خبرنگاران انفجار در پایگاه های ائتلاف سعودی در شهر مأرب یمن

به گزارش هنجس بلاگ، تهران - خبرنگاران- شبکه خبری المیادین لبنان جمعه شب گزارش داد، پس از حمله به منطقه سوم نظامی وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی در شهر مأرب در شرق یمن، صدای چندین انفجار مهیب به گوش رسیده است.

خبرنگاران انفجار در پایگاه های ائتلاف سعودی در شهر مأرب یمن

به گزارش خبرنگاران، این شبکه جزییات بیشتری در این باره به ویژه در مورد شمار کشته و زخمی های احتمالی این انفجارها را منتشر نکرده است.

سرلشکرخلبان عبدالله حسن الجفری کارشناس مسائل نظامی و راهبردی یمنی نیز در این باره گفت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با روحیه عالی درحال پیشروی هستند و پیروزی هایی که در آخرین روزهای ششمین سالگرد جنگ شاهد آن هستیم بهترین دلیل در این باره است.

وی گفت که سراسر استان مأرب در کنترل ارتش و کمیته های مردمی است و تنها شهر مأرب در اشغال مزدوران ائتلاف سعودی و گروه های تروریستی قرار گرفته است که تا آزادسازی آن چیزی باقی نمانده است.

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی کوفل در منطقه صرواح در مارب آغاز شد.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه پیشروی در استان مأرب در شمال شرقی این کشور، پیروز شدند، بر منطقه الطَّلّعَة الحمراء در غرب این استان نفت خیز مسلط شوند.

نیروهای ارتش یمن و جنبش انصارالله شنبه هفته جاری پس از درگیری شدید با شبه نظامیان دولت مستعفی یمن و فراری به ریاست عبدربه منصور هادی پیروز شدند کنترل منطقه الطَّلّعَة الحمراء و پایگاه های اطراف آن در غرب استان نفت خیز مأرب را تحت کنترل خود درآورند.

رسانه ها گزارش دادند که شبه نظامیان هادی و ائتلاف سعودی تلاش کردند تا از اردوگاه های آوارگان یمنی در مأرب (شمال شرقی یمن) به عنوان سپر انسانی برای جلوگیری از پیشروی نیروهای یمنی استفاده کنند.

این پیشروی های ارتش یمن در استان مارب در حالی ادامه دارد که گروه تروریستی داعش اخیرا با انتشار بیانیه ای گفت که در جنگ مارب در کنار ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی کوفل در منطقه صراوح در مارب آغاز شد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2698

به "خبرنگاران انفجار در پایگاه های ائتلاف سعودی در شهر مأرب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انفجار در پایگاه های ائتلاف سعودی در شهر مأرب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید