روش های آنی برای کنترل خشم

به گزارش هنجس بلاگ، خشم و عصبانیت احساسی طبیعی است اما چیزی که مهم است کنترل کردن آن است قبل از هر حرفی نفسی عمیق بکشید و به حرفی که می خواهید بزنید خوب فکر کنید.

روش های آنی برای کنترل خشم

20 راه موثر برای کنترل شدت خشم و بداخلاقی

به گزارش هنجس بلاگ به نقل از فان، هنگامی که قطار صبحگاهیتان به تعویق می افتد خون جلوی چشمتان را می گیرد؟ هنگامی که روز سختی را در محل کار دارید، احساس خستگی می کنید؟ خشم،احساسی طبیعی و سالم است، اما اغلب می تواند باعث بروز مسائل در زندگی شما گردد.

برای کنترل خشم و عصبانیت و بد اخلاقی خود کافی ست راه های زیر را امتحان کنید:

1. کمی زمان به خود بدهید:

اگر احساس خستگی رفته رفته افزایش می یابد، خودتان را کاملا از شرایطی که در آن هستید دور کنید. یک نفس عمیق بکشید و به آرامی تا ده شماره بشمرید این روش اغلب مردم را آرام می نماید و آنها را از شیوه ای غلط واکنش نشان می دهد، بنابراین شما می توانید مسائل خود را حل کنید تا اینکه به مبارزه ادامه دهید.

2. خشم خود را به زور سرکوب نکنید:

اغلب مردم با یک چیز ناامید می شوند و در نهایت خشم را با خود نگه می دارند، مدتها پس از گذراندن دلیل واقعی. اگر قبل از اینکه به خانه برسید، کار خود را دوست ندارید، به استادیوم یا کتابخانه بروید کمی وقت بگذارید تا از خشم گذر کنید تا بقیه روزتان از بین نرود.

3. یک دفتر یادداشت روزانه برای خود داشته باشید:

سعی کنید در یک دفترچه برای روحیه خود در طول دو هفته یادداشت بنویسید. مراقب زمان هایی باشید که دچار تشدید عصبانیت شده اید، و زمانی سعی کنید آرام باشید. نوشتن آنچه که رخ داده است برای خلق و خوی شما، چگونگی برخورد با خشم خود و نحوه واکنش مردم به شما یاری خواهد نمود.

4. تکنیک های آرامش را تمرین کنید:

هنگامی که عصبانی می شوید، سعی کنید جایی را که احساس شادی و آرامش می کنید تجسم کنید ، نفس عمیق بکشید و یک کلمه یا عبارت خوشایند را در ذهن خود تکرار کنید ،همانطور که مکان را پیش بینی می کنید. تکرار کنید و مکان را تجسم کنید، تا زمانی که احساس می کنید کنترل خشم خود را در دست دارید.

5. پیاده روی کنید:

ورزش به خودی خود می تواند یک رفع نماینده استرس عظیم باشد، زیرا بدن اندورفین را به هنگام راه رفتن آزاد می نماید. خودتان را از شرایطی که به شما تحمیل شده است،خارج کنید ، پیاده روی کنید و فرصتی برای پاکسازی ذهن خود و به دست آوردن دیدگاه های جدید بگیرید ؛ هنگامی که احساس می کنید آماده برای مقابله با این شرایط هستید، به منزل برگردید.

6. درکلاسی که لذت می برید، شرکت کنید:

سعی کنید به یک کلاس پیوندی که در آن شما فرصتی برای خنثی کردن و ابراز خشم خود را به وسیله روش دیگری خواهید داشت،بروید ، کلاس های ورزشی ، تئاتر و نمایش همه راه های عالی برای رها کردن تنش و ایجاد محیط آرام و شاد هستند.

7. ذهنیت خود را تغییر دهید:

گاهی اوقات افراد با داشتن یک چشم انداز منفی، می توانند یک مکالمه استرس زا را بیشتر دچار استرس نمایند ، گاهی اوقات حق دارید آزرده باشید، اما همواره سعی کنید از یک دیدگاه دیگر به این مسئله نگاه کنید.

اغلب افکار بدبینانه می توانند باعث شوند همه چیز بدتر از آنچه تصور می کنید، باشد؛ سعی کنید از خودتان بپرسید که آیا بدبین، خوش بین و یا واقع بین هستید.

8. فکر کردن به یک خاطره خنده دار:

اگر یک روز طولانی و پرتحرک داشته باشید، هر چیزی از خانه گرفته تا رفت و آمد تا هنگام شب می تواند باعث خشمتان گردد. هنگامی که احساس می کنید که تمرکز و خشم شما بر روی چیزی کوچک است، به یک خاطره خنده دار فکر کنید و آرامش خود را با خانواده یا دوستان خود حفظ کنید.به یاد بیاورید که این موقت است وچند ساعت دیگر حتی مهم هم نیست.

9. در خصوص اینکه چه احساسی دارید، صحبت کنید:

اگر بیشتر با یک شخص درگیر می شوید، سعی کنید با وی صحبت کنید تا به شما یاری کند. اگر شریک زندگیتان تمیزکاری خانه را نادیده میگیرد، بگو:من ناراحت هستم، باید هر شب خانه را خودم تمیز کنم، به جای اینکه هرگز خونه رو تمیز نمیکنی .

به جای اینکه احساساتتان را در خصوص دیگران کنار بگذارید، در خصوص احساساتتان بحث کنید. آنها خشم شما را متوقف خواهند کرد و به جای آن سعی در یاری خواهند داشت.

10. کینه نورزید:

وقت خود را در خصوص رویدادهایی که شدید و غیر قابل تغییر هستند، تلف نکنید. این امر زندگی شما را روز به روز سخت تر می نماید، و به احتمال زیاد افرادی که احساس خشم می نمایند ،حتی در خصوص مسئله فکرهم نمی نمایند. استدلال های قدیمی را خرد کنید و تمرکز کنید تا خودتان را شاد کنید.

11. گوش دادن به موسیقی در طول زمان استرس :

اگر از جهت محل کارتان نفرت دارید، MP3 پلیر به همراه آورده و به آلبوم مورد علاقه خود گوش کنید ،تا زمانی که وارد شوید ، اگر از جهت محل کارتان متنفر نیستید هم، یک آلبوم خوش انرژی برای گوش دادن خود دانلود کنید.

اگر با خلق و خوی خود مسئله ای داشته باشید، انجام وظایفی که شما از آنها متنفر هستید، می تواند این حساسیت شما را تشدید و شما را در تمام طول روز با خشم همراهی کند. گوش دادن به موسیقی درحالی که شما انجام وظیفه ناخوشایندی دارید ،می تواند به کاهش و جلوگیری از هر گونه احساس خشم یاری کند.

12. راه چارهی را شناسایی کنید:

اگر تمایل دارید که در همان حالات عصبانی باشید، بارها و بارها به طور خاص همان روشهای ابراز خشم همیشگی را تکرار کنید. اگر از شرایط اتاق فرزند نوجوان خود ناراحت هستید، در اتاق وی را ببندید ، اگر شریک شما هرگز، زمانی که احتیاج به صحبت با وی دارید، با شما ارتباطی برقرار نمی نماید این مشکل را حل کنید سعی کنید به خودتان یادآوری کنید که ابراز خشم، راه چاره نیست.

13. پیدا کردن دلایل:

اگر در خصوص محیط زیست و یا سیاست، خشم شما افزایش می یابد، در حالی که مردم در خصوص این مسائل بحث می نمایند، از تبادل نظر در این موارد خودداری کنید. اگر مکان های شلوغ را دوست ندارید، تمام وقت خود را صرف آرامش کنید. اگر چیزهای خاصی خشم شما را تشدید می نماید، از آنها اجتناب کنید یا آنها را به طور کامل برای زندگی آرام تر حذف کنید.

14. در طول روز، آلارم تنظیم کنید:

اگر خشم خود را اغلب در حالی که در محل کار هستید، نمی توانید مهار کنید در طول روز چندین آلارم بر روی تلفن خود تنظیم کنید. هنگامی که زنگ هشدار می زند، یک دقیقه به خودتان بیایید.

در طول این مدت فکر کنید که چگونه احساس می کنید و به چه دلیل این احساس را دارید. اگر احساسات منفی ای دارید، به آنها پاسخ دهید، بدانید مجبور نیستید بیشتر وقت خود را در خصوص آن صرف کنید.بعد از یک دقیقه، دوباره کارهای خود را دسته بندی کنید و به کار خود ادامه دهید.

15. از رایحه های آرام بخش بهره ببرید:

اگر منزل یا یک اتاق دارید که اغلب در آنجا احساس آرامش می کنید، عطر هایی را که برای اتاقتان دوست دارید ،مانند:عصاره اسطوخدوس، خریداری کنید. هنگامی که در اتاق هستید، عطر آن را با احساس آرامش و فضا در آمیخته و اگر با پارچه یا دستمال کوچک معطر نیز همراه خود داشته باشید، می توانید بعدها در موقعیت های استرس زا، از آن بهره ببرید تا به آرامش برسید.

16. لبخند:

هنگامی که خشمتان قلیان می نماید، آخرین چیزی که بیشتر مردم می توانند انجام دهند لبخند است ؛ با این حال، لبخند زدن واکنش استرسی بدن شما را ، در حالی که احساس خشم را تضعیف می نماید ،کاهش می دهد.

17. حرکات کششی صبحگاهی:

صبح ها، بیشتر مردم تمایل دارند بیدار شوند، آلارم را خاموش نموده و به حمام بروند. با این حال، اگر احساس خشم صبحگاهی کوتاه دارید و فردی صبحگاهی نیستید، هنگامی که از خواب بیدار می شوید، حرکات کششی انجام دهید ، این امر چند دقیقه قبل از آماده شدن زمان می دهد، و برای عضلات شما مناسب است، و می تواند خیلی آرام نماینده باشد.

18. به محیط اطرافتان نگاهی بیندازید:

سعی کنید محیط اطراف خود را تغییر دهید ،اگر به طور منظم در همان مکان های خشم هستید. اگر احساس می کنید که احساس خستگی شما در یک مکان خاص مانند محل کار یا باشگاه افزایش می یابد، این سؤالات را بپرسید.

آیا آدمهای اینجا را دوست دارم؟ آیا شادم که اینجا هستم؟ اگر پاسخی نباشد، ممکن است که شما احتیاج به پیدا کردن یک مکان جدید، جایی که احساس می کنید کم تنش تر است ،احتیاج دارید.

19. جایی را پیدا کن که می توانی در آنجا تنها باشی:

اگر مکان خاصی را بسیار تنش زا میدانید و زمانی که در آنجا هستید، مرتبا خشم خود را در حال افزایش میبینید، یک مکانی پیدا کنید که می توانید برای چند دقیقه کاملا به تنهایی در آنجا سپری کنید. حتی اگر یک توالت یا یک راهرو خالی باشد، حتی تنها یک دقیقه می تواند زمان کافی برای آرام کردنتان باشد.

20. بدانید چه وقت به یاری احتیاج دارید.:

کنترل خشم می تواند یک مسئله واقعی برای بسیاری از مردم باشد ؛ اگر به طور مرتب احساس می کنید که نمی توانید خشم خود را کنترل کنید، و به اعتقادتان بخش عظیمی از زندگی شما است که نمی توانید کنترل کنید، به دنبال یاری حرفه ای باشید، تا بتوانید کنترل احساسات خود را دوباره به دست آورید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: henjesblog.ir شناسه مطلب: 2036

به "روش های آنی برای کنترل خشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های آنی برای کنترل خشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید