سراغ امیلی می آیند، دچار تغییرات گسترده ای می گردد. او متوجه می گردد اختیارش را از دست داده است. این داروها مانند ویروس بدن او را به کنترل خودشان درآورده اند. اما اوضاع زمانی وخیم می گردد که یک شبی امیلی در خواب، انسانی را به قتل می رساند.

(شیوع) Outbreak

نمره منتقدان: 58 از 100

مجموعه فیلم های سیاره میمون ها از سال ها پیش در سینما حضور دارند. این فیلم ها به روایت داستان ظهور تمدنی از میمون های پیشرفته بر روی کره زمین می پردازند که شاید باورنکردنی نباشد. اما شیوع با بهره گیری از میمون ها، یادآور ویروسی می گردد که این روزها با کمک خفاش ها زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند. بنابراین آن چه در این فیلم رخ می دهد، واقعی تر به نظر می رسد.

نوع تازه ای از ویروس ها از حیوانات به انسان ها منتقل شده است. این ویروس از میمون ها به انسان ها منتقل می گردد و بسیار مرگ بار است. با ورود این بیماری به ایالات متحده و فراگیرشدن آن، دانشمندان در تلاش هستند تا ریشه این بیماری مرگ بار را پیدا کنند. آن ها هر تلاشی را به کار می گیرند تا ویروس را کنترل کنند.

(تهاجم) The Invasion

نمره منتقدان: 45 از 100

معمولا ویروس های ناشناخته که به شکلی ناگهانی زندگی انسان را ویران می کنند، بیشتر بر روی شرایط فیزیکی و سلامت جسمانی انسان ها تاثیرگذار هستند. اما تهاجم روایت دیگری از این ویروس های خطرناک دارد. این فیلم تلاش می کند تا نشان دهد شاید بشریت باید منتظر ویروس های روانی هم باشد. آلودگی هایی که سیستم شناختی و روانی انسان را تحت تاثیر قرار می دهند. روایتی که به باور منتقدان، می توانست بهتر باشد.

فضاپیمایی بر روی زمین سقوط می کند و ویروس بسیار مرگ باری را در سراسر آمریکا پخش می کند. تاکر کافمن، رییس مرکز کنترل بیماری ها، از نخستین افرادی است که این ویروس بر آن ها تاثیر می گذارد. پس از او، همسرش هم دچار این بیماری می گردد. آن ها احساس می کنند تاثیرات این بیماری به مسائل روانی محدود می گردد. پس از مراجعه به یک روانپزشک، این فرضیه رنگ و بوی واقعیت می گیرد. اما راه واقعی درمان این ویروس روانی چیست؟

(شیوع) Contagion

نمره منتقدان: 86 از 100

احتمالا از شباهت های باورنکردنی ویروس سارس و ویروس کرونا اطلاع دارید. فیلم شیوع با الهام از حوادثی که پیرامون همه گیری ویروس سارس ایجاد شد، ساخته شده است. فیلمی که این روزها بخش های بسکمک از آن را در شبکه های اجتماعی هم می بینیم. باتوجه به این که فیلم براساس شواهد موجود از بیماری سارس ساخته شده، شباهت آن با روش های درمانی بیماری کرونا هم چندان عجیب نیست. اما نکته باعث جنجالی شدن فیلم است، انتقال ویروس از شرق آسیا به سایر نقاط جهان بود.

زنی به نام بت ایموف پس از انتها سفری کاری اش از هنگ کنگ به شیکاگو بازمی گردد. او هنوز نمی داند که بیماری بسیار وحشتناکی را به سرزمینش منتقل کرده است. یک روز بعد، همسر جدید او متوجه می گردد که بت اصلا شرایط مطلوبی ندارد. او تصمیم می گیرد بت را به بیمارستان منتقل کند. پس از آن که بت جان خودش را از دست می دهد، همسرش به خانه بازمی گردد و متوجه می گردد پسر همسر تازه درگذشته اش هم مرده است. او پی می برد که ناقل ویروس بسیار مرگباری است.

(کوری) Blindness

نمره منتقدان: 45 از 100

بله کاملا درست حدس زدید. این فیلم براساس رمان مشهور ژوزه ساراماگو نوشته است. بنابراین رمان کوری منبع اصلی اقتباس این فیلم بوده و نامش را هم از آن قرض می گیرد. رمان ساراماگو از یک چهارراه آغاز می گردد. جایی که راننده یک اتومبیل به شکلی کاملا ناگهانی نابینا می گردد. او به چشم پزشک مراجعه می کند. اما پزشک هیچ نشانه ای از کوری در او نمی بیند. پس از چند ساعت، بیشتر بیماران چشم پزشک هم نابینا می شوند. نوبت به پزشک هم می رسد.

فیلم کوری برای تماشاگرانش جذاب و باورنکردنی بوده اما منتقدان چندان آن را دوست نداشته اند. داستان فیلم هم شرایط کاملا مشابهی با کتاب دارد. ابتدا راننده ای بینایی خود را از دست می دهد و پس از آن نوبت به چشم پزشک و بیماران او است که نابینا شوند. در ادامه، شرایط از کنترل خارج می گردد. در کوری می توانید تبدیل شدن نابینایی به یک ویروس را تماشا کنید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2226

به "جذاب ترین فیلم هایی که درباره ویروس های مرگ بار ساخته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذاب ترین فیلم هایی که درباره ویروس های مرگ بار ساخته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید