در فلوریدای امریکا شاتل های خودران نمونه های کرونا را جمع می کنند

به گزارش هنجس بلاگ، کلینیک مشهور مایو در فلوریدای امریکا برای جمع آوری و حمل و نقل نمونه های آزمایش کروناویروس از شاتل های خودران استفاده می کند.

در فلوریدای امریکا شاتل های خودران نمونه های کرونا را جمع می کنند

به گزارش نیو اطلس، ایالات متحده مانند بسکمک دیگر از کشورهای از جهان، سعی در به حداقل رساندن برقراری ارتباط بین شهروندان خود دارد، زیرا با گسترش ارتباط فیزیکی میان افراد، شیوع کروناویروس جدید غیر قابل مهار خواهد شد.

پروژه جدیدی که در کلینیک مایو (Mayo) اتفاق می افتد، در حال بررسی این مسئله و اجرا کردن آن در آزمایش های پزشکی است. بر همین راستا، در آنچه برای اولین بار در این کشور صورت می گیرد، از شاتل های خودران برای جابجایی نمونه های تست کووید-19 به آزمایشگاه برای تجزیه و تحلیل استفاده می شود تا این فرآیند، بدون حضور انسان و احتمال انتقال ویروس به وی انجام شود.

کلینیک مایو برای انجام این پروژه با اداره حمل و نقل جکسون ویل و استارتاپ های خودران موسوم به بیپ و نایوا همکاری کرده است.

بدین ترتیب از تاریخ 30 مارس، چهار شاتل خودران شروع به سرویس دهی در راستا بین محل آزمایش و آزمایشگاه در فلوریدا کرده اند.

پس از اتمام آزمایش و نمونه گیری، کارکنان نمونه ها را درون یک ظرف امن قرار می دهند و آنها را در شاتل خودران می گذارند تا ادامه راستا انتقال نمونه، عاری از حضور انسان باشد.

در حالی که هیچ راننده انسانی در شاتل حضور ندارد، اما با یک خودروی دیگر که در فاصله ایمن، پشت آن حرکت می کند، همراهی می شود. این شاتل ها همچنین از یک مرکز فرمان مرکزی کنترل می شوند تا اطمینان حاصل شود که امور به شکل روان اجرا می شوند.

به این ترتیب، احتمالا این روش کارآمدتر از حمل و نقل نمونه ها به وسیله انسان است و در زمانی که به عنوان مثال همه از رستوران ها انتظار تحویل بدون تماس انسان را دارند و فاصله گذاری اجتماعی باید رعایت شود، این کار می تواند به شکستن زنجیره انتقال این ویروس کمک کند و نمونه دیگری از چگونگی امکان حفظ ایمنی انسان ها را به نمایش می گذارد.

کنت تیلن، رئیس کلینیک مایو در فلوریدا می گوید: استفاده از هوش مصنوعی ما را قادر می کند تا با استفاده از فناوری خودران، از پرسنل خود در برابر قرار دریافت در معرض این ویروس مسری محافظت کنیم و زمان کارکنان را که می تواند برای درمان مستقیم و مراقبت از بیماران اختصاص یابد، آزاد کنیم. ما از شرکت های JTA، بیپ و نایوا به خاطر مشارکت آنها در این اوقات سخت تشکر می کنیم.، ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 571

به "در فلوریدای امریکا شاتل های خودران نمونه های کرونا را جمع می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در فلوریدای امریکا شاتل های خودران نمونه های کرونا را جمع می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید