خبرنگاران آمریکا توزیع واکسن مدرنا را شروع کرد

به گزارش هنجس بلاگ، تهران- خبرنگاران- مقر عملیات رپ اسپید (Operation Warp Speed) مسئول توزیع کننده واکسن کرونا روز شنبه اعلام نمود که توزیع واکسن مدرنا در آمریکا شروع شده است.

خبرنگاران آمریکا توزیع واکسن مدرنا را شروع کرد

به گزارش خبرنگاران از شبکه یو اس تودی، ژنرال گوستاو پرنا مدیر ارشد عملیات رپ اسپید خاطرنشان کرد که توزیع واکسن تازه تأیید شده مدرنا از روز شنبه (به وقت محلی) شروع شده و روز دوشنبه به ایالت ها می رسد.

دولت ایالات متحده در کوشش است تا رسیدن هفته اول ژانویه، 20 میلیون دوز واکسن را به ایالت ها تحویل دهد.

توزیع واکسن مدرنا در آمریکا در حالی انجام می گردد که سازمان غذا و داروی آمریکا در حال آنالیز پنج واکنش آلرژیک است که پس از تزریق واکسن ضد کرونای شرکت های فایزر و بایون تک در ایالات متحده مشاهده شده است.

پیتر مارکس مدیر مرکز ارزیابی و تحقیقات زیست شناسی سازمان غذا و داروی آمریکا گفت: واکنش های آلرژیک به این واکسن در بیش از یک ایالت از جمله آلاسکا گزارش شده است.

وی تاکید نمود که یک ماده شیمیایی به نام پلی اتیلن گلیکول، ترکیبی در واکسن فایزر و واکسن مدرنا است که ممکن است عنصر مسبب این واکنش ها باشد.

مارکس گفت که واکنش های آلرژیک به این ماده ممکن است شایع تر از آنچه قبلا به آن پی برده شده بود، باشد.

موارد آلرژیک گزارش شده در آلاسکا شبیه دو موردی است که هفته گذشته در انگلیس درمورد آن گزارش شد.

انگلیس اعلام نموده که هر فردی که از پیشینه واکنش های آلرژیک شدید به دارو یا غذا برخوردار است، نباید واکسن کرونا شرکت های فایزر - بایون تک را دریافت کند.

با این حال، سازمان غذا و داروی آمریکا توضیح داد که بیشتر آمریکایی هایی که آلرژی دارند، برای دریافت این واکسن باید ایمن باشند.

این سازمان خاطرنشان کرد که فقط افرادی که قبلا واکنش های شدید آلرژیک به واکسن یا مواد مورد استفاده در این واکسن خاص را دارند، باید از تزریق آن خودداری نمایند.

سازمان غذا و داروی آمریکا روز آدینه خاطرنشان کرد که واکسن مدرنا نباید به افرادی با سابقه شناخته شده واکنش های شدید آلرژیک به هر یک از اجزای واکسن، تزریق گردد.

سازمان غذا و داروی آمریکا، واکسن ضد کرونای تولیدی شرکت مدرنا را برای مصارف اضطراری تایید نموده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2308

به "خبرنگاران آمریکا توزیع واکسن مدرنا را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا توزیع واکسن مدرنا را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید