خبرنگاران زرین دست: مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است

به گزارش هنجس بلاگ، تهران- خبرنگاران- مدیر فیلمبرداری پیشکسوت سینما گفت: کسانی که می خواهند در حوزه فیلمبرداری در نوک قله قرار گیرند باید هر روز خود را با آنچه در تحقیق بوجود می آید، تطبیق دهند و این امر بدون پژوهش میسر نمی گردد.

خبرنگاران زرین دست: مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است

علیرضا زرین دست درباره اهمیت پژوهش در حوزه فیلمبرداری سینما با تاکید بر اینکه سینما ریشه اساسی در پژوهش دارد، گفت: پژوهش از متن و موضوعی که نوشته می گردد و قرار است تبدیل به فیلم سینمایی گردد، سرچشمه می گیرد.

وی ادامه داد: اولین عنصر مهم در بوجود آمدن یک فیلمنامه با ارزش و خوب، پژوهش است بنابراین باید مساله پژوهش ساماندهی گردد یعنی برعکس اینکه دستمزد بازیگران زیاد و گران است، این هزینه بیشتر باید صرف پژوهش و فیلمنامه نویس ها نیز گردد تا بتوانند از پژوهش ها بهره خوبی ببرند.

این مدیر فیلمبرداری با بیان اینکه منابع مختلفی وجود دارد که احتیاج به پژوهش دارد، اضافه نمود: انجام پژوهش در بسیاری از موارد همراه با هزینه است و این هزینه باید از جایی تامین گردد. به عنوان مثال، پژوهش درباره ساخت فیلم هایی با موضوع دفاع مقدس و راه اندازی مترو در ایران.

زرین دست با بیان اینکه انجام پژوهش احتیاج به تحقیق دارد که هزینه بر هم هستند، گفت: اگر ساماندهی وجود داشته باشد که بتواند پژوهشگران را حمایت اقتصادی کند و یا حاصل پژوهش آنها را با قیمت مناسب خریداری کند در این صورت فیلمنامه های خوب هم نوشته می گردد. متاسفانه درحال حاضر بسیاری از فیلمنامه ها به نوعی با نگاه به فیلم های غربی یا اقباس از آنها نوشته می گردد و دلیل اصلی این است که نویسنده فیلمنامه ها تحقیقات اساسی انجام نمی دهند و مطالعله مناسبی ندارند که در این شرایط حاصل آن، فیلمنامه های ساده می گردد.

وی با بیان اینکه مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است، اظهار داشت: درست است که امروز کار فیلمبرداری به واسطه فناوری دیجیتال آسان شده است اما باز هم وقتی می خواهیم کار خلاقانه و هنرمندانه انجام دهیم بدون تحقیق و پژوهش امکان ندارد زیرا باید دانش آن را داشته باشیم که چگونه از امکانات دیجیتال استفاده کنیم و تصویر مطلوبی بوجود آید که همه ما برای رسیدن به این نقطه مطلوب احتیاج به پژوهش داریم.

اختتامیه چهارمین دوره پژوهش سال سینمای ایران فروردین ماه 1400 برگزار می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2393

به "خبرنگاران زرین دست: مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زرین دست: مهمترین عنصر در فیلمبرداری پژوهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید