خبرنگاران تخفیف 75درصدی برای گازسوز کردن مسافربرهای اینترنتی سمنان

به گزارش هنجس بلاگ، سمنان- خبرنگاران- مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی استان سمنان گفت: مالکان خودروهای مسافربر شخصی از جمله تاکسی های اینترنتی و مسافربرهای بین شهری و روستایی استان با ثبت نام در سامانه www.gcr.niopdc.ir درخواست خود را برای گازسوزکردن خودرو با 75 درصد تخفیف ثبت کنند.

خبرنگاران تخفیف 75درصدی برای گازسوز کردن مسافربرهای اینترنتی سمنان

علی اکبر عرب عامری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، ابراز داشت: مالکان خودروهای مسافربر شخصی از جمله تاکسی های اینترنتی و مسافربرهای بین شهری و روستایی با ثبت پلاک انتظامی در سامانه گفته شده می توانند به صورت برخط استعلام بگیرند که مشمول طرح گازسوز کردن همراه با تخفیف هستند یا خیر؟

وی ادامه داد: فهرست اسامی مالکان خودروهایی که در تاکسی های اینترنتی فعالیت دارند از سوی وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده است و در استعلام با وارد کردن پلاک انتظامی مشمولیت خودرو در طرح گازسوز کردن با تخفیف معین و اعلام می شود.

وی بیان نمود: 75 درصد هزینه گاز سوز کردن مسافربرهای شخصی از جمله تاکسی های اینترنتی و مسافربرهای بین شهری و روستایی از سوی وزارت نفت و شرکت پخش فرآورده های نفتی پرداخت می شود.

عرب عامری شرح داد: 25 درصد معادل 20 میلیون ریال از هزینه گازسوز کردن تاکسی های اینترنتی و مسافربرهای شخصی را باید مالکان خورو پرداخت کند.

وی اضافه نمود: پیش از آغاز طرح گازسوز کردن خودروهای مسافربر شخصی و تاکسی های اینترنتی، این طرح مشمول ناوگان عمومی تک سوز شامل تاکسی ها، ون و وانت بارها بود.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی استان سمنان یادآور شد: نزدیک به 2هزار و 700 خودرو عمومی در سراسر استان در قالب طرح گازسوز کردن خودروهای عمومی به صورت رایگان دوگانه سوز شد.

به گزارش خبرنگاران، طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی شامل ون، تاکسی و وانت بارها از سال گذشته آغاز شده است. در ادامه این طرح نیز قرار است خودروهای مسافربر شخصی با استفاده از یارانه دولتی دوگانه سوز شوند و فقط 25 درصد از هزینه تبدیل خودروها از سوی مالکان پرداخت می شود.

اعتبار مورد نیاز برای این کار از محل صرفه جویی در مصرف سوخت مایع تامین خواهد شد که علاوه بر کمک به اقتصاد ملی، کاهش آلودگی زیست محیطی و همچنین افزایش فرصت صادرات را فراهم می کند.

شیرگاه نیوز: شیرگاه نیوز | آخرین اخبار و رویدادهای روز دنیا

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2761

به "خبرنگاران تخفیف 75درصدی برای گازسوز کردن مسافربرهای اینترنتی سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تخفیف 75درصدی برای گازسوز کردن مسافربرهای اینترنتی سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید