دریا همچنان مواج است

به گزارش هنجس بلاگ، هواشناسی بوشهر اظهار داشت: وزش باد شمال غربی در سواحل شمالی و مرکزی استان ادامه دارد و دریا امروز در این مناطق تا حدودی مواج است.

دریا همچنان مواج است

به گزارش از ، کارشناس اداره کل هواشناسی بوشهر گفت: آنالیز نقشه های پیش یابی جوی و دریایی نشان می دهد که امروز و فردا نیز وزش باد شمال غربی در سواحل شمالی و مرکزی استان ادامه خواهد داشت و دریا امروز در این مناطق تا حدودی مواج پیش بینی می گردد.

هادی سالاری اضافه کرد: از ظهر فردا تا اواسط هفته پیش رو دریا به نسبت آرام خواهد بود.

او با اشاره به وضع جوی و دریایی استان بوشهر تا پیش از ظهر فردا، آسمان را صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی پیش بینی کرد که در شمال خلیج فارس در ساعاتی از امروز وزش باد و گاهی گردو خاک و فردا در بعضی نقاط مه صبحگاهی رخ می دهد.

این کارشناس هواشناسی بیان نمود: جهت وزش باد در سواحل شمالی و مرکزی استان، شمال غربی تا غربی با سرعت 10 تا 36 و امروز گاهی تا 46 کیلومتر در ساعت خواهد بود که فردا به 10 تا 34 کیلومتر در ساعت می رسد اما در سواحل جنوبی جهت وزش باد متغیر با سرعت 8 تا 32 کیلومتر در ساعت پیش بینی می گردد.

سالاری بیان کرد: ارتفاع موج امروز در سواحل شمالی و مرکزی استان 60 تا 120، و در فاصله دور از ساحل تا 150 سانتیمتر خواهد بود اما در سواحل جنوبی 30 تا 90 سانتیمتر. پیش بینی می گردد فردا ارتفاع موج در همه مناطق 30 تا 90 گاهی 120 سانتیمتر باشد.

او گفت: در شبانه روز گذشته، برازجان و دیلم با 46 درجه سانتیگراد گرم ترین شهرهای استان بوده اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان نمود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت 01:40 بامداد، جزر اول دریا ساعت 05:53 دقیقه بامداد، مد دوم دریا 11:54 و جزر دوم دریا ساعت 19:37 است.

ک

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 1234

به "دریا همچنان مواج است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریا همچنان مواج است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید