خبرنگاران مشاغل پرخطر شهرستان های قرمز باید موقتا تعطیل گردد

به گزارش هنجس بلاگ، نوشهر - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران با ابراز نگرانی از فرایند رو به افزایش تعداد شهرهای دارای شرایط قرمز کرونایی در استان ، گفت : ضروری است مشاغل پرخطر در شهرستان های دارای شرایط قرمز به صورت موقت تعطیل گردد.

خبرنگاران مشاغل پرخطر شهرستان های قرمز باید موقتا تعطیل گردد

دکتر سید عباس موسوی روز پنجشنبه پس از نشست مشترک فرمانداران و روسای شبکه بهداشت شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در نوشهر در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد : در حال حاضر شرایط کرونا در کل استان قرمز نیست ولی با توجه به فرایند افزایش تعداد شهرستان های قرمز ، در صورت عدم مراقبت و افزایش تعداد بستری ها ، استان با مشکل روبرو می گردد.

وی گفت : در صورتی که پروتکل های بهداشتی رعایت نگردد و محدودیت های موقت به اجرا گذاشته نگردد ، شرایط در شهرستان های نارنجی نیز به قرمز تبدیل خواهد شد و در نهایت شرایط کل استان را قرمز خواهد نمود.

دانشگاه علوم پزشکی مازندرن پیش از این شرایط کرونا در هفت شهرستان بهشهر، بابل ، آمل ، رامسر ، نوشهر ، محمودآباد و سوادکوه را قرمز گفت. همچنین شرایط دستکم پنج شهرستان استان هم در حال حاضر نارنجی است. مازندران 22 شهرستان دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : نزدیکی شهرستان های استان به یکدیگر سبب می گردد تا ویروس کرونا با سرعت بیشتری در این استان شیوع یابد و هرگونه کم توجهی در شهرهای قرمز و نارنجی سبب می گردد تا شهرهای سفید هم دچار مشکل شوند.

وی اضافه کرد : کرونا تغییر ماهیت نداده و بر خلاف تصور و برداشت غلط موجود ، ضعیف نشده و همچنان کشنده است در نتیجه مهم ترین توصیه ما به مردم استفاده از ماسک ، رعایت فاصله فیزیکی و عدم حضور در تجمعات و رعایت بهداشت دست است.

موسوی گفت : در حال حاضر شرایط بیمارستان ها مازندران نگران کننده نیست ولی با توجه به سرعت بالای انتشار این بیماری ، باید رعایت کامل مراقبت های بهداشتی جدی گرفته گردد تا تعداد مبتلایان به کرونا از حد امکانات و تحمل استان عبور نکند.

بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران تا ظهر دیروز چهارشنبه مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه به 563 نفر رسید که نسبت به هفته قبل افزایش بیش از صد در صدی دارد. همچنین بیش از 150 بیمار کرونایی هم در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار این که شرایط کرونا در استان بیش از 2 ماه تثبیت شده بود ، گفت : ولی از هفته پیش آمار ابتلا در بعضی از شهرستان های فرایند افزایش گرفت و با توجه به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله فیزیکی توسط شهفرایندان چندان هم دور از انتظار نبود .

وی اضافه کرد : با مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا در ماه های نخست شیوع این بیماری مردم خوب همراهی کردند و در رعایت پروتکل های بهداشتی جدی بودند و به همین دلیل هم مازندران توانست به یکی از بهترین استان های کشور در زمینه کنترل شیوع این بیماری تبدیل گردد و امروز نیز باید این فرایند با جدیت دنبال گردد.

موسوی گفت : یکی از محدودیت هایی که باید به صورت جدی اجرا گردد ، تعطیلی موقت مشاغل پرخطر بویژه در شهرهای دارای شرایط قرمز و نزدیکی این شهرها است.

وی اضافه کرد : متاسفانه علی رغم تعهدی که مشاغل پرخطر در ابتدا بازگشایی داده بودند ، تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت نکردند و از همین روز امروز ما شاهد فرایند افزایش ابتلا به بیماری در مازندران هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر ضرورت حمایت و همراهی مردم در این مرحله از شیوع کرونا تاکید نمود و گفت : در مرحله اول همراهی مردم و اصناف و مشاغل خیلی خوب بود و حتی شاهد تعطیلی داوطلبانه اصناف در آن مقطع زمانی بودیم و امروز نیز باید فرایند شیوع این بیماری را با همراهی همه جانبه شهفرایندان متوقف کنیم تا به لحاظ مالی آسیب کمتری به اصناف و مردم وارد گردد.

وی اضافه کرد : در ستاد استانی ، هفته پیش مصوب شد که تمامی آزمون های تئوری به جز دروس تخصصی باید به صورت برخط برگزار گردد و در صورت تخطی با آنها برخورد خواهد شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1297

به "خبرنگاران مشاغل پرخطر شهرستان های قرمز باید موقتا تعطیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشاغل پرخطر شهرستان های قرمز باید موقتا تعطیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید