خبرنگاران برخی پروژه های بجنورد، نظارت نظام مهندسی ساختمان را ندارد

به گزارش هنجس بلاگ، بجنورد- خبرنگاران- رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: پروژه های بزرگ در مرکز استان از جمله هماگ، طلای سفید، بانک ملت و یا بافت فرسوده تا به امروز مورد نظارت مهندسان این سازمان قرار نگرفته است.

خبرنگاران برخی پروژه های بجنورد، نظارت نظام مهندسی ساختمان را ندارد

مهندس علی اکبر رمضانی روز یکشنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: بر اساس قانون، مهندسان دارای صلاحیت باید بر اجرای پروژه های بخش خصوصی نظارت داشته باشند و شرایط رعایت مقررات ملی ساختمان باید در این پروژه ها معین و شفاف باشد اما نظام اداری و مسائل فنی در پروژه های مزبور، برای ما با ابهام روبه رو است.

وی گفت: بر اساس قانون باید نظارت های مهندسان وجود داشته باشد اما تا به امروز از آن تخطی شده است؛ خراسان شمالی استان لرزه خیز است و شرایط به گونه ای است که انجام آزمایش های فنی ضروری است.

وی گفت: تا به امروز چند بار با استانداری و شهرداری مرکز استان در این زمینه مکاتبه شده است اما سازندگان این پروژه ها تا به امروز مراجعه ای به نظام مهندسی ساختمان نداشته اند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی گفت: مراجع صدور پروانه های ساختمانی باید مجریان ساخت و ساز در بخش خصوصی را مجاب کنند که ساخت و سازها با نظارت مهندسان انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی هم پیش از این از نبود نظارت نظام مهندسی ساختمان بر ساخت پروژه های هماگ و طلای سفید انتقاد کرده بود.

غلامرضا هوایی گفت: پروژه هماگ و طلای سفید پرونده نظارت ناظران نظام مهندسی ساختمان را ندارد در جلسه ای با شهرداری و مدیر پروژه موضوع را بررسی می کنیم و اگر دلیل منطقی نیابیم باید این 2 پروژه متوقف شود.

وی اضافه کرد: هر جا پروانه ساختمانی صادر می شود باید اسم مهندس ساختمان نیز در آن باشد، وجود نظارت نظام مهندسی ساختمان به نفع مردم است و اگر ساختمانی چنین نظارتی نداشته باشد مورد تایید نخواهد بود.

مجتمع گردشگری، تجاری، اقامتی و پزشکی هماگ در بجنورد به وسیله سرمایه گذار هرمزگانی در حال اجرا است و برای آن چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود.

عملیات اجرایی ساخت مجتمع هماگ در گستره 125 هزار مترمربع در دست اجرا است.

این طرح در سه مرحله ساخت واحدهای گردشگری، هتل و دی کلینیک اجرایی می شود.

پروژه طلای سفید در بجنورد هم حدود 100 هزار متر مربع مساحت دارد.

سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی، بیش از چهار هزار نفر عضو دارد.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1986

به "خبرنگاران برخی پروژه های بجنورد، نظارت نظام مهندسی ساختمان را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برخی پروژه های بجنورد، نظارت نظام مهندسی ساختمان را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید